(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Sartin
Fórum bejegyzései

Sire Kero Dátum: 2013-08-06 18:47:42
Anno 2010-ben írtam én is egy rövid szösszenetet a Marmarasi nyaralásunkról amiben Katát nem a legjobb színben tüntettem fel. Volt egy két észrevételem a szállásra valamint arra,hogy a buszos visszatérő vendégeivel másképp viselkedik. Akkor majdnem megköveztek itt érte. Úgy látom azért az évek engem igazoltak.
Bazsó2 Dátum: 2013-08-06 14:45:57
Amint látom, már itt a Grandtours oldalán is megjelent a storynk. Már a nyaralás alatt szándékunkban volt jegyzőkönyvet felvenni az idegenvezető viselkedése miatt, de mert már olyan mértékig tönkre volt téve a nyaralásunk, h már ezzel nem akartuk a kedvünket tovább rontani. Úgy gondoltuk, megpróbálunk túllépni a dolgon és jól érezni magunkat és itthon csak a szépre gondolni, de a hazatérésünk után néhány nappal szembesültünk egy dologgal, ami kiverte a biztosítékot és megírásra került a történet. A következők történtek: A városunkban összetalálkoztunk egy ismerőssel, aki üzleti kapcsolatban van az apartmanok tulajdonosával és utasokat szállít neki a környékről. Tőle tudtuk meg az alábbiakat: A sorozatos reklamációink után, még az ott létünk alatt, telefonon keresztül Zsuzsa leinformált minket nála, hogy kik vagyunk, mik vagyunk és mennyire vagyunk befolyásosak, s ettől tette függővé hogyan kezelje a problémánkat! Ha befolyásos ember vagy,illetve ha utazási irodán keresztül mész, akkor másnap jó a légkondid, esetleg gyorsan végeznek egy csótányírtást, tehát egészen más bánásmódban részesülsz! De ha csak egyszerű turistaként vagy számon tartva nála, akkor a jogos reklamációdat tiszteletlen viselkedésnek nyilvánítja és a társaságodat, személyedet vagy a családodat megalázó módon leminősíti és hangoztatja, h soha ilyen reklamáció még nem történt, velük probléma még senkivel nem volt, csak ennek a családnak (mármint nekünk) semmi sem jó, keressük a problémákat! És mindezt úgy, h az egész apartman hallja! Ezen felül még azt is megengedi magának az idegenvezetővel együtt, h azzal a személlyel, aki a társaság nevében a felmerülő hibákat orvoslás reményében szóvá meri tenni, a következő napokban levegőnek nézik, nem állnak szóba vele! A további napjaidat, ha gyengének gondolnak, eltöltheted légkondi és melegvíz nélkül, megspékelve egy pár csótánnyal! Többször is hangoztatták, azt csinálsz, amit akarsz, fordulhatsz bárkihez, őket nem érdekli! Ebben a történetben az idegenvezetőnek is jutott szerep bőven és bármennyire nem akartuk, így már ő is képbe került. Ezen a fórumon leginkább az ő szerepe a fontos! Az idegenvezetővel nyugodt hangnemben lehetetlen volt beszélni a fiú balesetével kapcsolatban, mivel az ő hangos kiabálásától és vélelmezett sérelmeitől visszhangzott a folyosó. (Igaz, ez nappal történt, ezért ez nem számított csendháborításnak) Úgy gondolta, hogy ha túlkiabál minket, elrettent a további reklamációtól. Hát a helyszínen sikerült is neki.. elálltunk a jegyzőkönyv vételtől, de csak azért, hogy a többi utas nyaralását ne zavarjuk meg a saját igazunk bizonyításával. Ugyanis szükség lett volna a többi utas véleményére is, mivel az idegenvezető (Kata) saját elbírálása alapján történt meg az, hogy az ő általa hangosnak minősített viselkedés miatt a tulajdonos rendőrrel akarta utcára tenni a Grandtours utasait! Itt kellett volna egy 10-es skálán (ami Kata szerint 15) értékeltetni a többi utassal, hogy jogos volt-e ez a fellépés! Ami miatt nem történt meg az utcára kilakoltatás, az pontosan a szemben lévő vendég fellépése miatt nem történt meg, aki a tulaj és a rendőr közös dörömbölésére ébredt fel és közölte, h előtte semmi zajt nem hallott, csak a dörömbölést! Ezt másnap többen is alátámasztották! A hosszú történet, amit feltettem a másik fórumra, még nem is teljes, hiszen sokkal hosszabb a story valójában, ami már leginkább az idegenvezetőről szól és egyáltalán nem pozitív a számára! Szeretném hangsúlyozni még egyszer, hogy nem a Grandtours irodát akarjuk ezzel minősíteni, hiszen az idegenvezető valószínűleg eleinte, a különböző helyen történt szállásfoglalások miatt, nem is volt tisztában azzal, hogy a saját utasaival szemben generálja ezeket a történéseket! De mint ember és mint idegenvezető elfogadhatatlanul viselkedett! És ez szerintünk átgondolandó akár az irodának is!
