(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Kusadasin
Fórum bejegyzései

Somogyi Ottó Dátum: 2013-10-10 21:04:50
FOTÓK............FOTÓK.........FOTÓK........FOTÓK...........FOTÓK............FOTÓK.........FOTÓK........FOTÓK...........FOTÓK............FOTÓK.........FOTÓK........FOTÓK...........FOTÓK............FOTÓK.........FOTÓK........FOTÓK...........FOTÓK............FOTÓK.........FOTÓK........FOTÓK........... a fotók magukért beszélnek Itt: http://indafoto.hu/somogyi2/pamukale_u_hieropolis Üdvözlöm a Juditot
Tokaji János Dátum: 2013-10-05 11:28:22
Üdvözlet mindenkinek! Mi is 29-én érkeztünk haza Az Asenából és leírom az én tapasztalataimat. A szálloda jó helyen van, közel a tenger. Valóban tele volt csikkel a tengerpart amiről mi turisták tehetünk, mert minden napágynál volt szemetes és nem nagyon volt használva. Megérkezett a szállóba a magyarság kb. 20 fő és igyekeztek összetaposni egymást, hogy ki csekkol be hamarabb. Megkaptuk a karszalagot, elfoglaltuk a szobát. Nekünk tetszett a szoba, egyedül a zuhanyzó volt nagyon pici, 2 törölköző, 2 sampon, 2 szappant készített ki a takarítónő. Minden nap takarítottak, cserélték a törölközőt, pótolták a tisztálkodószereket, kivitték a szemetet, ágyat igazítottak, wc papírból hegyet épített, olyan sokat rakott ki smile . Bizonyára sokan nemtudják, hogy törölközőt akkor cserélik ki ha a földre rakjuk őket és így tudja a személyzet, hogy újat kell kirakni. Egyszer volt, hogy koszos volt a padló, van egy kis takarítókártya amit ki kell rakni a kilincsre és jön a takarítónő. Hűtő nem volt a szobába, de lehet jelezni a személyzetnek, hogy kellene és hoznak fel. Mi mindig vittünk fel innivalót a szobába, nem volt vele probléma, sőt hamburgert is vittem fel. A kaja a 3*-nak szerintem megfelelő volt, a reggeli nem volt annyira változatos, de a többi igen. Az étkezőt valóban nem takarították megfelelően. Reggeli : 7-10-ig, ebéd: 12-14-ig, vacsora: 19-21-ig, fent a medencénél hamburger, Sültkrumpli. 14,30-17 ig. Teasüti a lobbyba: 17-18ig. A lobbyba italfogyasztás: 10-23 ig. A szállodától nem messze indult az 5 Dolmus a központba, de mi mindig gyalog mentünk. Érdemes vásárolni és pofátlanul alkudozni, mert nagyon olcsón be lehet szerezni szinte mindent, viszont a törökök mindenáron be akarnak rángatni az üzletükbe, hogy vásároljunk tőlük, de ehhez hamar hozzászoktunk és lepattintottuk őket, mert én döntöm el hova megyek be és mit akarok venni. Valóban utolsó nap igyekeztek levágni a szalagot, de hozzáteszem az All. ellátás 12-ig jár, és ellehetett menni még ebédelni, és utánna a lobbyba inni. Ezután levágták a szalagot, de ez már 12 után volt. 13-ra jött értünk a busz. Összeségében mi jól éreztük magunkat, nem volt bajunk a törökökkel, sajnos csak néhány magyarral nem jöttünk ki, mert megjátszották nagyon magukat a szállodában, azt hitték ők a magyar nemesi osztály, mert szállodában vannak, ugyan ez volt mikor a buszról leszálltunk szünetre, beálltunk sorba a wc-re várva és tök bunkón előrepofátlankodtak, mert nekik sürgős, ezúton üzenem nekik ha gond van a prosztatával nem kell egész úton sört vedelni! Szval szerintem aki ezt a hotelt választja, nem jár rosszul, 3*-nak megfelelő, az ára is rendben van, mert ennyi pénzért All ellátás nem rossz. Az idegenvezető kedves, figyelmes, segítőkész, csak szólni kell ha valami gond van, hisz néma gyereknek... Az út során barátságok is szövődnek, mi is megismerkedtünk sok emberrel, mint török és magyar, és tartjuk velük a kapcsolatot. Egy kicsit hosszúra sikeredett a beszámoló, de a felét se írtam le amit akartam... Nem akartam egyik utastársamat se megsérteni amit írtam, akinek nem inge ne vegye magára!!! Üdv mindenkinek!
