Kedves Nándi! Ismét írok annak ellenére, hogy nem méltattál válaszra. Szeretném elmondani, hogy szerencsésnek mondhatom magam, amiért olyan helyen élek, ahol rendezett a környezet, nincs se bűz, se kosz, se szemét hegyek, ahová eddig életemben eljutottam nyaralni ( nem kevés helyről van szó), lehetett az Magyarországon, vagy akár külföldön mindig rendezett helyen jártam, tehát számomra nem ismert a magyar üdülőhelyen fellelhető igénytelenség. De nem kétlem, hogy vannak ilyen helyek, ezért is írtam, hogy nyilván én szerencsés vagyok. Továbbá mindenki a saját értékrendje alapján mérlegel, viszont azt gondolom, hogy ha vki koszosnak ítélte meg Sidarit, akkor talán nem a saját, magas értékrendjével van a baj, nyilván többet várt az adott helytől, mert máshoz van szokva. A máshoz van szokva érhető a saját házára, városára, az életében általában látogatott helyekre. Én igénylem a tisztaságot és rendet magam körül, ezt gyakorlom a mindennapi életemben is. És képzeld el, én is felsöpörtem minden nap az apartmant, fel is mostam, port is töröltem. Attól hogy nem fejtettem ki bővebben, még így volt. Ettől függetlenül úgy gondolom ( a szállás árától függetlenül) hogy a minimálisan elvárható a mindenre kiterjedő tisztaság, különös tekintettel a fürdő-wc-konyha részre. Egyáltalán nem vártam luxus körülményt, mert akkor nem ezzel az irodával utazom és nem ilyen szállásra. Eddig is megfelelt, ezután is meg fog, viszont a tisztaságot ezután is el fogom várni és úgy gondolom, hogy nem az a normális, hogy az utas 30 óra buszozás után még álljon neki suvickolni és cipeljen magával tisztítószereket 1500 km-t, mert olyan körülmények fogadják. De persze ez is függ attól is, hogy mi előttünk ki lakott az adott apartmanban, az hogyan élte napjait, vannak akik nagy koszt csinálnak, és vannak akik nem, az már más kérdés, hogy a háziak által végzett takarítás nem megfelelő. Mindenki másképp éli meg ezt is. Nekem a teljes egészhez ezek a dolgok is hozzá tartoznak, nem tudok nem tudomást venni róla. De sokadszorra mondom, hogy Korfu csodás, szép nyaralásunk volt, ezután is a Granddal fogunk utazni, ha megtehetjük, viszont én nem tudok ilyen elfogult lenni és sztem a valósághoz a negatív dolgok is hozzá tartoznak. Ahogy az életben is így van. És nem csak a rosszra figyelek és nem csak a negatív dolgokat veszem észre, mert ha így lenne akkor ki sem tenném a lábam a házamból. Ahogy már mondtam is, valakinek Sidari isteni hely, visszamegy, tökéletesen megfelel neki, másnak pedig csalódás volt, nem ezt várta és nem vágyik oda többé,megy más helyekre, bízva abban, hogy ott azt kapja, amire számított. Ezzel semmi baj nincsen. Az általad felvázolt hitelesnek gondolt helyzet Sidariról csak Neked hiteles ebben a formában, másnak nem biztos, hogy ez a hiteles. Ezt értsd meg kérlek. A tények pedig nem a kákán is csomót keresés kategóriájába tartoznak. Én is megpróbálom kihozni a nyaralásból a maximumot, hogy a lehető legtökéletesebb legyen, de attól még a szemem nem csukom be és ha vki utólag megkérdezi milyen volt, nem fogok szirupos-csöpögős ódákat zengeni, hanem megpróbálom tényszerűen elmondani az összes jó és rossz oldalát is. Mert hiba, negatívum mindenhol van, van ami zavaró, más kevésbé, de attól még létezik. Van aki szerencsés a csodás tiszta apartmanba megy, van aki nagyon mocskosba, Te úgy tűnik ilyen szerencsés ember vagy. Tavaly nekünk Sidariban nem volt ilyen szerencsénk, idén Pargán viszont igen, össze sem tudom hasonlítani a kettőt. Van aki nem találkozott szeméttel és kosszal, más pedig igen, Neked lehet nem gusztustalan a bűzlő víz ami a strandra érkezik, másnak igen, stb. lehetne még sorolni. És ez nem a valóság elferdítése és egyik sem valótlan állítás. Még az is hozzá tartozik, hogy a helyszínen is jeleztük a gondjainkat Ritának (velünk Ő foglalkozott tavaly) és mindent megtett amit csak kértünk, maximálisan próbált segíteni, tehát egy rossz szavam nem lehet. Úgyhogy nem csak utólag „puffogok”, egyáltalán nem stílusom ez, azonnal jelzem, ha gondom van és nálam nem szokás csak úgy leminősíteni ok nélkül semmit és senkit. Nem véletlenül nem részleteztem tovább a negatív hatásokat. Ennyit akartam, további jó nyaralásokat kívánok a jövőben! üdv: Veronika
Kedves Veronika! Korrekt és teljes mértékben elfogadhatók az általad leírtak! Én is ezért próbálom nyugtatni Nándit! Parga nekünk is nagyon beült a gondolatunkba. A képeket nézve gyönyörű, viszont a fórumot olvasva az én pihenésemnek sajnos nem ezek a viszonyok a legjobbak. "a nyugodtabb homokos strand messzebb van, minden utca meredek stb." Mondjuk ennek ellenére igen csak gondolkodunk, mert nagyon megfogott minket a környezet. Na de ezekről majd a másik fórumon. Örülök, hogy jól éreztétek magatokat és kívánok nektek jövőre probléma mentes jó nyaralást.