(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Korfu-Sidarin
Fórum bejegyzései

Busai Anikó Dátum: 2014-08-20 16:55:58
Bodnar Mihaly írta ekkor: 2014-08-20 15:30:05
Szia. Parga strandjairól ìrnál pár szòt? Annyira kìváncsi vagyok milyen hely. Széles homokosak a strandok? Mennyire van nyüzsi? Tiszták a vîzek? Gyűjtöm a helyekről az infòkat. Jövőre ezen informáciòk birtokában mennénk. Előre is kòszönöm a válaszodat.
Kedves Mihály, bár már régebben jártam Pargán, de a strandjait ismerem. Széles homokos partja egy van csak, a Valtos, bár kishajóval Sarakiniko strandja is megközelíthető. A városi két strand a Krioneri és a Piso Krioneri kavicsosak és általában zsúfoltak, de aki szeret snorkel felszereléssel "búvárkodni", annak megfelelő. Mi általában a Lichnosra jártunk, ez picit távolabb van a várostól, de gyalog is volt, aki átsétált. A Lichnos is kavicsos, főleg a szélén inkább kövesnek mondanám, de gyönyörű tiszta a víz, bár picit hűvös volt. Ami gyönyörű, széles homokos part volt a közelben, az Ammoudia partja, ez egy kis falu nem messze Pargától. Csodálatos partja van és onnan indul hajókirándulás az Acheron folyón felfelé. Parga csodálatos hely, bár nekem még szeptember elején is túl zsúfolt volt, igazi kis szűk, kanyargós utcákkal, akkoriban még kevés magyar járt arra és mindig megkérdezték honnan jöttünk. Mára ez már biztos változott. De egyszer látni kell, az biztos! Tudnék írni sok rosszat is, ami a szállással volt kapcsolatos, és a parkolással, és sajnos azzal, hogy mennyi az angol, olasz turista, akik azért előnyt élveztek sok mindenben, de nem akarok, mert ilyen sajnos mindenhol előfordul és mi ott is megkerestük a jót és a szépet és igenis jól éreztük magunkat! :) Kívánom, hogy Ti is érezzétek jól magatokat!
Bodnar Mihaly Dátum: 2014-08-20 15:30:05
Veronika írta ekkor: 2014-08-20 14:24:59
Kedves Nándi! Már elnézést, de muszáj nekem is hozzá szólnom a dolgokhoz. Miért érzed Te úgy, hogy ha vki leírja a negatív tapasztalatát, vagy véleményét, akkor az negatív kampány? Miért lenne az? a negatív dolgok is a valóság részét képezik, attól hogy nem beszélünk róla, még nem szűnnek meg létezni. Sőt, sokkal hihetőbb, ha vkit érnek kellemetlen dolgot a nyaralása során, mint amit Te írsz, hogy Nektek mindig minden szupi-szuper Sidariban. Pl. mikor mi tavaly szeptemberben mentünk, előtte érdeklődtem itt a fórumon, Tőled kaptam a legtöbb infót, amit ismételten köszönök, azonban utólag jöttem rá, hogy számomra nem a valóságot tükrözte (max. a Te valóságodat) mert bizony nagy csalódás volt leszállni a buszról. Azt vártam a leírások alapján, hogy Sidari a legeslegszebb hely, amit csak el lehet képzelni, ehhez képest kosz, igénytelenség várt minket. Ettől függetlenül továbbra is azt mondom én is, hogy Korfut egyszer látni kell, mert csodás adottságokkal rendelkezik, de a kosz, bűz, mocskos apartman stb. bizony okozott nem kevés idegességet az első egy-két napban. És persze, én is inkább csak a jóra