(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Parálián
Fórum bejegyzései

Vári Gabriella Dátum: 2012-09-08 20:51:20
Takács Róbert írta ekkor: 2012-09-08 12:10:59
Sziasztok. Engem az autó vagy bicikli bérlés érdekelne,hogy mennyibe kerül és mennyi a valószínűsége.,hogy lesz szabad autó vagy bicikli bent,tehát sok ilyen lehetőség van,vagy csak 1-2 cég? Válaszaitokat előre is köszi :)
bicaj és robogó tuti lesz elég..több hely is van,ahol lehet bérelni autó bérlésénél inkább kérd ki Panos(Caravel apartmanház tulaja) véleményét!!! Ott lakik az idegenvezető is!
Takács Róbert Dátum: 2012-09-08 12:10:59
Sziasztok. Engem az autó vagy bicikli bérlés érdekelne,hogy mennyibe kerül és mennyi a valószínűsége.,hogy lesz szabad autó vagy bicikli bent,tehát sok ilyen lehetőség van,vagy csak 1-2 cég? Válaszaitokat előre is köszi :)
Vári Gabriella Dátum: 2012-09-07 13:40:19
Nagy Emese írta ekkor: 2012-09-01 07:39:22
Szia ! Mi hétfön indulunk majd megírom milyen volt a tenger. Én kicsit tartok a tenger hömérsékletétől, de a fiam a csapfizet bírja. Szerintem a tenger nem hül le annyira, de ha délebbre mész pl Tolo ott még oktober elején is lehet fürödni.
Szia! Ne aggódj,ott ha 25fok lesz,azt is többnek fogod érezni!:) Volt olyan októberünk(6.éve viszek csoportot ekkor is) ,hogy annyira meleg volt - mindenki a vízben hűsölt ,ami szintén kellemes volt. Sajnos az időjárás már nálunk is kiszámíthatatlan,de ott mediterrán az éghajlat és elvileg még októberben is meleg van. Mellesleg tavaly október 5.-én -amikor itthon volt 5fok - mi éjjel 20fokban sétáltunk:) Persze ott is lehet váratlan légörvény,ami megzavarja az időjárást. Mindenesetre én kellemes időt és jó nyaralást kívánok mindenkinek! Mi október 01-10-ig megyünk egy 32fős csoporttal.
Vári Gabriella Dátum: 2012-09-07 13:34:30
Ábel Miklós írta ekkor: 2012-09-01 14:33:38
Sziasztok! Aug 29-én értünk haza Paraliáról! Egy szuper hetet töltöttünk ott. Jó idő volt és a víz is kellemes volt. Szinte egy felhő sem volt az égen. Krétán kívül már valamennyi neves helyen megfordultunk Görögországban. Paraliától pont azt kaptuk amire számítottunk. A város igazi előnye, hogy olcsóbb, mint a felkapott helyek, szigetek az országban, hatalmas a nyüzsgés, szinte zsúfolt a tengerpart, sokan beszélnek magyarul, az éttermekben mindenhol van magyar nyelvű étlap, családosoknak és fiataloknak is kiváló választás. A közelben szinte semmi látnivaló, ezért robogóbérlésre sem volt szükség, továbbá a többségnek érdekes fakultatív programok (Athén, Skiathos-i hajókirándulás, meteorák) a nagy távolságok miatt elég maratoni hosszúságúak (17-20 óra). De ennek ellenére mégis megéri elmenni rájuk. Pl a hajókiránduláson most először láttunk delfineket! Egy negatívumot emelnék ki, a Billy’s apartmanba ki volt függesztve, hogy a hazaindulás napján a szomszédos Caravell-ba lehet fürdeni, mi ennek tudatába délelőtt még lementünk a tengerhez, mert reggel 9-től az esti 18 órás indulásig nagyon lassan telik az idő. Majd az idegenvezető tájékoztatott, hogy mégsem lehet ott fürdeni, és már korábban balhé is volt belőle. Így kénytelenek voltunk besunnyogni, furcsán érezve magunkat, mert a parton lévő tusolokat mégse akartuk tusfürdős fürdésre használni. Ezen a helyzeten valahogy javítani kellene szerintünk, de ettől eltekintve mindenkinek csak ajánlani tudom Paraliát, szép nyaralás volt. Ha valakinek bármilyen kérdése van, szívesen válaszolok. [email protected]
Kedves Miklós! 6éve viszek csoportokat Paraliara és mindig szeretünk oda visszaérni:) Érdemes lett volna akár bicajt vagy robogót is bérelni,mert Paraliától pár km-re(3-4) található egy csendes üdülőfalu -Olypic Beach . Paraliával egy kiépített tengerparti sétány köti össze és még egy kellemes sétával - akár gyalogosan is elérhető! Strandja jól felszerelt, számos sport- és vízisportra van lehetőség. Hosszú, aranyló homokos tengerpart és kristálytiszta, fokozatosan mélyülő víz jellemzi, ami miatt a kisgyermekes családoknak is vonzó üdülési lehetőséget jelent. A part mentén parkosított zöldövezet, játszótér van kialakítva a gyermekek számára. Sétáló utcák, éttermek sokasága, hangulos tavernák, bárok, üzletek sokasága várja a látogatókat.Paralian vannak bérelhető több személyes biciklik is,csoportosan is lehet menni oda - akár csak napozni vagy étterembe. Paraliatol nem messze pedig van egy gyógyiszapos fürdésre alkalmas hely/lehetőség!!!!(Cocus felé kell menni és a parti sétányon végig - szükséges hozzá robogó) Remélem,ha legközelebb megy,megnézi ezeket is!
Ábel Miklós Dátum: 2012-09-01 14:33:38
Sziasztok! Aug 29-én értünk haza Paraliáról! Egy szuper hetet töltöttünk ott. Jó idő volt és a víz is kellemes volt. Szinte egy felhő sem volt az égen. Krétán kívül már valamennyi neves helyen megfordultunk Görögországban. Paraliától pont azt kaptuk amire számítottunk. A város igazi előnye, hogy olcsóbb, mint a felkapott helyek, szigetek az országban, hatalmas a nyüzsgés, szinte zsúfolt a tengerpart, sokan beszélnek magyarul, az éttermekben mindenhol van magyar nyelvű étlap, családosoknak és fiataloknak is kiváló választás. A közelben szinte semmi látnivaló, ezért robogóbérlésre sem volt szükség, továbbá a többségnek érdekes fakultatív programok (Athén, Skiathos-i hajókirándulás, meteorák) a nagy távolságok miatt elég maratoni hosszúságúak (17-20 óra). De ennek ellenére mégis megéri elmenni rájuk. Pl a hajókiránduláson most először láttunk delfineket! Egy negatívumot emelnék ki, a Billy’s apartmanba ki volt függesztve, hogy a hazaindulás napján a szomszédos Caravell-ba lehet fürdeni, mi ennek tudatába délelőtt még lementünk a tengerhez, mert reggel 9-től az esti 18 órás indulásig nagyon lassan telik az idő. Majd az idegenvezető tájékoztatott, hogy mégsem lehet ott fürdeni, és már korábban balhé is volt belőle. Így kénytelenek voltunk besunnyogni, furcsán érezve magunkat, mert a parton lévő tusolokat mégse akartuk tusfürdős fürdésre használni. Ezen a helyzeten valahogy javítani kellene szerintünk, de ettől eltekintve mindenkinek csak ajánlani tudom Paraliát, szép nyaralás volt. Ha valakinek bármilyen kérdése van, szívesen válaszolok. [email protected]