(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Zakynthoson
Fórum bejegyzései

tóth zoltán Dátum: 2011-07-02 16:18:29
Szia GrandZakynthos! Kérésem,kérdésem lenne..Kefalóniára megyünk nyaralni idén,és szeretnénk egy napos kirándulásra átruccani komppal Zakynthosra..Az lenne a kérdésem a zakynthosi kikötőben van lehetőség autóbérlésre?És ha van,tudnál segíteni a foglalásban?Barátsággal,zoli
Takács Ildikó Dátum: 2011-07-02 16:10:48
írta ekkor: 2011-06-29 11:06:21
Sziasztok! Mi 05.30-kor indultunk Tatabányáról és másnap 12.30-kor érkeztünk meg Zakynthosra. Sokat kellett várnunk a határon. Baromi hosszú volt az út. 11x voltam görögbe busszal de ez nagyon megviselt. Mi a Georgina apartmanban voltunk amivel maximálisan meg voltam elégedve. Habár azt el kell mondanom, hogy az egylégterű stúdiók nagyon szűkösek 4 fő részére.A 2 hét alatt felhőt sem láttunk. El kell mondanom, hogy amit leírok kizárólag az én véleményem. Agois sostis egy igen kicsi üdülőfalu. Néhány taverna és kisbolt meg kocsi és motorbérlési lehetőség. Ami nagyon nagy csalódás volt a partja. Mikor megérkeztünk komolyan mondom kb. egy méteres volt a part szélessége. A víz az tényleg tiszta és jó hőmérsékletű. A faluban éjfél előtt teljesen megáll az élet. Mellette van Laganas. Ami jó hír, hogy már nem kell a vízben gázolva átsétálni mert felpallózták. Azért így is 40 perc a séta amire átérsz a part mentén. A fórumon írt 15 perc azért némileg túlzás.Laganas a buliról szól. 90% Angol fiatalok akiknek a piáról szól a nyaralás. Látnivaló itt túlzottan nincsen. Egy kicsit már idegesített az, hogy 20 másodpercenként húztak volna be minden bárba meg nyomták kezembe a szórólapokat.Itt viszont olcsóbb az élet. Itallerakatok vannak és kedvező árú vendéglátó helyek. Itt ettünk már gyrost pl. 1.5 euróért is.Ez mindenhol 2-2.5 euró. Átlagosan egy bőséges tálétel 8-10 euro. A sör 3-3.5, üdítő 2 euro. Boltban egy 1/2 Literes Mythos ill Stella 0.80-1 euró. A programokról: mi a hajókázáson voltunk. Körbehajóztuk az egész szigetet ez 1 napos program volt.Ez azt gondolom meg kell lépni, fárasztó volt de szép. Mi ezt követően kocsit béreltünk és bejártuk az egész szigetet. Szerintem ez jó választás volt. Minden zeg-zugát bejártuk nem fügtünk semmitől és senkitől. Zante a főváros szintén kihagyhatatlan. Aszt javaslom mindenki nézze meg nappal és este is.Buszközlekedés agios sostison egyáltalán nincsen. Laganasból indulnak 1.60 eurós jegyárral a buszok össze- vissza. A kikötőben az öreg halász meg a teknős nem legenda. Tényleg minden reggel kijön a kikötőbe a teki. Volt olyan amikor kettő is. Amíg a halász fejti a hálójából a halakat a "sallangokat" bedobja a tengerbe amíg úszkál kitűnő fényképeket lehet róla készíteni. Reggel fél 8 körül érkezik meg a kisöreg a piros kis bárkájával és néhány órán át ott marad. Addig a teki is.Érdekes, hogy nem igazán mutatja meg magát amíg a halász be nem érkezik a kikötőbe úgyhogy tényleg össze vannak "nőve".Én a fakultatív programok árairól ill. más lehetőségekről nem igazán írnám le a fórumon a véleményemet mert etikátlannak tartom. Emailban viszont bárkinek elmondom az olcsóbb lehetőségeket. Azért azt még elmondanám, hogy volt egy program amiért még fizetni sem kellet az pedig 2 hét alatt 4 földrengés.Ebből 3 egyetlen nap leforgása alatt. Persze a görögöket ez már nem érdekli mert elmondásuk szerint évi 200 kisebb nagyobb földmozgás van a szigeten. Mindenesetre fura volt átélni.Összegezve Zakynthos szép sziget. Akinek ez lesz az első nyaralása Görögországban annak nagyon tetszeni fog. Aki már többször járt mint mi is azoknak lehet, hogy a túlzott elvárások miatt némiképp csalódás lesz. De hát nem vagyunk egyformák. Mindenkinek szép nyarat.
