(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Korfu-Sidarin
Fórum bejegyzései

Szepesi László Dátum: 2014-08-22 11:55:57
Veronika írta ekkor: 2014-08-22 11:24:31
Kedves Nándi! Ismét írok annak ellenére, hogy nem méltattál válaszra. Szeretném elmondani, hogy szerencsésnek mondhatom magam, amiért olyan helyen élek, ahol rendezett a környezet, nincs se bűz, se kosz, se szemét hegyek, ahová eddig életemben eljutottam nyaralni ( nem kevés helyről van szó), lehetett az Magyarországon, vagy akár külföldön mindig rendezett helyen jártam, tehát számomra nem ismert a magyar üdülőhelyen fellelhető igénytelenség. De nem kétlem, hogy vannak ilyen helyek, ezért is írtam, hogy nyilván én szerencsés vagyok. Továbbá mindenki a saját értékrendje alapján mérlegel, viszont azt gondolom, hogy ha vki koszosnak ítélte meg Sidarit, akkor talán nem a saját, magas értékrendjével van a baj, nyilván többet várt az adott helytől, mert máshoz van szokva. A máshoz van szokva érhető a saját házára, városára, az életében általában látogatott helyekre. Én igénylem a tisztaságot és rendet magam körül, ezt gyakorlom a mindennapi életemben is. És képzeld el, én is felsöpörtem minden nap az apartmant, fel is mostam, port is töröltem. Attól hogy nem fejtettem ki bővebben, még így volt. Ettől függetlenül úgy gondolom ( a szállás árától függetlenül) hogy a minimálisan elvárható a mindenre kiterjedő tisztaság, különös tekintettel a fürdő-wc-konyha részre. Egyáltalán nem vártam luxus körülményt, mert akkor nem ezzel az irodával utazom és nem ilyen szállásra. Eddig is megfelelt, ezután is meg fog, viszont a tisztaságot ezután is el fogom várni és úgy gondolom, hogy nem az a normális, hogy az utas 30 óra buszozás után még álljon neki suvickolni és cipeljen magával tisztítószereket 1500 km-t, mert olyan körülmények fogadják. De persze ez is függ attól is, hogy mi előttünk ki lakott az adott apartmanban, az hogyan élte napjait, vannak akik nagy koszt csinálnak, és vannak akik nem, az már más kérdés, hogy a háziak által végzett takarítás nem megfelelő. Mindenki másképp éli meg ezt is. Nekem a teljes egészhez ezek a dolgok is hozzá tartoznak, nem tudok nem tudomást venni róla. De sokadszorra mondom, hogy Korfu csodás, szép nyaralásunk volt, ezután is a Granddal fogunk utazni, ha megtehetjük, viszont én nem tudok ilyen elfogult lenni és sztem a valósághoz a negatív dolgok is hozzá tartoznak. Ahogy az életben is így van. És nem csak a rosszra figyelek és nem csak a negatív dolgokat veszem észre, mert ha így lenne akkor ki sem tenném a lábam a házamból. Ahogy már mondtam is, valakinek Sidari isteni hely, visszamegy, tökéletesen megfelel neki, másnak pedig csalódás volt, nem ezt várta és nem vágyik oda többé,megy más helyekre, bízva abban, hogy ott azt kapja, amire számított. Ezzel semmi baj nincsen. Az általad felvázolt hitelesnek gondolt helyzet Sidariról csak Neked hiteles ebben a formában, másnak nem biztos, hogy ez a hiteles. Ezt értsd meg kérlek. A tények pedig nem a kákán is csomót keresés kategóriájába tartoznak. Én is megpróbálom kihozni a nyaralásból a maximumot, hogy a lehető legtökéletesebb legyen, de attól még a szemem nem csukom be és ha vki utólag megkérdezi milyen volt, nem fogok szirupos-csöpögős ódákat