emlékszem, és csodás helyeken jártunk, viszont a valósághoz ezek a negatív dolgok is hozzátartoznak, amire nem voltunk felkészülve. Igazából úgyis mindenki a saját értékrendje alapján ítél meg mindent, ezért nem is írtam le részletesen én sem, hogy mik voltak a gondok, mert majd mindenki vagy megtapasztalja, vagy nem, de attól még a realitáshoz hozzá tartozik, hogy vannak/voltak gondok. És még azt is szeretném megkérdezni Tőled, hogy miért van, hogy azt írod, hogy Te elfogadod, hogy ha vkinek más a véleménye és örülsz is neki, hogy ennyi értékelés születik Sidariról, közben pedig amint vki negatív dolgot említ máris írsz, hogy nem ezzel kell foglalkozni, meg hogy ez negatív kampány..... akkor hogy is van ez? Most elfogadod mások véleményét, vagy nem? Már kezd néha olyan érzése lenni az embernek, mintha Te Sidari felbérelt marketing ügynöke lennél, aki éjjel-nappal csak a pozitív és jó dolgokat szajkózza. Ez nem mindenkinek szimpatikus, főleg ha vki másképp ítéli meg az átélt dolgokat. Akkor szerinted Sidariról vagy jót vagy semmit? Ez egy fórum, az a lényege, hogy elmondhassa mindenki hogy mit élt át, ő hogyan gondolja a dolgokat, milyen érzésekkel jött haza. Engedtessék már meg, hogy szabadon leírhassa mindenki a véleményét, még ha az nem is egyezik a Tiéddel! Korfu sztem is csodás hely, de én is úgy vagyok vele, ezt írtam is már, hogy ha visszatérek oda, kizárt hogy Sidariba. Mert én így éltem meg, ez a saját, szubjektív véleményem. De nem negatív kampány, mert másnak lehet a legistenibb hely a világon. De attól még mindenkinek a szava sztem pont ugyan annyit ér, mint a Tiéd, van akinek tuti jó hely és visszamegy, másnak pedig csalódás és nem megy vissza többé. Idén mi Pargán voltunk és a Te véleményeddel ellentétben sztem nagyon finom volt a gyros, 2.20 volt tehát nem volt drága, és amúgy is nagyon finomakat ettünk. Mi így gondoljuk, semmivel nem volt rosszabb, mint a sidari gyros. És nekem Parga százszor csodásabb hely, mint Sidari. Ez pedig az én véleményem. De nem mondom most azt, hogy Te Pargáról negatív kampányolsz.... Te úgy gondolod, más pedig másképp. Fogadjuk már el! Én nagyobb tisztaságot és igényességet várok egy tengerparti városkától, ahol évente több ezer vendég megfordul, Sidari pedig nálam ebből a szempontból elégtelenre vizsgázott. Én nem keresem mindenben a rosszat, mert ha ezt tenném, akkor nem mennék többet Görögországba. De fogok menni, mert mindig csodás élményekkel leszek gazdagabb, viszont a negatív dolgok is a valóság részét képezik. És valóban, senki nem a grandot minősítette, vagy Korfut, mindösszesen az átélt, urambocsá' negatív tapasztalatait osztotta itt meg a többi fórumozóval. Ez pedig mindenkinek szíve joga. üdv: Veronika
Szia. Parga strandjairól ìrnál pár szòt? Annyira kìváncsi vagyok milyen hely. Széles homokosak a strandok? Mennyire van nyüzsi? Tiszták a vîzek? Gyűjtöm a helyekről az infòkat. Jövőre ezen informáciòk birtokában mennénk. Előre is kòszönöm a válaszodat.
