(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Zakynthoson
Fórum bejegyzései

Grand Zakynthos Dátum: 2011-03-16 08:59:36
Szofi írta ekkor: 2011-03-15 22:31:12
Na már hivatalosan is kimondhatom, hogy megyünk a georginába a 2. turnussal:) Pénteken átutaltam a pénzt. Attila kedves tőled, de kár, hogy csak most látom amit írtál. Végre olyan helyet szerettem volna, ahol csak leugrunk a partra és kész. Nem azt, hogy kilométereket kelljen sétálnunk. Erről az eltűnt partról most hallok először. Ennyire komoly a helyzet? A laganasi strandon nem szívesen fürödnék a rengeteg ellenszenves angol miatt. A vízitaxi mennyibe kerül? Mert akkor csak az marad. A "fővárosba" majd valami helyi busszal megyünk. Meg az irodánál a szigettúrára gondoltunk befizetni. Remélem teknőst fogunk látni:) Ja még annyi, hogy a buszon előfordulhat, hogy 2-nél több ülés jut, ha esetleg nem jönnek annyian?
Szia Szofi! Semmi ok az aggodalomra! Az egész szezon alatt csak néhány napig, viharok után fordult elő, hogy nagyon keskeny volt az Agios Sostisnál lévő part. A Georginától tényleg csak 2 perc sétára van a tengerpart. És hogy kinek mi számít jobb strandnak, szerintem az szubjektív. Több vendégünk mesélte, hogy ugyan bejárták az egész szigetet, mégis a Georginánál lévő Koukla Beach volt a kedvenc partjuk… A laganasi part és Agios Sostis között is van olyan partszakasz, ami szélesebb, viszont nincsenek angol tinik. És ahogy már korábban is írtam, májusban még nem fogják ellepni Laganast sem az angolok. A buszon előfordulhat, hogy lesz üres ülés, de erre nem érdemes számítani, mert akkor csak csalódás érhet, ha nem így lesz. Üdv. Vivien
Grand Zakynthos Dátum: 2011-03-16 08:57:56
Láda Imréné írta ekkor: 2011-03-13 18:45:25
Kedves Vivien! Azt szeretném megtudni 100 %-os biztonsággal, hogy csináltassak-e útlevelet, vagy elegendő-e az érvényes személyazonosító igazolvány? Görögországba utazunk busszal és nem szeretnék semmilyen kellemetlenséget, különösen nem, hogy leszállítsanak a buszról. Köszönettel: Mária
Kedves Mária! Tavaly június óta már Szerbiába is be lehet utazni érvényes új típusú személyi igazolvánnyal. Több vendégünk is utazott így, eddig semmilyen fennakadást nem okozott. De a hivatalos úti okmány továbbra is az útlevél! A szerbek visszavonásig engedélyezték ezt az utazási formát, egyelőre még érvényben van. Tehát én személy szerint nem tudom 100%os biztonsággal azt mondani, hogy amikor utaztok, akkor is elegendő lesz a személyi igazolvány. Üdv. Vivien
Szofi Dátum: 2011-03-15 22:31:12
Na már hivatalosan is kimondhatom, hogy megyünk a georginába a 2. turnussal:) Pénteken átutaltam a pénzt. Attila kedves tőled, de kár, hogy csak most látom amit írtál. Végre olyan helyet szerettem volna, ahol csak leugrunk a partra és kész. Nem azt, hogy kilométereket kelljen sétálnunk. Erről az eltűnt partról most hallok először. Ennyire komoly a helyzet? A laganasi strandon nem szívesen fürödnék a rengeteg ellenszenves angol miatt. A vízitaxi mennyibe kerül? Mert akkor csak az marad. A "fővárosba" majd valami helyi busszal megyünk. Meg az irodánál a szigettúrára gondoltunk befizetni. Remélem teknőst fogunk látni:) Ja még annyi, hogy a buszon előfordulhat, hogy 2-nél több ülés jut, ha esetleg nem jönnek annyian?
Láda Imréné Dátum: 2011-03-13 18:45:25
Kedves Vivien! Azt szeretném megtudni 100 %-os biztonsággal, hogy csináltassak-e útlevelet, vagy elegendő-e az érvényes személyazonosító igazolvány? Görögországba utazunk busszal és nem szeretnék semmilyen kellemetlenséget, különösen nem, hogy leszállítsanak a buszról. Köszönettel: Mária
Papp Attila Dátum: 2011-03-10 01:13:35
Szofi írta ekkor: 2011-02-27 23:21:15
Sziasztok! Én a 2. turnust és a Georgina apartmant néztem ki magunknak. A barátommal ketten mennénk, buszos úttal. Március 10. körül fizetem be és foglalom le az utat. Remélem lesz még hely. Diákok vagyunk és egyikünknek sincs még jogsija sajnos. Ezért azt szeretném kérdezni, hogy magunktól, helyi járattal el tudunk jutni ide-oda a szigeten belül? Nem akarunk egy helybe lenni végig. Május végén szerintetek mennyire sok az angol tini?:) Laganasban elnéznénk koktélozni majd egyet, de nem mondom, hogy kifejezetten imádom az angol tiniket:D Voltam már jópárszor Görögországban, de Zakynthoson sajnos még eddig nem. Már nagyon várom:)
Szia! Ha nincs jogsitok elég sokat fogtok gyalogolni, mivel a georgina elég messze van a jobb strandoktól. Aigos Sostis partja már majdnem teljesen eltünt a felmelegedés miatt, szóval érdemes Laganashoz közelebb menni. Ajánlom a sostisi kikötő és a laganasi strand közötti rövidebb partot, ott elég sekély a víz és az Oasis bárnál 1 kis kajáért egész nap pihenhetsz a napágyon. (olcsó és jó a kaja) A grandos szigettúra nem rossz, bár elég régi hajóval csinálják. Ha nem fontos a magyar szó, inkább fizess be Laganasban a piros hajóra, 10 euróval olcsóbb, gyorsabb, és kényelmesebb. (a gyorsaság miatt több időd van fürdeni) Amit nagyon ajánlok neked és mindenkinek itt a fórumon, az a teknős sziget taxi hajóval. A sostisi kikötőből indul óránként, délelőtt bemész a szigetre, délután meg kijössz, akár 6kor. Két nagyon szép strand van ott, a szebbik a barlangos. (ott áll meg a hajó először) A víz ámulatba ejtően tiszta ott, zante többi részén se láttam olyat. Ide viszont mindenképp vigyél magaddal innivalót és kaját mivel semmi sincs a szigeten a tekik miatt. Kellemes nyaralást és ha bármilyen kérdés van szívesen válaszolok!