(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Parálián
Fórum bejegyzései

Vári Csaba Dátum: 2010-07-20 09:21:54
Domonkos Györgyi írta ekkor: 2010-07-19 13:46:55
Szia Csaba! Fejtsd ki légyszi ezt egy kicsit bővebben nekem! (amúgy nem volt választásunk, mert bővült a csapat és nem volt olyan hely már a Kyriakiban)
Szia! Küldj egy mailt és megírom részletesebben priviben, de ha visszalapozol kb 8-10 oldalt itt akkor megtalálod az összefoglalómat nem annyira részletesen az apartmanról. [email protected]
Kunos Nikolett Dátum: 2010-07-19 22:22:55
Juccancs írta ekkor: 2010-07-19 22:09:51
Mi a Caravelben szálltunk meg, a megérkezéskor is ott lesz a tájékoztató a fakultatív programokról. Zsuzsi mindig ott lesz, úgymond ez a főhadiszállása :), és akik másik apartmanban szálltak meg, ők is sokat voltak a Caravelben, szerveztek közös programokat, kagylósütést stb... A tulajdonosa Panos, egy szuper jófej görög fickó, nagyon finom koktéljai vannak és ő is segít mindenben. De persze a többi apartman is nagyon jó, a felszereltségükkel is minden rendben van. Unatkozni tuti biztos, hogy nem fogtok, egymást érik a bazárok, éttermek, szórakozóhelyek. És persze tele vannak az üzletek tipikus görög tárgyakkal, ruhákkal, minden van, amit el tudsz képzelni! smile Mi ketten mentünk, két bőröndöt vittünk, de annyi mindent vásároltunk, hogy vettünk egy kisebb méretű utazótáskát, abban hoztuk haza a szuveníreket. smile Ezt felvittük a buszra, mert nem volt nagy méretű, így elfért a felső csomagtartón. Kajafélét konzerveket vittünk, asszem kb. 4 nagyobbat, meg levesport 3félét, de igazából ott is minden van az élelmiszerboltokban, kb. olyan áron mint itthon, így nem érdemes sokat vinni, mert úgysem a főzésé lesz ott a főszerep. Reggelire mi mindig kenyeret, péksütit vagy virslit ettünk, ebédre étteremben (általában gyrostál vagy hasonló), estére pedig szintén gyros, mert az kihagyhatatlan Görögországban. smile Persze kipróbáltuk a helyi specialitásokat is, meg halat, rákot, tintahalat, ilyesmit. Italt is ott vettünk, ásványvíz, kóla, minden van, alkoholból pedig az Ouzo-t mindenképp ajánlom, meg vannak jó sörök is. Amit még ajánlok, a fakultatív programok közül Skiathos, egész napos program, tavaly 40 euro volt fejenként, de nagyon megéri, gyönyörű hely!