zengeni, hanem megpróbálom tényszerűen elmondani az összes jó és rossz oldalát is. Mert hiba, negatívum mindenhol van, van ami zavaró, más kevésbé, de attól még létezik. Van aki szerencsés a csodás tiszta apartmanba megy, van aki nagyon mocskosba, Te úgy tűnik ilyen szerencsés ember vagy. Tavaly nekünk Sidariban nem volt ilyen szerencsénk, idén Pargán viszont igen, össze sem tudom hasonlítani a kettőt. Van aki nem találkozott szeméttel és kosszal, más pedig igen, Neked lehet nem gusztustalan a bűzlő víz ami a strandra érkezik, másnak igen, stb. lehetne még sorolni. És ez nem a valóság elferdítése és egyik sem valótlan állítás. Még az is hozzá tartozik, hogy a helyszínen is jeleztük a gondjainkat Ritának (velünk Ő foglalkozott tavaly) és mindent megtett amit csak kértünk, maximálisan próbált segíteni, tehát egy rossz szavam nem lehet. Úgyhogy nem csak utólag „puffogok”, egyáltalán nem stílusom ez, azonnal jelzem, ha gondom van és nálam nem szokás csak úgy leminősíteni ok nélkül semmit és senkit. Nem véletlenül nem részleteztem tovább a negatív hatásokat. Ennyit akartam, további jó nyaralásokat kívánok a jövőben! üdv: Veronika
Kedves Veronika! Korrekt és teljes mértékben elfogadhatók az általad leírtak! Én is ezért próbálom nyugtatni Nándit! Parga nekünk is nagyon beült a gondolatunkba. A képeket nézve gyönyörű, viszont a fórumot olvasva az én pihenésemnek sajnos nem ezek a viszonyok a legjobbak. "a nyugodtabb homokos strand messzebb van, minden utca meredek stb." Mondjuk ennek ellenére igen csak gondolkodunk, mert nagyon megfogott minket a környezet. Na de ezekről majd a másik fórumon. Örülök, hogy jól éreztétek magatokat és kívánok nektek jövőre probléma mentes jó nyaralást.
Veronika Dátum: 2014-08-22 11:24:31
Kedves Nándi! Ismét írok annak ellenére, hogy nem méltattál válaszra. Szeretném elmondani, hogy szerencsésnek mondhatom magam, amiért olyan helyen élek, ahol rendezett a környezet, nincs se bűz, se kosz, se szemét hegyek, ahová eddig életemben eljutottam nyaralni ( nem kevés helyről van szó), lehetett az Magyarországon, vagy akár külföldön mindig rendezett helyen jártam, tehát számomra nem ismert a magyar üdülőhelyen fellelhető igénytelenség. De nem kétlem, hogy vannak ilyen helyek, ezért is írtam, hogy nyilván én szerencsés vagyok. Továbbá mindenki a saját értékrendje alapján mérlegel, viszont azt gondolom, hogy ha vki koszosnak ítélte meg Sidarit, akkor talán nem a saját, magas értékrendjével van a baj, nyilván többet várt az adott helytől, mert máshoz van szokva. A máshoz van szokva érhető a saját házára, városára, az életében általában látogatott helyekre. Én igénylem a tisztaságot és rendet magam körül, ezt gyakorlom a mindennapi életemben is. És képzeld el, én is felsöpörtem minden nap az apartmant, fel is mostam, port is töröltem. Attól hogy nem fejtettem ki bővebben, még így volt. Ettől függetlenül úgy gondolom ( a szállás árától függetlenül) hogy a minimálisan elvárható a mindenre kiterjedő tisztaság, különös tekintettel a fürdő-wc-konyha részre. Egyáltalán nem vártam luxus körülményt, mert akkor nem ezzel az irodával utazom és nem ilyen szállásra. Eddig is megfelelt, ezután is meg fog, viszont a tisztaságot ezután is el fogom várni és úgy gondolom, hogy nem az a