Kedves Attila,
véleményem szerint nem fogja zavarni a nyaralást ha a ramadán idején érkeznek majd Kusadasiba, hiszen itt minden arról szól, hogy az ideutazó, nyaralni, pihenni vágyó emberek igényeit kiszolgálják. Reggelente a napkelte előtt egy kis dobszó, illetve ha a városban lesz a szállásuk, akkor a napnyugtát jelző ágyúlövés, amit hallani lehet majd ( ezeket sokszor észre sem vennék az utasok, ha nem hívnánk fel rájuk a figyelmüket) Ha a Yoncaban, a tenger felé néző szobában lesz a szállásuk, akkor a ramadán ideje alatt, esténként láthatják majd, amint a szomszédos közösségi ház tetőteraszán összegyűlnek a környék hithű muszlimjai és imádkoznak- de ez sem zavaró, hiszen ezt csendben teszik- majd az imájuk végeztével csendben haza indulnak. Az étkezések szempontjából sem észlelnek majd Önök semmi változást. Az öltözködésre is ugyan az a dress code vonatkozik, mint ami a nem ramadáni időszakra; öltözhetnek ugyan úgy, mint a nem muszlim országokban, egyedül arra kell figyelni, hogy ha mecsetet vagy szent helyet szeretnének meglátogatni, akkor azt lehetőleg olyan öltözékben tegyék, ami fedi a térdüket és a vállukat. Hölgyeknek pedig illik eltakarni a dekoltázsukat és a hajukat is, ha ilyen helyre lépnek. Célszerű tehát egy kendőt tenni a táskába, mielőtt ilyen helyeket készülnek felkeresni. de ha elfeledkeznének erről, akkor sincs nagy gond, hiszen szinte minden mecset bejáratánál találnak erre a célra odakészített kendőket, amiket kölcsön lehet venni. Nagyon fontos még, hogy mielőtt belépnének egy mecsetbe, le kell venniük a cipőiket!
A ramadán ideje alatt is nagy szeretettel várjuk Önöket Kusadasiban:)
Üdvözlettel, GrandJudit
Kedves Judit!
Nagyon szépen köszönjük a mindenre kiterjedő válaszát. Közben le is foglaltuk a helyet augusztus 2-től (Yonca) További szép napokat kívánok.
Attila