Szepesi László Dátum: 2014-08-20 15:26:03
Grand Sándor írta ekkor: 2014-08-13 11:23:07
Tisztelt Gáspár Edit,Sólya Nándor,Hajba István és Mindenki! Kicsit sok a hiszti itt a fórumon. Egy-egy dologból már általánosítások terjednek. Pl. hazaindulásnál az esti korfui várakozást azt Korfu szabadidős városnézésnek hívnám,mert turnus közben ezért Önök pénzt fizetnek Korfu shopping néven. Eddig ez 2x fordult elő, mindkettő külső okok miatt, normálisan 16 órakor indulunk és a 18,30-as komppal megyünk. Amikor ez a 2 eset volt,akkor volt a török vendégmunkások hazafelé tartó mizériájának a csúcsa -egybe esett a Ramadán vége és a szabadságok kezdete. Általában a török 1x megy haza 1 évben,vagy a Ramadán végén vagy a szabadságkor. Kétszeri utazásra nincs pénzük és szabadságuk és ez most egybeesett mert a Ramadán úgy vándorol mint nálunk a húsvét -és így pl. a 3 zakynthosy buszból 1-2 nem érte el a kompot és nem tudott visszafordulni azzal amivel szokott,valamint a legfeketébb hétvégén a török járatunk 16 órára ért le Kusadasiba,mert még a kompnál is 2 km-es sorba kellett neki beállni,a határokról nem is beszélve,ahol oda se fértünk a buszsávhoz pedig üres volt a sok személykocsitól. Ezek a dolgok azt jelentik, késni fognak ezek a járatok Szegedre a Tescohoz. Szegeden akkor is van várakozás ha minden simán megy,mert gondoljanak bele mennyi idő az,ha vegytisztán csak 10 db grandos kocsi áll egymás mögött a határon?Órák! És nem is mindig vegytiszta! Sajnos ez az ára,hogy minden megyeszékhelyről - kivéve Salgótarján- tudjuk Önöket felár nélkül utaztatni.Ha minden buszt minden irányba külön busz várna Szegeden és azonnal indulnának tovább átszállás után, annak ára miatt senki nem utazna velünk. Gondolom az sem megoldás,hogy minden busz Budapestre megy és mindenki megy haza ahogy tanulta. Szerintem ennél jobb ár/érték arányú "gyűjtést/terítést senki nem tud Magyarországon.az ezzel járó "kellemetlenségeket" már a katalógusunkban jelezzük Önök felé,nincs benne semmi simli.Ezért emberibb dolognak tartok 3 óra szabadidőt Korfun mint 3 óra plusz várakozást Szegeden. Csak és kizárólag az Önök érdeke miatt volt ez így és reméljük már ebben a szezonban több nem lesz. A Sidariból való 16 órás indulás pedig "technikailag" elkerülhetetlen,mert nem tudunk utána az új csoport miatt már a régivel foglalkozni sem térben ,sem időben. Pataky Gábornak ismerem a munkáját, de igen finoman fogalmaztam vele kapcsolatban. Sajnos, a legnagyobb jellemtelensége az volt,hogy jelzés nélkül lelépett cserbenhagyva Önöket és Minket is. Az elveszett csomagról csak annyit,hogy még nem ránk bízott csomag volt. A gazdája csak kereste, hogy hová lett. Szerintem, addig az utas felelőssége a csomag,amíg be nem kerül az csomagtérbe. Egyébként már csomagcédulázunk,így ha keveredés is van,könnyebb megtalálni,de gazdátlan, névvel ellátott csomag azon a váltáson nem maradt egyik buszban sem. Nagy Sándor ügyvezető