Géreczné Szikszai Mariann Dátum: 2013-08-06 13:43:39
Tavaly nekünk is volt szerencsénk találkozni Katával. Mint idegenvezető kitűnő előadásokat tartott, de mint ember nem igazán kedves és szimpatikus. Mi akkor többedmagunkkal szerettünk volna elmenni a Meteórákhoz, de mindenkit lebeszélt róla, mondván, hogy messze van, csak tudnám, akkor miért szerepel a fakultatív programok között? És ahogy olvasgattam itt, nem csak mi nem voltunk vele elégedettek....
kiss zita Dátum: 2013-08-06 10:09:35
Lisovszki Tibor írta ekkor: 2013-08-05 19:32:42
Tisztelt Iroda! A Hellasz.hu fórumán olvastam. nem kommentálom, de érdemes lenne kivizsgálni: "Kedves Fórumozók! Szeretném megosztani veletek az idei SARTIS nyaralásunk sajnálatosan NEGATÍV tapasztalatait mind a szállás és szállásadóval, mind az idegenvezetővel kapcsolatban! Azt hiszem, elmondhatom magunkról, hogy gyakorlott utazók vagyunk és Görögország, s ezen belül Sarti, mindig is a legkedvesebb úti célunk volt, pár év kihagyással immár 8. alkalommal. Több pozitív ajánlás (fórumos és személyes) alapján, amit már így utólag nem értünk, foglaltuk le a szállásunkat a Hotel George II és a Hotel Phyllis apartmanokban. Elkövettük azt a nagy hibát, hogy utazási irodát megkerülve felvettük a kapcsolatot Zsuzsával, a tulaj magyar feleségével, aki le is foglalt 3 apartmant nekünk, s a pénzt természetesen át is utaltuk a számlájára. Később csatlakozott hozzánk még 2 fő, akinek az apartmanját már a GrandTourson keresztül foglaltuk le buszjeggyel együtt. Már az első nap problémák voltak a szállással a GeorgeII-ben. Természetesen 4 apartmanra jutott probléma bőven, amit jelezve Zsuzsának azzal találtuk szembe magunkat, hogy nem is akarják megoldani. A tisztaságot illetően is hagyott némi kívánni valót az apartman, s emellett csak úgy cikáztak a csótányok esténként. Aki szereti a házi állatokat, annak melegen ajánljuk. Meleg víz nem, hogy nem volt, de még egyáltalán víz is alig folyt a zuhanyzóból, amivel lehetetlen volt mosakodni. Tv-vel és internettel hirdették az apartman felszereltségét, ami meglepő módon nem volt. Miután ezt többen is szóvá tették, korlátozottan megoldották az 1. hét végére. A mágneskulcsot nem lehetett beledugni a helyére, mert ki volt szakadva, kifordult a helyéről, amit Zsuzsa egy cellux darabbal orvosolt. Ha valaki légkondit szeretne igénybe venni, természetesen van, s előre ki kell fizetni, mielőtt még kipróbálnád. 2 apartmanban egyáltalán nem volt jó a légkondi, a másik kettőben pedig szó szerint úszott a terasz a légkondi vizétől és bántóan hangosan zúgott. Édesanyám már az első nap jelezte, h nem jó a légkondi. Zsuzsa elhallgatta, hogy az nem is lesz jó. Felállt a szekrényre megnyomott valamit és közölte, hogy most már jó, s ezzel el is ment. Elfelejtette közölni, hogy nem lehet állítani távirányítóval, ugyanis az nem jó, fel kell állni minden kikapcsolásnál és bekapcsolásnál, illetve csak teljes gőzzel 18 fokon üzemel. Édesanyám öreg már bohócnak, s