Szia! Mi is a Caravelben leszünk, nagyon ajánlották, de egyre jobban sejtem, miért is:D Köszönöm az információkat megintcsak, segítettél, egyre jobban várjuk:) Ketten megyünk mi is, tervezzük a két bőröndöt, és egyre jobban plusz még egyet:) Zsuzsira is egyre jobban kíváncsiak vagyunk, sokszor olvastam már itt a nevét. Lenne még egy kérdés: költőpénzt ti kb mennyit vittetek magatokkal?? Egy hét múlva ilyenkor...ma vettük nyakpárnát, már mehetnénk most is:) Kedves vagy, hogy az élményeid megosztottad velünk, ha hazajövünk, írok Neked, mi "változott":D
Juccancs Dátum: 2010-07-19 22:09:51
Kunos Nikolett írta ekkor: 2010-07-18 21:52:11
Szia Juccancs!Köszönöm az információkat. Hivatkozva az utolsó mondatodra, segítséget kérek.:)Ti hol szálltatok meg Parálián? Nem voltam még Görögben, így semmit nem tudok, mire számítsak, mondták,, unatkozni nem fogunk, fiataloknak ideális hely. Idő gondolom mindig napsütötte, így magas naptej ajánlott, stb.:) Vásárolni szuvenírt és görögös ruhákat, kegytárgyakat lehet bőven beszerezni? Gondoltuk, kevés cuccal indulunk neki, hogy visszafelé férjen a bőröndbe...Javasolták, hogy konzerv, és hasonló apró élelmet vigyünk, mennyit ajánlassz?? Nem kértünk kaját, minden különlegességre nyitottak vagyunk. Szerintem ennyi elég lesz, nem vagyunk megijedve, de jobb tudni, mi legyen kéznél:) Köszönöm mégegyszer a válaszod, aranyos vagy. Jó éjt: Niki
Mi a Caravelben szálltunk meg, a megérkezéskor is ott lesz a tájékoztató a fakultatív programokról. Zsuzsi mindig ott lesz, úgymond ez a főhadiszállása :), és akik másik apartmanban szálltak meg, ők is sokat voltak a Caravelben, szerveztek közös programokat, kagylósütést stb... A tulajdonosa Panos, egy szuper jófej görög fickó, nagyon finom koktéljai vannak és ő is segít mindenben. De persze a többi apartman is nagyon jó, a felszereltségükkel is minden rendben van. Unatkozni tuti biztos, hogy nem fogtok, egymást érik a bazárok, éttermek, szórakozóhelyek. És persze tele vannak az üzletek tipikus görög tárgyakkal, ruhákkal, minden van, amit el tudsz képzelni! smile Mi ketten mentünk, két bőröndöt vittünk, de annyi mindent vásároltunk, hogy vettünk egy kisebb méretű utazótáskát, abban hoztuk haza a szuveníreket. smile Ezt felvittük a buszra, mert nem volt nagy méretű, így elfért a felső csomagtartón. Kajafélét konzerveket vittünk, asszem kb. 4 nagyobbat, meg levesport 3félét, de igazából ott is minden van az élelmiszerboltokban, kb. olyan áron mint itthon, így nem érdemes sokat vinni, mert úgysem a főzésé lesz ott a főszerep. Reggelire mi mindig kenyeret, péksütit vagy virslit ettünk, ebédre étteremben (általában gyrostál vagy hasonló), estére pedig szintén gyros, mert az kihagyhatatlan Görögországban. smile Persze kipróbáltuk a helyi specialitásokat is, meg halat, rákot, tintahalat, ilyesmit. Italt is ott vettünk, ásványvíz, kóla, minden van, alkoholból pedig az Ouzo-t mindenképp ajánlom, meg vannak jó sörök is. Amit még ajánlok, a fakultatív programok közül Skiathos, egész napos program, tavaly 40 euro volt fejenként, de nagyon megéri, gyönyörű hely!
Domonkos Györgyi Dátum: 2010-07-19 13:46:55
Vári Csaba írta ekkor: 2010-07-16 09:13:50
...kár volt
Szia Csaba! Fejtsd ki légyszi ezt egy kicsit bővebben nekem! (amúgy nem volt választásunk, mert bővült a csapat és nem volt olyan hely már a Kyriakiban)
Lajáné Wágner Julianna Dátum: 2010-07-19 11:36:46
sziasztok! Egy hete jöttünk haza Paráliáról, ha valaki infot szeretne szívesen írok! Zsuzsi! Nem tudtunk Tőled elköszönni, mert épp úton voltál fel- és alá:-)....ezúton szeretnénk minden segítségedt megköszönni a családom nevében is!! Nagyon sokat segítettél nekünk. Megnéztük hazafelé a Királyok sírját, ami nagy élmény volt mindannyiunknak, és az Edessai vízesés is páratlan volt! Mégegyszer KÖSZÖNJÜK! Az idény végéig pedig kitartást, jó egészséget és további jókedvet kívánunk Neked! sok puszi: Laja család