Kedves Utasaink, Fórumozók! Most érkeztünk meg Görögországba, ezért nem volt lehetőségünk válaszolni. Elnézést kérünk mindenkitől a megkésett válaszokért. Gyors jelentés a görögországi helyzetről. Először Parálián jártunk, és tegnap estére értünk le Zakynthosra. Semmilyen változást nem tapasztaltunk, illetve a görög emberek is megnyugtattak minket, hogy nincs ok aggodalomra. Elmondták, hogy a zavargások csak Athénban és Thessalonikiben voltak, amit ugyanúgy egy szűk csoport csinált, mint Magyarországon néhány éve. Nem sztrájkolnak, az alkoholt, cigarettát és az üzemanyagot leszámítva az árak a tavalyi évhez képest nem emelkedtek. Sorra nyitnak az új üzletek mindkét helyen. Az elmúlt évek májusaihoz képest most nagyobb "életet" tapasztaltunk. Az éttermek, üzletek nagy része kinyitott, új sétálóutcát alakítanak ki, a tengerpartot feltöltötték homokkal, így még szélesebb lett a homokos part, pálmafákat ültettek több helyen. A nehézségek ellenére Parália épül és szépül :) A benzin ára jelenleg : kb. 1.50Euro, a diesel: kb. 1.30. Az autopályadíj sem változott. Reméljük mindenkit sikerült megnyugtatni és a médiában látott és hallott rémhírek senkinek sem veszik el a kedvét a nyaralástól. Szeretnék elköszönni az utasoktól, és átadni a fórumot Kovács Zsuzsának a Grand Tours idei paraliai idegenvezetőjének. Mindenkinek nagyon kellemes és élményekben gazdag nyarat kívánok. Üdv: Vivien