az ízületeinek is jót tett a 18 fokos levegő… A sok problémát követően, amit nem tudtak vagy nem akartak orvosolni, Zsuzsa közölte h a 2. hétre oda megyünk ahova akarunk, visszaadja az apartmanok árát. Mi kis naívak, elhittük.. Természetesen a házi rendben benne van, hogy este 10-től reggel 8-ig a pihenni vágyók érdekében csendben kell lenni. Nos, ez a mi esetünkben úgy történt, hogy körbekérdeztük a szomszédokat h zavarja-e őket ha halkan zenét hallgatunk és beszélgetünk , s miután nemleges választ kaptunk, kiültünk a teraszunkra beszélgetni, s szülinapot ünnepelni. Egy valakit felejtettünk el megkérdezni, h zavarja-e, s az az a Grand Tours idegenvezetője, Salamon Katalin, aki ott lakott az apartmanban. Éjjel felháborodva dörömbölt az ajtón 1 alkalommal, h kapcsoljuk ki a zenét és legyünk csendben, mert nem tud pihenni és rendőrt fog hívatni. Mi természetesen kikapcsoltuk a zenét, de továbbra is beszélgettünk a teraszon. Nem sokkal később nagy dörömbölésre kaptuk fel a fejünket. Katalin panaszt tett a tulajnál, Zsuzsánál és Teónál, akik kijöttek és verték az ajtót, h azonnal nyissuk ki, pakoljunk és hagyjuk el az apartmant. Nem értettük, hogy mi történik. Pár perccel később pedig a rendőrrel való fenyegetésre, megjelent egy Security feliratú férfi, hogy kipakoljon az aparmanból. Szerencsére a szemben lévő apartmanból jelezték, h nem hallottak semmilyen zavaró hangoskodást, Teó dörömbölését leszámítva, s mielőtt kiköltöztetnének az idegenvezető egyszeri kérésére, kérdezzék meg a többi apartman lakóját is. A közvélemény kutatás javaslatára lett vége az éjjeli botránynak, mivel nem akarták a többi vendéget zavarni ilyennel. Felesleges is lett volna, hiszen másnap saját közvéleménykutatást tartva kiderült, hogy Teó dörömbölésén kívül senki sem hallott semmit. Utólag visszagondolva, erre próbáltak hivatkozni, h miért nem adják majd vissza a pénzt. Na de még koránt sincs vége az estének… Mindezek után a fiúk nem akartak további problémát, ugyh fogták magukat és elmentek az apartmanból, egy Fact nevezetű görög helyre, ahol mint kiderült elsőre, hogy csak ők vannak egyedül turisták, mindenki helybéli. Nem tudom azt mondani, h kötekedtek vagy velük kötekedett volna bárki. Egyszerűen hátulról megtámadták őket (vagyis elmondásuk szerint egyetlen egy görög v szerb volt a támadó, akit később a többiek elhúztak) Az egyik fiúnak, aki ráadásul cukorbeteg és vérzékeny, egy sörösüveget vert szét a fején váratlanul. Mindenki csak nézte, ahogy ömlik a vér a fiú fejéből, senki sem akart segíteni. A fiúk mondták, h hívják a rendőrséget vagy legalább egy mentőt, de a helybéliek a Fact-ben csak néztek egymásra, s lebeszélték egymást a segítségnyújtásról, mondván hogy nem kell balhé, nem kell rendőr… Végül egy görög, akinek talán köze lehetett a helyhez, beültette őket a kocsijába és elvitte őket egy kórházba, ami majdnem 1 órás kocsiútra volt. Mi utólag értesülve a helyzetről, ijedten kocsiba ültünk és próbáltunk utánuk