(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Zakynthoson
Fórum bejegyzései

Bán Bernadett Dátum: 2011-06-27 15:25:17
Kedves Fórumozók! Szintén tegnap jöttem haza Zantéről, szintén Ibéria apartan, 12. szoba. (Szia Csilla!) Csatlakozom Csilla gondolataihoz, még néhány infóval szeretném kiegészíteni. A buszvezetők mindent megtettek azért, hogy a határokon gyorsan átjussunk, abszolút elégedettek vagyunk velük. Szállás okés volt, az Ibéria közelebb van a kikötőhöz, onnan kb. 100 méterre van az a szép homokos partszakasz, ahol enyhén mélyül a tenger, gyerekeknek ideális. Jól be kellett úsznom, de mellesleg itt volt alkalmam együtt úszni egy óriási teknőssel! Leírhatatlan! Ebben az egész nagy laganasi öbölben látni teknősöket. Mindenképp érdemes befizetni egy hajós szigettúrára, hiszen a sziget legszebb nevezetességei a tengerről láthatók. Mi magánszervezésben fizettük be, így 20 euróba volt, de így csak angol idegenvezetést kaptunk. Azt figyeltük, hogy 3-4 nagy hajó viszi körbe az embereket, mindegyik ugyanazt kínálja, csobbanást a Navaggionál, és itt-ott a barlangoknál. Gondolom, a Navaggionál való kikötés leginkább időjárásfüggő (SZÉL, hullámzás).
Sz Csilla Dátum: 2011-06-27 12:46:03
A szigetet a fakultatív programok keretében jártuk be, a buszos szigettúra során megismertük Zante történetét, a hajós utat nem szabad kihagyni, mert a sziget partjai gyönyörűek; kikötöttünk a Navagio-nál egyszerűen azért, mert a kapitány engedélyt kapott rá. A kaiki kiránduláson be lehet úszni a barlangokba, ami felejthetetlen élmény+ a reggeli indulásnál Vivien megrendelte nekünk Sotirist is, az öreg teknőst :) így vele is találkoztunk. Ha bulizni szeretnétek, menjetek be Laganasba, a klubok ingyenesek. Ugyan tele vannak átlag 16-18 éves angolokkal akik lököttek/ részegek / hangosak, de nem kötözködnek- mint idehaza... Ha Agios Sostisban szeretnétek valami jó helyet találni, kérdezzétek Vivient :), bár ez a falu sokkal csöndesebb. Béreltünk motorcsónakot is 3 órára 4 személynek 15 euro volt fejenként- megérte, könnyű vezetni és érdemes átmenni a Marathonisi sziget másik oldalára. Az árak: gyros 2 euro tzatzikivel és nem ketchuppel!!!!, 6-os víz 1,50 a gyümölcs/ zöldség kicsit drágább, de megéri megkóstolni. Jó utat mindenkinek, csodaszép a sziget és az emberek is kedvesek ! Üdv: Csilla
Sz Csilla Dátum: 2011-06-27 12:16:54
Kedves Fórumosok! Tegnap értünk haza Zante szigetéről. Csodás egy hetet töltöttünk ott, szívem szerint azonnal mennék vissza :). Agios Sostisban az Ibéria apartmanban laktunk, a 7-es szobából gyönyörű kilátásunk volt a laganasi öbölre. Az Ibéria kicsit közelebb van a Laganas strandjához, mint a másik két apartman. A Cameo szigetet nem szabad kihagyni, ugyan 4 euro a belépő, de gyönyörű kis strandot alakítottak ki és sznorizni is itt lehet a legjobban az öbölben. A Kalamaki beach a teknőcfészkekkel kb. 50 perc gyalog, végig a parton az Ibériából. Laganas főutcája kb. 20 perc ugyaninnen és száraz lábbal át lehet jutni; építettek egy kis pallót, hogy ne kelljen a tengerben gyalogolni. A szállással és az utazással minden rendben volt, lehet az új kártya alakú személyivel utazni. A fakultatívok jók voltak, megérte elmenni, mert mi nem béreltünk járművet - CSAK gyakorlott vezetőknek ajánlom, nagyon dutrva utak vannak és a görög vezetési stílus sem semmi... Nagyon köszönjük Vivinek a sok infót és profi segítséget. Üdv: Csilla
Nagy Katalin Dátum: 2011-06-26 22:20:11
Kedves Ágnes és Tivadar!Nagyon szépen köszönöm az infót,sokat segített!Szép nyarat nektek!Üdv.Kata
Pálóczi Ágnes Dátum: 2011-06-26 21:08:12
Szia Kata!Mi tavaly voltunk Zakynthoson szeptember 13-án jöttünk haza.Agios Sostis akkor már egy kicsit elcsendesült, Laganas nem annyira.Illetve az a központ és ott mindenből több van nem tűnik fel ha egy két bazár diszkó és étterem bezár.A kettő egymástól egy rövid séta 15-25 perc.Van rendes aszfaltos út és át lehet menni egyik részről a másikra a tengerparton is, bár itt egy rövid szakaszon a tengerben kell sétálni ami kb.térdig ér.Sok infót találhatsz a zante.gportal.hu oldalon.Jó nyaralást!Üdv: Ági