Tisztelt Nagy Sándor Ügyvezető Úr! Először is szeretném megköszönni , hogy a Grand Tours Kft. vezetője ként vette a fáradságot, hogy tájékoztasson minket és egy-két dologban kifejtse véleményét itt a fórumon. Úgy gondolom, hogy ez példátlan eset, amiért mi utasok megtisztelve érezhetjük magunkat. Ez is csak abban erősít meg, hogy a jövőben is az Önök irodáját fogjuk választani úti célunk elérésének biztosításában. Kedves Fórumozók! Most, pár nappal hazaérkezésünk után írnék pár észrevételt. SZERVEZÉS: Az utazások közbeni várakozásokkal (Szeged, határok stb.) a következőket mondanám. Úgy gondolom, hogy az utazás „logisztikázását” amiért sokan bírálták az irodát mostanában itt a fórumon nem tartom igazságosnak. Mindenki gondoljon bele abba, hogy több mint tíz busznak kb. 10 helyszínről 6-8 határátkelőhelyen keresztül kell közlekednie, plusz a forgalom mind olyan tényezők, amik előre nem látható időcsúszásokat okozhatnak. Ezt nem lehet egy irodából irányítani. Ezért legyünk megértőek. Én is az vagyok. Viszont vannak olyan tényezők, amikkel lehet javítani az utazás folyamatait. Ilyen pl. az amit mi tapasztaltunk hazafelé. Azt nem tudom, hogy a sofőrök leleményessége vagy az ügyvezető otthonról történő intézkedése volt, hogy Tompánál a km-es kocsisor és a több órás várakozást elkerülve motoros rendőrt intéztek, aki a kocsisort az út szélére terelve utat biztosítottak a GRAND buszoknak, hogy a határátkelőn a sávjukba besorolva várakozás nélkül áthaladhassunk! LE A KALAPPAL ÉS KÖSZÖNET! A következő SIDARI: Az elmúlt öt évben mióta figyelemmel kísérem a fórumot nem tapasztaltam „ennyiféle” véleményt, hozzászólást. Sokszor tényleg úgy tűnik mintha nem mindenki ugyanott nyaralt volna. Az én általános tapasztalatom: a főutca tiszta, minden reggel seperték és volt, hogy slagozták! (Nálunk ki lát ilyet?????). A víz a kis és nagy öbölben is tökéletesen tiszta volt. A vízben néhol puha tengeri fűre lehet lépni. Ez nem hínár és nem ér nyakig, mint az itthoni tavakban!!! A talaj homok és nem süppedős iszap mint pl. itthon a Balatonunkban!! Hogy néha furcsa szagokat lehet érezni?? Na Ne játsszuk már meg magunkat!!!?? Mintha itthon mindenki passzívházban lakna! Miért várunk el többet annál, mint amiben itthon élünk? Ráadásul jóval kevesebb pénzért, mint ha itthon üdülnénk! Az apartmanban takarítás után találtak poros helyeket, de le nem takarították volna. Inkább úgy laktak benne egész héten. JELLEMZŐ! Általában ezek a típusú emberek kritizáltak mindent. Mi minden nap a partról feljőve a feleségem összesepert és felmosott. Kb. 10 perc. Nem szakadt le a dereka! Összegezve mi most is nagyon jól éreztük magunkat. A görög emberek nagyon kedvesek. Az idő mindig tökéletes. Az árak 5 éve nem változtak!!! Köszönöm szépen az irodának és a fantasztikus sofőröknek, hogy ilyen jól sikerült megint a pihenésünk!!
Czakó Tímea Dátum: 2014-08-20 14:41:55
Kedves Veronika! Köszönöm szépen az észrevételedet, és az őszinteségedet. És aki végre érteni is akarja a sorok közt lévő tapasztalatokat, élményeket, végre megértheti, hogy nem az utazási irodát támadjuk. De igazad van és nem csak Te írtad már, hogy Korfut látni kell aki szerelmes Görögországba!! De lehet, hogy nem Sidariban kell kezdeni az ismerkedést az országgal. És most az Angol imádatotról nem is beszélek a többi ország turistáival szemben, akik szintén ott töltenék pihenésüket, és nem biztos, hogy kevesebb pénzért, mint ahogy bánnak velük, ha nem angolul beszélnek az asztalnál. Kipróbáltuk!! Szőrnyű tapasztalatok születtek. Mégegyszer! Sidari földrajzilag nagyon szép Korfu még szebb!!!!!
