Tavaly voltunk Pargán, akkor is azt tapasztaltuk, hogy kissé(?) szervezetlenül mentek a dolgok. Ez volt a harmadik utunk a Grand-dal, előző helyeken minden flottul ment, pedig ott csak egy-egy idegenvezető volt. A gyűjtöutas utaztatás vitathatatlanul nagy érdeme az utazási irodának, ez komoly logisztikát igényel, amibe azért sokszor csúszik be hiba, amiket az utasok ha szóvá tesznek, akkor arra az a válasz, hogy ez az ára a viszonylagos olcsóságnak. Nos idén kipróbáltunk egy másik utazási irodát, nem volt átszállás, a busz közvetlenül az apartmanig vitt, ennek az volt az ára, hogy nem a lakóhelyünkön tudtunk felszállni a gyűjtőjáratra, hanem 30 km-re át kellett mennünk egy másik városba. Ennyit megért! Volt csomagszoba, volt tusoló, WC a hazautazás napján, csak este indultunk vissza nem pedig már délután, így az utolsó nap is teljes volt és probléma mentes. A jobb szervezés nem került többe, hogy idézzek, sőt kevesebbe került. Lehet, hogy a nagy Grand-nál itt-ott aktualizálni kellene a hozzáállást az utasokhoz, végül is valahol csak mi tartjuk el az utazási irodát?
Kedves Feri! Nem vagyunk tökéletesek, biztos becsúsznak hibák - esetleg kiszámíthatatlan tényezők a nagy számok törvénye alapján -,de azt garantálom,nem szándékosan. Lehetne egy kicsit tényszerűvé tenni a hozzászólását? Hol nyaraltak,mi volt az apartman neve? Újra Párgán? A normál ár volt olcsóbb vagy akciósan fizettek? Mi nem csináltunk last minutot,más szinte mindenki. Nálunk, a "nagy Grandnál" erkölcsi kérdés,hogy ne járjon rosszabbul az előfoglaló utas mint a később. Van aki ezt nem bírja anyagilag,-az idei vacak szezont- így akciózik. Nálunk is van ahol tudunk csomagszobát tusolót wc-t biztosítani, nálunk is van olyan nyaralóhely ahonnan este indulunk vissza. Ez nem szervezés kérdése,adottságok,katalógusban a házaknál feltüntetve előre. Párga pl. azért délutáni visszaindulás mert az észak -görög nyaralóhelyekkel,gyűjtő útvonallal megy párhuzamosan és ez hosszabb út,a vele párhuzamos Paralia már így is 19,30-kor indul vissza. Ezen kívül Párga fizikai adottságai tök másak,nehezebbek mint pl Paralia. Lehet, amit szervezetlenségnek gondolnak az a legjobb abban a szituációban?Még Párgán is mindenkit a szállásnál teszünk le- ahol fizikailag lehetséges. Kisteherautót tartunk ott azokhoz a házakhoz ahol ez nem lehetséges a csomagoknak. Szerintem nem Párgán voltak az idén,mert nem sok ház van busszal megközelithető helyen.Konkrétan miben gondolja az utasokhoz való hozzáállásunk aktualizálását? Adjon tanácsot és ha meggyőz, lekövetjük! Természetesen kinek a pap,kinek a papné.