(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Parálián
Fórum bejegyzései

Semperger István Dátum: 2011-06-02 19:41:10
Sziasztok, pár élményt megosztanék veletek, építő jelleggel, nem panaszképp, hisz imádom a Grand Tours-t :) Nos, május 23.-án indultunk Paraliára - az úton épp teszteltek valami műholdas TV-t, így gyakorlatilag éjfélkor is ordított az RTL meg a TV2, hiába kértük a sofőrt, hogy legalább a hangot vegye le... aztán egy elöl ülő utas felcsapta a TV-ket és leragasztotta szigetelőszalaggal, ki tudja, azóta mi van velük:) Paralia... nos szép, jó, minden, egyet nem értek: azt írják, pörgős, zajos városka fiataloknak stb. Ahhoz képest 5 perccel a szieszta megkezdése után már bedörömbölt Jorgos, hogy ne beszélgessünk 6an egy 4 fős szobában - ugyanis az ATLANTISBAN papír vékonyak a falak, s ha a nagy melegben e mellett az ablak is nyitva, igen, lent is lehet hallani mindent! (Neos-on, ami állítólag pihenőfalu, ilyen sosem volt...) Apropó lent: a wifi csak kb. a recepció 20 nm-es területén használható, mindenhol máshol használhatatlanul gyenge a jel... Az sem a Grand Tours hibája, de kellemetlen, hogy a sok hangos szerb miatt is ránk szólnak, hisz nem tudják a két nyelvet megkülönböztetni, biztos a fiatalok voltak, az ATLANTIS pedig 3, egybe épített apartman középső része, két szerb apartman közt. A helyi szórakozási lehetőségek jók, és az árakra sem panaszkodhatunk, pedig egyetemisták vagyunk:) Viszont az kicsit kellemetlen volt, hogy a 7-8 féle fakultatív programból csak hármat hirdettek meg - ok, tudom, ez nem a GT hibája, sőt, úgy hallottuk, a görögök nem siették el, sőt, a helyi idegenvezetők segítettek is megszervezni magunknak a helyi vasúttal, de na, sajnáltuk:( Ellenben sajna a két helyi idegenvezetőről több jót nem mondhatok, messze nem olyan felkészültek, gyorsak stb., mint pl. a Neos-os Salamon Kati. Pl. gond nélkül jöttek szólni, hogy hangosak voltunk előző nap a szieszta alatt akkor, mikor csak rá kellett volna nézni a papírra, hogy ott sem voltunk, mert Meteoráztunk... mindegy, apróságok. Józsi étterme akármennyire is csábító a magyar nyelv, s tulajdonos miatt, véleményem szerint a kis adag vs. nagy ár miatt kerülendő. Cserébe a parttól nem messze van egy "kék gyros-os", van is a szállón reklámjuk, Art of Taste - életemben nem ettem olyan jó gyrost, és csak 1,8 euró! Az ATLANTIS-tól pár lépésre van egy sárga hipermarket, 30 cent a Frappé - kell ennél több? :) S ha már árak: minden elfogadható, normális, de a kenyér-és pékárúk nagyon drágák (2-3 euró a fél kilós kenyér!). Hú, látom, össze-vissza irogatok, de frissek az élmények:) Mindegy, szóval egy tipp a Grand Tours-nak: nagyon sokan velünk tartottak, mikor nem jöttünk vissza az Olympus túráról, hanem elmentünk a menedékházig. Ha szerveznének ilyen túrát is, akkor ugyanannyiból kijönne, s tuti sokan választanák (vagy aki taxival szeretne odamenni, felsétálni, visszajönni, 15 euróból kijött!). A parton jellemzően csak a túristák szemetelnek, a helyiek véletlen sem. A víz szerintem nagyon jó, család kompatibilis, egyedül talán a fél percenként leszólító, mobilárusok zavartak a vége felé, bár becsületükre legyen mondva, megjegyzik, kik küldték el őket már:) A Duna TV mindenhol bejön, gondolom, ez csak nekem újdonság, mert sosem TV-zek kint, de akkor is jelzem, hogy nyugi, a híradó nem marad el:) Aki az ATLANTIS-ban az utcára néző (lehetőleg 2. emeleti) szobában lesz, készüljön fel, hogy a reggeli kávéból felnézve az Olympus csúcsa néz vele szembe - hatalmas élmény! Tolo-ban még sosem voltam, azt még letesztelem majd, de eddig Neos sokkal jobb, mint Paralia. Emellett persze tuti jól érzi magát az, aki ide jön! A fenti, nem mindig pozitív szavak mellett pedig egy hatalmasabbnál hatalmasabb piros pont az irodának, amiért utazás előtt ~2 héttel még segített variálni nekünk az utasokkal (nagyobb baráti társasággal mentünk) - köszönjük!
Kecske Ancsa Dátum: 2011-06-02 18:00:26
sziasztok!Szeretném megkérdezni Paralia milyen hely Tolo-nál jobb?
Grand Paralia Dátum: 2011-06-02 09:56:12
Farkas Franciska írta ekkor: 2011-06-01 12:44:09
Sziasztok! Most ez lehet hülye kérdés lesz, de ez az államcsőd dolog Görögországban, az hatással lehet a mi nyaralásunkra?
Kedves Franciska, itt Paralian semmi nyoma a rossz gazdasági helyzetnek. A vendéglátók kedvesek, barátságosak és reményeink szerint egy felhőtlen nyaralásnak néznek elébe! smile
Grand Paralia Dátum: 2011-06-02 09:52:38
adamecz mária írta ekkor: 2011-05-31 16:12:34
Sziasztok! Hétfőn indulunk Paraliára. Tunátok valami infót mondani a Villa Thalassa Apartmanról? Ha valaki esetleg már volt ott az idén írjon róla pár szót (pl: milyen a tulaj, felszereltség) A Wifi ingyenes? Előre is köszönöm!
Kedves Mária, a Thalassa tulajdonosa nagyon kedves, segítőkész. Az apartmanok maximálisan felszereltek és a wifi is ingyenes. Honlapunkon további pontos leírást talál a szobákról. Szeretettel várjuk
Grand Paralia Dátum: 2011-06-02 09:48:23
Teski Laura írta ekkor: 2011-05-31 14:19:56
Sziasztok! Július 4én indulunk barátnőimmel Paraliára az Ino-ba!Valaki megtudná nekem mondani,hogy hova érdemes menni bulizni, ami jó és hogy messze van e az apartmantól és belépő, italok mennyi kb. ? valamint a környező városokba van e lehetőség busszal átmenni ? Köszönöm előre is választ
Kedves Laura, itt Paralian nincs távolság, minden röid időn belül elérhető. A nagyobb szórakozóhelyek a város szélén vannak, hogy éjjel a zaj ne zavarja a pihenni vágyókat! Több jó klubb is van, szinte minden nap nyitva van valamelyik és mindig van ladies night! Ez azt jelenti, hogy lányoknak ingyenes és kapnak egy kártyát, ami egy ingyen ital fogyasztására jogosít, a fiúknak általában 10 euro a belépő és ők is kapnak kártyát egy ingyen italhoz! Az árak pedig az első ital után 10 euro körül mozgnak!