Szia Attila! Én is szeretnék érdeklődni minden olyan információról, ami nem publikus: [email protected] Köszi!
Besze Tibor Dátum: 2011-07-02 09:30:15
írta ekkor: 2011-06-29 11:06:21
Sziasztok! Mi 05.30-kor indultunk Tatabányáról és másnap 12.30-kor érkeztünk meg Zakynthosra. Sokat kellett várnunk a határon. Baromi hosszú volt az út. 11x voltam görögbe busszal de ez nagyon megviselt. Mi a Georgina apartmanban voltunk amivel maximálisan meg voltam elégedve. Habár azt el kell mondanom, hogy az egylégterű stúdiók nagyon szűkösek 4 fő részére.A 2 hét alatt felhőt sem láttunk. El kell mondanom, hogy amit leírok kizárólag az én véleményem. Agois sostis egy igen kicsi üdülőfalu. Néhány taverna és kisbolt meg kocsi és motorbérlési lehetőség. Ami nagyon nagy csalódás volt a partja. Mikor megérkeztünk komolyan mondom kb. egy méteres volt a part szélessége. A víz az tényleg tiszta és jó hőmérsékletű. A faluban éjfél előtt teljesen megáll az élet. Mellette van Laganas. Ami jó hír, hogy már nem kell a vízben gázolva átsétálni mert felpallózták. Azért így is 40 perc a séta amire átérsz a part mentén. A fórumon írt 15 perc azért némileg túlzás.Laganas a buliról szól. 90% Angol fiatalok akiknek a piáról szól a nyaralás. Látnivaló itt túlzottan nincsen. Egy kicsit már idegesített az, hogy 20 másodpercenként húztak volna be minden bárba meg nyomták kezembe a szórólapokat.Itt viszont olcsóbb az élet. Itallerakatok vannak és kedvező árú vendéglátó helyek. Itt ettünk már gyrost pl. 1.5 euróért is.Ez mindenhol 2-2.5 euró. Átlagosan egy bőséges tálétel 8-10 euro. A sör 3-3.5, üdítő 2 euro. Boltban egy 1/2 Literes Mythos ill Stella 0.80-1 euró. A programokról: mi a hajókázáson voltunk. Körbehajóztuk az egész szigetet ez 1 napos program volt.Ez azt gondolom meg kell lépni, fárasztó volt de szép. Mi ezt követően kocsit béreltünk és bejártuk az egész szigetet. Szerintem ez jó választás volt. Minden zeg-zugát bejártuk nem fügtünk semmitől és senkitől. Zante a főváros szintén kihagyhatatlan. Aszt javaslom mindenki nézze meg nappal és este is.Buszközlekedés agios sostison egyáltalán nincsen. Laganasból indulnak 1.60 eurós jegyárral a buszok össze- vissza. A kikötőben az öreg halász meg a teknős nem legenda. Tényleg minden reggel kijön a kikötőbe a teki. Volt olyan amikor kettő is. Amíg a halász fejti a hálójából a halakat a "sallangokat" bedobja a tengerbe amíg úszkál kitűnő fényképeket lehet róla készíteni. Reggel fél 8 körül érkezik meg a kisöreg a piros kis bárkájával és néhány órán át ott marad. Addig a teki is.Érdekes, hogy nem igazán mutatja meg magát amíg a halász be nem érkezik a kikötőbe úgyhogy tényleg össze vannak "nőve".Én a fakultatív programok árairól ill. más lehetőségekről nem igazán írnám le a fórumon a véleményemet mert etikátlannak tartom. Emailban viszont bárkinek elmondom az olcsóbb lehetőségeket. Azért azt még elmondanám, hogy volt egy program amiért még fizetni sem kellet az pedig 2 hét alatt 4 földrengés.Ebből 3 egyetlen nap leforgása alatt. Persze a görögöket ez már nem érdekli mert elmondásuk szerint évi 200 kisebb nagyobb földmozgás van a szigeten. Mindenesetre fura volt átélni.Összegezve Zakynthos szép sziget. Akinek ez lesz az első nyaralása Görögországban annak nagyon tetszeni fog. Aki már többször járt mint mi is azoknak lehet, hogy a túlzott elvárások miatt némiképp csalódás lesz. De hát nem vagyunk egyformák. Mindenkinek szép nyarat.
Szia Attila! Kérlek nekünk is küld el, amit lehet tudni. Az első utunk lesz. Köszönöm. Szép napot. Andi, Tibi [email protected]
Besze Tibor Dátum: 2011-07-02 09:26:37
Cseresznye Renáta írta ekkor: 2011-06-29 12:27:55
Szia Attila! Én nagyon szivesen vennék minden fórumra nem publikus infót a egész nyaralással, fakultatív programokkal és minden ami eszedbe jut témában A címem: [email protected] Köszönöm! A fórumra írt élménybeszámolódat is!