Kaló Krisztina Dátum: 2013-10-02 21:39:31
Néhány napja érkeztünk meg Kusadasiból, a Coast Light-ban laktunk. Nagyon elégedettek voltunk ezzel a szállóval. Bár a honlapon 4 csillaggal jelölik, én inkább a 3 csillagosnak sorolnám. Ettől függetlenül bármikor visszamennék oda. A szobák tágasak, hatalmas nagyon kényelmes ágyakkal. Hűtő is van, ami elvileg minibárként szolgál. Bár ez beköltözésünkkor üres volt és a két hetes ott tartózkodásunk alatt egyszer sem tettek bele semmit, ezt nem is bántuk, mert így a saját üdítőinket hűtöttük benne (a takarítás idejére kivettük) ill a portánál igyekeztünk diszkréten felvinni az italokat, amit a közértben vettünk. Takarítani, minden nap jöttek, ami abból állt, hogy beágyaztak, többször cseréltek lepedőt és törölközőt, kivitték a szemetet, port töröltek... A reggeli, vacsora mindig nagyon bőséges volt, ha valami elfogyott pótolták, ha bármit kértünk hoztak még. A parton mindig volt szabad napágy, nagyon jó volt a tenger és a medence is. A hirdetett szaunát nem találtuk, de nem is hiányzott. Autóval mentünk és nagyon sokfelé kirándultunk. Összesen 4700km-t tettünk meg. Gyönyörű helyeken jártunk még a két hét is kevés volt, hogy mindent megnézzünk. A legnagyobb élmény Pamukkale, Bodrum, Didim, Ephesos meg az össza többi is:) A törökök mindenhol nagyon kevesek és segítőkészek voltak. Akik az aktív pihenést kedvelik, szeretnek kirándulni és érdeklődnek a történelmi helyek iránt, nem fognak csalódni Kusadasiban. smile smile smile
Csáki Mária Dátum: 2013-10-02 15:27:37
2013.09.29-én érkeztünk haza Kusadasiból. Az Asena szállóban laktunk..... A Tenger nagyon szép volt. Kristály tiszta, bár már nem volt igazán meleg a víz, de lehetett fürdeni. A part... nagyon sok a csikk..., nem takarítják. Utolsó nap próbálkozott két ember a vízbe visszatologatni a kihozott hínár-, vagy fűcsomókat, de ugye, ez nem sikerült nekik.... A szállóra érkezéskor megkaptuk a karszalagokat, elfoglaltuk a szobákat. Háát... Tisztának nem mondható, a homok rátapadt a talpunkra, mivel tiszta, takarított szobába érkeztünk... Az éjjeliszekrény oldalán gyanús barna foltok.. amit vizes papírral letöröltem.... A szobában majd minden nap bejött a takarítónő, megigazította a az ágyat. Kivitte a szemetet a fürdőből..... Volt olyan utastársunk is, aki azt mondta, minden nap felmostak, kaptak tiszta törülközőt is. Mi 1x tapasztaltuk a cserét. Igen, felmostam a követ... és szörnyülködve láttam az eredményt. A kiszolgálás, az ellátás... HÁÁÁÁÁT! Tudom, nem a mi felgyorsult életünket élik..... Az étteremben az abroszok minden nap pecsétesek voltak, tele morzsával. Amikor enni akartunk, előtte letakarítottuk az asztalt. A foltokat papírszalvétával takartuk el. Az ételek 7 reggelen 7x ugyanazok 1-2 +-al. Párizsi minden nap, főtt tojás, sajt 2 féle szeletben, meg valamivel összekeverve. Nem volt kiírva semminek a neve, szagoltuk, szedtük ettük - vagy nem ettük. Közben jókat nevetgéltünk, hogy ugyan a következő nap, lesz e változás. A földön 4 !!!! napig ott maradt a valaki által leejtett vajas kapszli. Nem zavarta a személyzetet. Ebédnél, ha nem mentél 12-kor, már aki később érkezett, nem kapott olyan újabb desszertet, mint pl: jégkrémtorta. Mert volt egyszer... Hallottuk, volt olyan ismerős, aki evett belőle :) Nem mi... A főétel is gyorsan elfogyott, pótlás majd érkezett.. .... A szálloda vezetése is akkor evett, amikor a vendégek.... Az utolsó napra már a gyümölcsjoghurt is megcsiccsent.... Sokféle, finom édes dzsem volt nap mint nap reggelire, meg méz, egy kis ráncos olívabogyó zöld és fekete... müzli, tej. Műanyag, eldobható pohárból lehetett inni. A bárban is műanyag pohárban mérték az üdítőt ( gépi ), a sört, bort. Néha kaptunk üveg pohárban is. Béla pasa ( egy társunk :) :) ) közbenjárására... éjfél előtt kezdik leoltani a villanyt, menjen mindenki el.... vége, nincs tovább... A személyzet beszél angolul.... utolsó nap kifejtették, hogy jó lesz, ha már elmegyünk... jajajajj, nem így gondolták, rosszul értettük. A törökök szeretik a magyarokat :) :) :) Hazajövetel napján, iparkodtak levágni a karszalagot, mert akkor már semmiféle szolgáltatást, mit víz vagy kávé már nem vehetsz igénybe, mert ugye, nincs már karszalagod, nem vagy jogosult az ellátásra. Nagy kézmozdulatok, hogy vége, nincs tovább, menjünk hátrébb, el a kávés automatától..... a víztől. Volt egy hölgy, aki előző napokban éjszakára vizet szeretett volna felvinni a szobájába éjszakára..... persze... nem engedték. Az idegenvezető amikor fogadott bennünket, elmondta, hogy igen, persze, lehet, hiszen teljes ellátás van.... Összességében a szálló csillagot nem érdemel.... Az út ennek ellenére szép és jó volt. Köszönet a szuper busz vezetőknek, nagyon dinamikusan, jól!!!! vezetnek. Le a kalappal előttük. (megjegyzem, lehet, hogy magasak az elvárásaim, de itt nem voltunk kedves vendégek).... smile smile smile
Bravedwarf Dátum: 2013-09-25 21:45:55
Szőlősi-Papp Orsolya írta ekkor: 2013-09-24 08:13:09
Kedves Bravedwarf! A Dolmusra az van ráírva h Milipark és a Yonca apartman elől indul majdnem. Olyan 20 percenként jár de ez kiszámíthatatlan a törököknél :) 7 líra a vitel díj és 3 líra a belépő a parkba. Kb 23 kmre van Kusadasitól ez a mili park de nagyon gyorsan odavezetnek a sofőrök :)
Szia. Köszönöm a gyors választ. Valószínű mi is látogatást teszünk:-). Üdv Z.