menni. Felhívtuk a kedves idegenvezetőnket (Salamon Katalint), mivel Zsuzsa ki volt kapcsolva, hogy a segítségét kérjük, hiszen az ő utasáról volt szó. Miután elmondtuk, hogy cukorbeteg, vérzékeny a fiú, s valószínűleg betörték a fejét és nem tudjuk milyen állapotban van, sem azt hogy hova viszik őket, legalább annyit tegyen meg, hogy a fiúk átadják a sofőrnek a telefont és beszéljen vele, mert csak görögül tudott. Nos ez a kedves és segítőkész idegenvezető közölte, hogy ő mit tudjon csinálni az ágyából,ez nem az ő problémája és különben is neki reggel korán hajókirándulása van, s ezzel le is tette a telefont, s többet fel sem vette… A lényeg, h végül megtaláltuk a fiúkat, mert ez a segítőkész görög elénk jött a főútra kocsival. A fiú fejét 6 öltéssel varrták össze a kórházban mindenféle papír, biztosítás és pénz nélkül, gondoljuk, hogy nyoma se maradjon a történteknek. Másnap estig vártuk kedves Katánkat, hátha megkérdezi legalább, hogy hogy is van a fiú. Miután elcsíptem a folyosón, megkérdeztem tőle, hogy az, aki foglal egy szobát és buszjegyet hozzá a GrandTours irodánál, az grandtoursos utasnak számít-e,s miután igennel válaszolt, sorra mindenki felháborodottan esett neki, hogy akkor úgy gondoljuk, nem csak a kirándulás az egyedüli dolga egy idegenvezetőnek. Segítőkész Katánk csak a sérelmeit hangoztatta, hogy tiszteletlenül beszélünk vele és hangosak voltunk mindenki szerint, de végül egy embert sem talált az apartmanban, aki igazolta volna ezt neki. Megjegyzem, hogy a mai napig azt sem tudja az idegenvezető, hogy egyáltalán melyik fiúval történt és hogy egyáltalán jól van-e, él-e még, mert hogy egy szót sem kérdezett később felőle, nem is érdekelte. Lehet, h még mindig rosszul gondolom, de tudtommal az idegenvezetőnek a hatásköre nem csak addig terjed ki, h befizetsz egy kirándulásra és elmegy veled, hogy a betanult mondókáját előadja… Nos mindezek után jött az 1. hét vége, s azzal a tudattal voltunk, h Zsuzsa visszaadja a 2. hétre az apartman árát, hiszen szóbeli megállapodást kötöttünk, amit telefonnal rögzítettünk is, így kerestünk magunknak másik szállást. Azonban arra hivatkozva, hogy velünk nem lehet együtt működni, nem áll módjában visszaadni a pénzt és felőle akár a Görög fogyasztóvédelemhez is fordulhatunk, az sem érdekli. Vagy ott maradunk, vagy megyünk, de a pénzt nem adja vissza. Mindezek után a 2. hét ilyen szájízzel telt el… Jajj és még egy kedves gesztus a részükről, amit majnem elfelejtettem. 1. hét utolsó napján, a költözés előtti este, párommal visszaértünk az apartmanba. Meglepődve tapasztaltuk, h a mágneskulcs nem megy bele a helyére, ami az áramot adná. Belenéztünk és egy 100 ft-os volt beledugva. Értetlenül néztünk egymásra, hogy mit keres az ott. Másnap természetesen Zsuzsának erre csípőből jött a válasz, hogy a 100 Ft-os hozzátapad a mágneskulcshoz, s biztosan nem vettük észre. Ezt el is fogadtuk, de nyugodni nem hagyott a dolog, s kipróbáltuk. Igen-igen, tényleg