normális, hogy az utas 30 óra buszozás után még álljon neki suvickolni és cipeljen magával tisztítószereket 1500 km-t, mert olyan körülmények fogadják. De persze ez is függ attól is, hogy mi előttünk ki lakott az adott apartmanban, az hogyan élte napjait, vannak akik nagy koszt csinálnak, és vannak akik nem, az már más kérdés, hogy a háziak által végzett takarítás nem megfelelő. Mindenki másképp éli meg ezt is. Nekem a teljes egészhez ezek a dolgok is hozzá tartoznak, nem tudok nem tudomást venni róla. De sokadszorra mondom, hogy Korfu csodás, szép nyaralásunk volt, ezután is a Granddal fogunk utazni, ha megtehetjük, viszont én nem tudok ilyen elfogult lenni és sztem a valósághoz a negatív dolgok is hozzá tartoznak. Ahogy az életben is így van. És nem csak a rosszra figyelek és nem csak a negatív dolgokat veszem észre, mert ha így lenne akkor ki sem tenném a lábam a házamból. Ahogy már mondtam is, valakinek Sidari isteni hely, visszamegy, tökéletesen megfelel neki, másnak pedig csalódás volt, nem ezt várta és nem vágyik oda többé,megy más helyekre, bízva abban, hogy ott azt kapja, amire számított. Ezzel semmi baj nincsen. Az általad felvázolt hitelesnek gondolt helyzet Sidariról csak Neked hiteles ebben a formában, másnak nem biztos, hogy ez a hiteles. Ezt értsd meg kérlek. A tények pedig nem a kákán is csomót keresés kategóriájába tartoznak. Én is megpróbálom kihozni a nyaralásból a maximumot, hogy a lehető legtökéletesebb legyen, de attól még a szemem nem csukom be és ha vki utólag megkérdezi milyen volt, nem fogok szirupos-csöpögős ódákat zengeni, hanem megpróbálom tényszerűen elmondani az összes jó és rossz oldalát is. Mert hiba, negatívum mindenhol van, van ami zavaró, más kevésbé, de attól még létezik. Van aki szerencsés a csodás tiszta apartmanba megy, van aki nagyon mocskosba, Te úgy tűnik ilyen szerencsés ember vagy. Tavaly nekünk Sidariban nem volt ilyen szerencsénk, idén Pargán viszont igen, össze sem tudom hasonlítani a kettőt. Van aki nem találkozott szeméttel és kosszal, más pedig igen, Neked lehet nem gusztustalan a bűzlő víz ami a strandra érkezik, másnak igen, stb. lehetne még sorolni. És ez nem a valóság elferdítése és egyik sem valótlan állítás. Még az is hozzá tartozik, hogy a helyszínen is jeleztük a gondjainkat Ritának (velünk Ő foglalkozott tavaly) és mindent megtett amit csak kértünk, maximálisan próbált segíteni, tehát egy rossz szavam nem lehet. Úgyhogy nem csak utólag „puffogok”, egyáltalán nem stílusom ez, azonnal jelzem, ha gondom van és nálam nem szokás csak úgy leminősíteni ok nélkül semmit és senkit. Nem véletlenül nem részleteztem tovább a negatív hatásokat. Ennyit akartam, további jó nyaralásokat kívánok a jövőben! üdv: Veronika
Szepesi László Dátum: 2014-08-22 09:08:00
Sólya Nándor írta ekkor: 2014-08-21 19:58:03
