Júliusban szeretnénk menni Pargára, itt még nem voltunk. Ha tud valaki legyen szíves segítsen a következőkben:
3-an mennénk és szállások felől érdeklődnék. Melyik lenne jobb az Alexis vagy a Nanos ? A homokos tengerparthoz melyik van közelebb? Mennyire mélyül a tenger és mennyire meleg ? Szeretnénk egyénileg kirándulni is, mit és hol érdemes megnézni a környéken ?
A válaszokat megköszönöm. Katonáné
Kedves Katonáné! Szállás ügyben nem tudok segíteni, mi tavaly az Alexiában laktunk, az nagyon szép, igényes apartman, a többiről nem tudok írni. Igazi homokos part véleményem szerint nincs Pargán, de erről vannak más vélemények is. Inkább kavicsos - apró kavicsos a part, néhol fel van szórva homokkal egy rész, de összességében nem lehet összehasonlítani pl. NeiPorival és a hasonló hosszú, homokos parttal rendelkező helyekkel. A tenger hamar mélyül és picit hűvösebb, mint más helyeken, de azért fázni nem lehet benne. Mi június elején voltunk és már akkor is simán fürödtünk, nem fáztunk, később pedig még sokkal kellemesebb. Mi is kirándultunk tavaly egyénileg, 19 euróért béreltünk egy motort, egy napra, azzal kirándultunk. Mi így mentünk el az Acheron folyóhoz és Pargától délre lévő strandokra, pl. Lichnos, Agia Inannaki. Voltunk motorral az Ali Pasa várban, azután Anthousában megtaláltuk a vízesést, citrom ligetek között motoroztunk. Mindegyik csodás hely, az Acheronon kívül egyik sincs messze, néhány km csak észak vagy déli irányba. Mi egyénileg fizettünk be a Paxos - Antipaxos kirándulásra is, a kikötőből minden nap 10 kor indulnak a hajók, bármelyikre fel lehet szállni, ha jól emlékszem 20 euró volt/fő. Mi azért nem a csoporttal mentünk, mert akkor más tervünk volt, és így szerintem jobban is jártunk, mert nem volt tumultus a hajón, nem ültünk egymás hegyén-hátán, a program pedig ugyanaz. Ha visszaolvas itt a fórumon, azt gondolom sok más kérdésre is választ kap.

üdv: Veronika