Kedves Kata!
Már lefoglaltuk nyaralásunkat az Ostraco apartmanba. A leírásban szerepel, hogy az udvaron lehet grillezni is. Kérdéseim: Valahol olvastam, hogy Sarti kis halász falu. Ezt a mesterséget továbbra is művelik az itt lakók? Van esetleg halpiaca is? Vagy milyen lehetőség van hal vásárlásra grillezéshez? Van lehetőség a közelben (alkalmas partszakasz) horgászásra? Vagy ehhez engedély is szükséges? Mennyire veszik ezt szigorúan? Ha kell engedély, hol váltható és mennyibe kerül?
A grillezéshez szükséges faszenet biztosítja az apartman üzemeltetője, vagy be lehet szerezni a faluban?
Mi nagyon szeretjük a grillezett halat és remélem így itt is sikerül szerét ejtenünk legalább egy vacsoea erejéig.
Várom válaszodat!
Köszönettel:
L.L.
Kedves László! Sartiról az útikönyvek ugyan azt írják, hogy halászfalu. Igazából telente néhány százan élnek itt, és ugyan eljárnak halászgatni saját szükségletre, de kifejezetten nem halászatból élnek az ottani görögök. Halat főleg üzletben lehet vásárolni, és valóban Sikiában szombatonként piac van, de nem minden esetben árulnak ott halat. Nagyobb piacot Neos Marmaraszban találunk csütörtökönként. A horgászással kapcsolatban bár bár kaptál választ, én csak megerősíteni szeretném Zolit abban, hogy engedély nélkül bárki megpróbálhatja...... több kevesebb sikerrel. Fürdőterületek közelében nem nagyon van hal a görögök is a nyílt tenger felé veszik az irányt, de hátha szerencséd lesz! Üdvözlettel Kata