Szia Szepesi Laci! Most neked írnám e pár sorom.Sajnos elharapóztak itt a dolgok egy kicsit.Magam próbáltam a "mundért" védeni,próbáltam hiteles képet felvázolni itt a Sidariban lévő helyzetről,de sajnos vannak olyanok akik ha elmennek nyaralni akkor ahogyan te is írtad elfelejtik,hogy itthon Magyarországon milyen állapotok uralkodnak a nyaralóhelyeken.A vendégek lehúzása,kosz,a nyaralóhely szélén lévő szemétrakás,szintén poros szobák amiket drága pénzért lehet kivenni,mert mondja a balatoni nyaraló tulaj pl.,hogy neki ebből a 3 hónapból kell kigazdálkodnia az egész évi megélhetését és ezért a költségeit a minimálisra csökkenti/ közölték velünk már egyszer-kétszer/. Itthon az emberek nagyrésze 5 csillagos szállodában él és az otthona olyan,hogy enni lehetne a földről ugye.Tisztelet a kivételtől.Vannak akik a kákán is csomót keresnek még ha netán nincs is.....stb-stb.Én a magam nevében írom most le utoljára,hogy szerintem Kerkyra /Sidari/ a világ legszebb helyei közé tartozik azzal együtt ami ott van egészében.Én soha egyik nyaralóhelyen sem azt kerestem,hogy mibe lehet belekötni,hanem megpróbáltam a legtökéletesebb nyaralást kihozni abból ami ott várt.Magam még görögországban SOHA nem csalódtam negatívan...csak POZITÍVAN.Én ezután is ide fogok járni nyaralni ha a jó Isten is engedi.A Grand-al fogok menni,mert ők a legjobbak Mgyarországon.Nekik vannak a legjobb ár/érték arányú szállásaik más irodákat nézve is.A szervezésük is kimondottan jó.Viszont azt megfogadtam....,hogy ezentúl is minden 2-ik nap feljövök ide....de csak akkor fogok véleményt írni,vagy választ.....ha olyan emberek kérdeznek valamit akik értelmesen tudnak nyaralni és nem keresnek mindenáron kifogásokat miután hazajöttek nem ócsárolják a nyaralóhelyeket,valótlan vagy nem teljessen igaz dolgokat híresztelnek.Akik ha nyaralni szeretnének akkor nem 5 csillagos szállodákat várnak ezért az árért hanem realitás alapon maradnak.Akiket nem zavar és nem törik le a kisulyukról a köröm ha netán fel kell seperni vagy fel kell mosni.....akiket ez derogált azok otthon biztossan takarítónőt alkalmaznak.Akiket nem zavar ha a víz olyan Sidariban amilyet a természet ad..és nem keresnek benne kivetnivalót.Tehát nem akarok én itt nyarat csinálni másokkal szemben és nem akarok már több pozitív VALÓS dolgot írogatni.Ezúton is kívánok neked is a jövőben kellemes nyaralást Sidariben...és ha valami kell csak szólj...Üdv:Nándi smile
Szia Nándi! Ne idegeskedj! Különböző emberek különböző véleménnyel és értékrenddel. Én egy lentebbi hozzászólásomban megpróbáltam összefoglalni, hogy én miként gondolkodom. Mindenki másképp viszonyul a tapasztalt helyzetekhez. Ki pozitívan ki nem. Aki negatívan értékel azt ő igaznak is érzi és ezt el kell fogadni. Egyébként én úgy látom 1-2 hozzászólást kivéve pozitívan értékelik az üdülést a kisebb kellemetlenségek ellenére is! Természetesen Sidari sem tökéletes (a többi hely sem) amit különböző képen fogadunk el. Mi visszavágyunk másnak elég volt egyszer. Ez így van jól. Úgyhogy csak nyugi. Mi újra megyünk!
Sólya Nándor Dátum: 2014-08-21 20:49:06
Sárkány Sándor írta ekkor: 2014-08-21 20:19:34
Olyan mintha vissza lapoztam volna a 452-ik oldalra. Ott is ugyanez a szöveg van. Nem hiszem el, hogy ezt valaki ingyen csinálja. :D
Nem értem a hozzászólásodat...?????????????Meg nem is beszélünk egy nyelvet...mert amíg te itt kötekedni szeretnél addig én segítettem másoknak.De szerintem nem itt kell ilyen nekünk beszélgetnünk.....a válaszodat már nem kommentálom tovább.:))))):))))):DD
Sárkány Sándor Dátum: 2014-08-21 20:19:34
Olyan mintha vissza lapoztam volna a 452-ik oldalra. Ott is ugyanez a szöveg van. Nem hiszem el, hogy ezt valaki ingyen csinálja. :D