Szia Attila! Kérlek nekünk is küld el, mit lehet tudni. Az első utunk lesz. Köszönöm. szép napot. Andi, Tibi [email protected]
Dátum: 2011-07-02 00:22:23
írta ekkor: 2011-06-29 11:06:21
Sziasztok! Mi 05.30-kor indultunk Tatabányáról és másnap 12.30-kor érkeztünk meg Zakynthosra. Sokat kellett várnunk a határon. Baromi hosszú volt az út. 11x voltam görögbe busszal de ez nagyon megviselt. Mi a Georgina apartmanban voltunk amivel maximálisan meg voltam elégedve. Habár azt el kell mondanom, hogy az egylégterű stúdiók nagyon szűkösek 4 fő részére.A 2 hét alatt felhőt sem láttunk. El kell mondanom, hogy amit leírok kizárólag az én véleményem. Agois sostis egy igen kicsi üdülőfalu. Néhány taverna és kisbolt meg kocsi és motorbérlési lehetőség. Ami nagyon nagy csalódás volt a partja. Mikor megérkeztünk komolyan mondom kb. egy méteres volt a part szélessége. A víz az tényleg tiszta és jó hőmérsékletű. A faluban éjfél előtt teljesen megáll az élet. Mellette van Laganas. Ami jó hír, hogy már nem kell a vízben gázolva átsétálni mert felpallózták. Azért így is 40 perc a séta amire átérsz a part mentén. A fórumon írt 15 perc azért némileg túlzás.Laganas a buliról szól. 90% Angol fiatalok akiknek a piáról szól a nyaralás. Látnivaló itt túlzottan nincsen. Egy kicsit már idegesített az, hogy 20 másodpercenként húztak volna be minden bárba meg nyomták kezembe a szórólapokat.Itt viszont olcsóbb az élet. Itallerakatok vannak és kedvező árú vendéglátó helyek. Itt ettünk már gyrost pl. 1.5 euróért is.Ez mindenhol 2-2.5 euró. Átlagosan egy bőséges tálétel 8-10 euro. A sör 3-3.5, üdítő 2 euro. Boltban egy 1/2 Literes Mythos ill Stella 0.80-1 euró. A programokról: mi a hajókázáson voltunk. Körbehajóztuk az egész szigetet ez 1 napos program volt.Ez azt gondolom meg kell lépni, fárasztó volt de szép. Mi ezt követően kocsit béreltünk és bejártuk az egész szigetet. Szerintem ez jó választás volt. Minden zeg-zugát bejártuk nem fügtünk semmitől és senkitől. Zante a főváros szintén kihagyhatatlan. Aszt javaslom mindenki nézze meg nappal és este is.Buszközlekedés agios sostison egyáltalán nincsen. Laganasból indulnak 1.60 eurós jegyárral a buszok össze- vissza. A kikötőben az öreg halász meg a teknős nem legenda. Tényleg minden reggel kijön a kikötőbe a teki. Volt olyan amikor kettő is. Amíg a halász fejti a hálójából a halakat a "sallangokat" bedobja a tengerbe amíg úszkál kitűnő fényképeket lehet róla készíteni. Reggel fél 8 körül érkezik meg a kisöreg a piros kis bárkájával és néhány órán át ott marad. Addig a teki is.Érdekes, hogy nem igazán mutatja meg magát amíg a halász be nem érkezik a kikötőbe úgyhogy tényleg össze vannak "nőve".Én a fakultatív programok árairól ill. más lehetőségekről nem igazán írnám le a fórumon a véleményemet mert etikátlannak tartom. Emailban viszont bárkinek elmondom az olcsóbb lehetőségeket. Azért azt még elmondanám, hogy volt egy program amiért még fizetni sem kellet az pedig 2 hét alatt 4 földrengés.Ebből 3 egyetlen nap leforgása alatt. Persze a görögöket ez már nem érdekli mert elmondásuk szerint évi 200 kisebb nagyobb földmozgás van a szigeten. Mindenesetre fura volt átélni.Összegezve Zakynthos szép sziget. Akinek ez lesz az első nyaralása Görögországban annak nagyon tetszeni fog. Aki már többször járt mint mi is azoknak lehet, hogy a túlzott elvárások miatt némiképp csalódás lesz. De hát nem vagyunk egyformák. Mindenkinek szép nyarat.
Szia Attila! Én is megköszönnék mindenféle infót az utadról,és a tapasztalatokról!Már a beszámolódból is sok újat tudtam meg! Előre is köszi! [email protected]