Sziasztok! Mi július 4-én jöttünk haza. Másodszor jártunk Zakynthoson de még mindig maradt látnivaló bőven. Tavaly busszal, idén autóval tettük meg az utat. Nagy Ágnesnek írnám, hogy a pályadíjak 120 euróból jöttek ki csak oda( 72 euró a kompdíj az autónak és négy főnek, 12 euró a Rio híd, a többi pályadíj, a Macedónoknak 1-1-1 euró pályadíjat adtunk és nem is kértek többet)és vissza is ugyanennyi. A tankolás kb. 100ezer ft-ba került, kártyával fizettünk mindenütt. Az étkezéshez csak annyit írnék, hogy ha nem grilleztünk, akkor mindig a Syrtakiban vacsiztunk. Menüvacsit ettünk fejenként 10euróért ami tartalmazta a salátát (kb 10 féle), a főételt (kb 3 féle husi többféle körettel, spagetti, pizza), a desszertet (2-3 féle süti, sokszor finom csokihab, gyümölcsök:dinnye, alma, narancs), és egy italt ami lehet alkoholos is. Mi többször többet is ittunk és senki nem szólt ránk. Az ízek isteniek, és ennyi pénzért ennyi mindent sehol nem kapni. Még a kagylót is megkóstoltuk, és többször ettünk bárányhúst is amit itthon nem eszek. Valaki írta Xigiát és a kénes vizet. Ha kénes vízben szeretnétek fürdeni nekem személyes kedvencem Marathia strandja ahol szintén kénes víz van, hófehér lapos sziklák. Nagyon különleges hely és erről kevesen írnak. Szintén különleges még a Porto Roxa fekete csipkés sziklákkal és tengeri medencékkel. Mindenkinek kellemes időtöltést kívánok! Még annyit,hogy a part közelében a víz isteni meleg pici gyerekeknek nagyon ajánlott és jót lehet homokozni!
Köszönöm a hasznos infókat Szűcs Gergő !!