(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Pargán
Fórum bejegyzései

Dátum: 2014-08-17 12:47:55
Kovács Sándor írta ekkor: 2014-08-11 10:57:08
Kedves Grand Feri! Még egy hét, és indulunk Pargára. smile Sok kérdésem van, de azokra majd gondolom választ kapunk a tájékoztatódon. Amire viszont most kíváncsi lennék, hogy elnézve a Google Street-en Pargát, tényleg elég nagy szintkülönbség van a tenger, és a Nanos apartman között. Nem gond, nem vagyunk még öregek, de mintha említett volna valaki itt a fórumon egy "surranó pályát", egy rövidebb, ám kissé meredek utat, ami a Nanostól a központba vezet. Kérdésem az, hogy valóban létezik-e az út és ha igen, jól gondolom-e - vagyis látom a neten -, hogy a temető mellett kell srégen elindulni? Ja, és még valami... Van valamire itthonról szükségetek? Mert szívesen vállaljuk a postát szerepét. smile (Mák... túrórudi... merthogy ezeket szokták hiányolni a hosszabb időre kint ragadt magyarjaink. smile ) Tudom, a sofőrök heti rendszerességgel mennek, de ha valamiben tudunk segíteni, akkor szívesen tesszük. smile
Kedves Sándor, nem olyan nagy az a szintkülönbség :-) kicsit misztifikálva van Parga mint "nehéz terep" az utcák valóban lejtősek, de ettől függetlenül nem extrém a terep..Igen van surranópálya, vagy egérút ahogy itt elneveztük, ez valóban a temető mögött bevisz a városközpontba, illetve van mégegy de az nehezebben járható, egy patameder mellett visz egy ösvény..:-) Természetesen a tájékoztatón próbálok minden információt átadni a vendégeimnek.. Köszönöm a kedves felajánlást, igazából néha egy kis mákos tésztáért nyafogok..de egyébként szerencsére semmiben nem szenvedünk hiányt..:-) Szeretettel várlak benneteket ! Feri
Zsolt Dátum: 2014-08-16 18:20:36
Kedves Henrietta ! Köszönöm a válaszodat . A Miltos apartmanról és környékéről sokat leírtál, ami a nyaralás során biztosan hasznomra lesz. Érdekelne még a tengerpart . Mennyire köves . Homokos rész nincs egyáltalán ? Szeretünk a tengerbe sétálni , jó hosszú utat megtenni gyalogosan és közben kagylót gyűjteni a fiammal . Válaszodat előre is köszönöm . Üdvözlettel : Zsolt
Tóth Zsolt Dátum: 2014-08-16 10:40:17
Kedves Mindenki! Ha valaki nem tudna elmeni a befizetett nyaralásra szeptemberben szívesen átvenném. Sajnos nincs már hely sehol. Kérem irjon erre az e-mail cimre: [email protected] Köszönöm! 2 s
Tóth Henrietta Dátum: 2014-08-15 08:51:16
Zsolt írta ekkor: 2014-08-14 16:01:06
Kedves Mindenki,aki a fórumot olvassa! Azok véleménye,észrevétele érdekel,akiknek a szállása :Parga- Miltos apartmanban volt. Pl. : a központ milyen messze van,üzletek távolsága,part közelsége,az apartman felszereltsége,fekvése stb.A válaszokat előre is köszönöm. Üdvözlettel:Zsolt
Kedves Zsolt! Mi 06.02-től voltunk két hétig a Miltos házban. Láttam a többi apartmanházat is. Hát igen. A többi lényegesen szebb, de a fekvését tekintve a Miltos verhetetlen. Minden egy köpésre van. Az utca végén a sarkon az egyik legolcsóbb supermarket. A Miltos házsor egy kb. 100 méter hosszú citromfákkal árnyékolt ösvényen van. Mind a két vége kapuval zárt. Ha az út felől nézed, akkor a városi starndhoz, ha a temető felőli végét nézed, akkor a Valtoshoz tudsz eljutni. Egyszóval tökéletes. A ház felszereltségéről. Csak két edény van. Amikor mi voltunk nem volt műanyag edény, amiben a zöldséget vagy húst fel tudtuk volna vágni. Nincs laskaszűrő, nincs teflonos serpenyő. Mi úgy oldottuk meg, hogy egymástól kértük el az edényeket, akinek éppen nem kellet az odaadta a másiknak, hogy boldoguljon a főzéssel. (Éles kést mindenképpen vigyetek.) Akkor ezt jeleztük. Nem tudom azóta változott-e a dolog. Tiszta apartmanok, két naponta takarítják, új ágynemű, új törölköző, WC parpír, konyharuha. A TV nézést felejtsétek el. A görög apartmanokban ritka szerencse, ha normálisan működik a dolog. Mi eléggé az elején voltunk és akkor még az egész télen át tartó bezártságtól dohos volt a ház, a bútorok, de valószínüleg a jó meleg már megoldotta ezt a problémát. A központ kb. 3 percre, ahol rengeteg bolt, pékség, hentes van. A part, ha a kövesúton indulsz a városba, a sarkon a supermarkettel szemben van egy épület, a mellett és a kövesút között van egy kis utca, amin ha végig mész egyenesen a városi strandra visz. Kb. 5 perc. Valtos elég messze van, nagy szintkülönbségeket kell áthágni a megközelítéséhez. Ami a legjobb a Miltosban, hogy ott van az idegenvezető Feri, a felesége Brigi és a fiuk Kristóf is elszállásolva. Nagyon jó emberek. Jó választás volt ez a ház. Én már csak tudom, két hétig voltunk ott és nem akartunk haza jönni. Jó nyaralást kívánok nektek.
Zsolt Dátum: 2014-08-14 16:01:06
Kedves Mindenki,aki a fórumot olvassa! Azok véleménye,észrevétele érdekel,akiknek a szállása :Parga- Miltos apartmanban volt. Pl. : a központ milyen messze van,üzletek távolsága,part közelsége,az apartman felszereltsége,fekvése stb.A válaszokat előre is köszönöm. Üdvözlettel:Zsolt