Sziasztok/szia Kedves Idegenvezető! Segítséget szeretnék kérni jövőre tervezett nyaralás időpontját illetően. Júniust vagy szeptembert tanácsoljátok, mikor melegebb a hőmérséklet ill. a tenger? köszönöm a válaszokat, üdv
Kedves Zsuzsa! Ezt így előre nem lehet megmondani, ez időjárás függő. Júniusban már meleg a víz lehet fürdeni, a hőmérséklet 30 fok feletti, egészen augusztus végéig fokozatosan melegszik a tenger is., és beköszönt a kánikula. Szeptembertől kezdve fokozatosan csökken a hőmérséklet, és a hónap második felétől akár rövid záporok, vagy esősebb időszakok is várhatóak. Persze ezt előre nem lehet megjósolni, lehet egész hónapban ragyogó napsütés is :) Azért itt még "nyárutó" van, és nem ősz. Most süt a nap, és 30 fok van. Szeptemberben nagyon kellemes kirándulásokat lehet tenni, már nincs kánikula, a tenger meleg, és az éjszakai élet is igen színes. Gondoljátok át, és GYERTEK!