Kedves Vivien,
Mi majd autóval megyünk erre a szigetre szeptember második hetében. Bár tudom , hogy mesze van még , de egy kérdésem lenne. Szállásunkat Agais Sostis - ba terveztük, de ha jól tudom itt vannak a teknőcök. Létezik olyan , hogy a fürdőhelyeket lezárják miattuk ? Előre is köszönöm válaszát , Ági
Kedves Ágnes! Partokat nem szoktak lezárni a teknősök miatt, viszont élőhelyük megóvás érdekében a laganasi öbölre vonatkozik néhány korlátozás a hajóközlekedésben, vizisportokban és a Kalamaki beachen. Agios Sostishoz legközelebb eső partszakasz, ahol a teknősök tojást raknak a Kalamaki beach, Laganas után található. Ezen a partszakaszon a teknősök „fészkeit” megjelölik, természetvédők és ökoturisták figyelik, hogy ne essen bántódása a tojásoknak, illetve nem szabad ezen a parton tartózkodni napnyugta után, autóval a homokba hajtani, napernyőt leszúrni. Itt, az Agios Sostisnál lévő partokon viszont ugyanúgy vannak beach bárok, lehet napernyőt használni, mint más partszakaszokon. Vivien