hozzátapad a kulcshoz a 100-as, de nem az aljára úgy hogy be is tudd dugni, hanem csak az oldalára, s úgy túl vastag, h belemennyen együtt a résbe… egyszerűen nem lehet, ráadásul egyikünknél sem volt magyar Ft, azt még az utazás legelején eltettük kéz alól... Még most is az a gyanúm, h ha nem vesszük észre a 100-ast, ránk fogták volna másnap a takarításnál, hogy elrontottuk az áramot, mert beledugtunk egy 100-ast. De ez már csak rejtély marad… Találtak másat amibe beleköthettek. Érkezésünkkor nem tartottunk leltárt, h miből hány darabnak kell lennie az apartmanban. S így az 1. hét végén azzal szembesültünk, hogy Zsuzsa bejött a szobába és közölte h hiányzik egy törülköző. Mondtam h az lehetetlen, hiszen mi nem is használtuk, sajátot hozunk mindig. 4 db-nak kellett lennie, és 4 db is volt, de ebből csak 1 nagy és 3 kicsi, 2 nagy és 2 kicsi helyett. Vérszemet kapva, h hibát talált, közölte, hogy nem tartjuk be a házirendet és nem működünk együtt vele, hiszen nincs meg egy nagy törülköző, ezért ő nem hajlandó visszaadni a pénzt! Az volt az érzésünk, hogy ha az ember levegőt se vesz, akkor is megmagyarázzák. A saját konklúzióm, hogy többet nem megyünk egyik apartmanba se, amihez köze van Zsuzsának, illetve már Sartitól is elment a kedvünk, h mégegyszer ide visszajőjjünk. Elég rossz a szájízünk ilyen 2 hét után. Plusz egy jó tanács! Soha nem szabad utazási irodát megkerülve utazni külföldre,mégha olcsóbbnak is tűnik (de egyébként meg nem az!) csak is irodán keresztül. Ha bajban vagy, vagy nem úgy alakul, mint ahogy tervezted, nem segít senki. Nincs hova fordulni panaszért. Ezt Zsuzsa is elismerte, mikor egy utazási irodán keresztül foglalt utasnak szobacserét ajánlott. Kérdeztük tőle, h "neki lehet, nekünk meg semmit? Szóval csak irodán keresztül szabad hozzád jönni, mert ha nem, akkor ki vagyunk szolgáltatva neked??? " erre Zsuzsa válasza így szólt gúnyosan: BIZOOOONNNY!!!! A mi esetünkben, problémánkban az idegenvezető sem segített, hiába volt a 2 fiú a GrandTours utasa. Magánvéleményként, nem az irodával van gond, csak az alkalmazottjával, aki a kényelmes oldalát akarja megfogni a munkának!!!! A történteket fényképpel és hangfelvétellel alá is tudom támasztani.
A Katának ezzel az arogáns stilusával tavaly én is szembesültem , a turnus váltás egy kész káosz ,úgy bánik az emberekkel mint valami buta birkákkal, de nem csak az utasok irritálják , a kolégáival sem tud együtt működni, tavaly a Szandra volt mellette és folyton érzékeltette, hogy ő a főnök (kibeszélik egymást a másik háta mögött). Pedig ha a kedves utas nem lenne , neki sem euro-ból lenne a fizetés és nem tölthetne évente 6 hónapot nyaralással! smile
B.néKáVé Dátum: 2013-08-05 20:34:02
Másik Hellasz fórumozótól idézek: ..Külön köszönet Détár Dórinak aki "odatette magát" és szerencsére nem a Grand Toursnál van ahonnan sok rossz hírt hallok. Sajnálatos, hogy ha valaki az idegenvezető munkájával nincs megelégedve az irodát is negatívan minősíti.