Kedves Kata!
Kérdéssemmel Önhöz fordulok, mert úgy érzem erről a fontos kérdésről Öntöl biztosan megfelelő választ kapok. Azt szeretném megkérdezni, hogy nekem van EU-s egészségügyi kártyám pl az biztosítana e egy Szerbiában bekövetkezett buszbalesetnél orvosi ellátást vagy haza szállítást ne adj isten, vagy ha mondjuk orvosi ellátásra szorulnék Sartin? Tudom lehet utas biztosítás kötni plussz költségért, de érdekelne ,hogy végül is akkor mi értelme van az ingyenes Eu-s kártyának nyújt e megfelelő ellátást és a lényeg persze az hogy ez e ingyenesen történik e, ha bármi egészségügyi probléma történne?Válaszát előre is köszönöm, olvasgattam erről fórumokat ,de eltérőek a vélemények
Tisztelettel
Kedves Tímea!
Igaz, nem engem kérdezett, de épp a napokban néztem én is utána ennek a kérdésnek. Számomra az itt olvasottak bizonyultak hasznosnak:
http://www.unionbiztosito.hu/ugyfelszolgalat/europai_egeszsegbiztositasi_kartya