Veronika Dátum: 2014-08-20 14:24:59
Kedves Nándi! Már elnézést, de muszáj nekem is hozzá szólnom a dolgokhoz. Miért érzed Te úgy, hogy ha vki leírja a negatív tapasztalatát, vagy véleményét, akkor az negatív kampány? Miért lenne az? a negatív dolgok is a valóság részét képezik, attól hogy nem beszélünk róla, még nem szűnnek meg létezni. Sőt, sokkal hihetőbb, ha vkit érnek kellemetlen dolgot a nyaralása során, mint amit Te írsz, hogy Nektek mindig minden szupi-szuper Sidariban. Pl. mikor mi tavaly szeptemberben mentünk, előtte érdeklődtem itt a fórumon, Tőled kaptam a legtöbb infót, amit ismételten köszönök, azonban utólag jöttem rá, hogy számomra nem a valóságot tükrözte (max. a Te valóságodat) mert bizony nagy csalódás volt leszállni a buszról. Azt vártam a leírások alapján, hogy Sidari a legeslegszebb hely, amit csak el lehet képzelni, ehhez képest kosz, igénytelenség várt minket. Ettől függetlenül továbbra is azt mondom én is, hogy Korfut egyszer látni kell, mert csodás adottságokkal rendelkezik, de a kosz, bűz, mocskos apartman stb. bizony okozott nem kevés idegességet az első egy-két napban. És persze, én is inkább csak a jóra emlékszem, és csodás helyeken jártunk, viszont a valósághoz ezek a negatív dolgok is hozzátartoznak, amire nem voltunk felkészülve. Igazából úgyis mindenki a saját értékrendje alapján ítél meg mindent, ezért nem is írtam le részletesen én sem, hogy mik voltak a gondok, mert majd mindenki vagy megtapasztalja, vagy nem, de attól még a realitáshoz hozzá tartozik, hogy vannak/voltak gondok. És még azt is szeretném megkérdezni Tőled, hogy miért van, hogy azt írod, hogy Te elfogadod, hogy ha vkinek más a véleménye és örülsz is neki, hogy ennyi értékelés születik Sidariról, közben pedig amint vki negatív dolgot említ máris írsz, hogy nem ezzel kell foglalkozni, meg hogy ez negatív kampány..... akkor hogy is van ez? Most elfogadod mások véleményét, vagy nem? Már kezd néha olyan érzése lenni az embernek, mintha Te Sidari felbérelt marketing ügynöke lennél, aki éjjel-nappal csak a pozitív és jó dolgokat szajkózza. Ez nem mindenkinek szimpatikus, főleg ha vki másképp ítéli meg az átélt dolgokat. Akkor szerinted Sidariról vagy jót vagy semmit? Ez egy fórum, az a lényege, hogy elmondhassa mindenki hogy mit élt át, ő hogyan gondolja a dolgokat, milyen érzésekkel jött haza. Engedtessék már meg, hogy szabadon leírhassa mindenki a véleményét, még ha az nem is egyezik a Tiéddel! Korfu sztem is csodás hely, de én is úgy vagyok vele, ezt írtam is már, hogy ha visszatérek oda, kizárt hogy Sidariba. Mert én így éltem meg, ez a saját, szubjektív véleményem. De nem negatív kampány, mert másnak lehet a legistenibb hely a világon. De attól még mindenkinek a szava sztem pont ugyan annyit ér, mint a Tiéd, van akinek tuti jó hely és visszamegy, másnak pedig csalódás és nem megy vissza többé. Idén mi Pargán voltunk és a Te véleményeddel ellentétben sztem nagyon finom volt a gyros, 2.20 volt tehát nem volt drága, és amúgy is nagyon finomakat ettünk. Mi így gondoljuk, semmivel nem volt rosszabb, mint a sidari gyros. És nekem Parga százszor csodásabb hely, mint Sidari. Ez pedig az én véleményem. De nem mondom most azt, hogy Te Pargáról negatív kampányolsz.... Te úgy gondolod, más pedig másképp. Fogadjuk már el! Én nagyobb tisztaságot és igényességet várok egy tengerparti városkától, ahol évente több ezer vendég megfordul, Sidari pedig nálam ebből a szempontból elégtelenre vizsgázott. Én nem keresem mindenben a rosszat, mert ha ezt tenném, akkor nem mennék többet Görögországba. De fogok menni, mert mindig csodás élményekkel leszek gazdagabb, viszont a negatív dolgok is a valóság részét képezik. És valóban, senki nem a grandot minősítette, vagy Korfut, mindösszesen az átélt, urambocsá' negatív tapasztalatait osztotta itt meg a többi fórumozóval. Ez pedig mindenkinek szíve joga. üdv: Veronika