Tisztelt Gáspár Edit,Sólya Nándor,Hajba István és Mindenki!
Kicsit sok a hiszti itt a fórumon. Egy-egy dologból már általánosítások terjednek. Pl. hazaindulásnál az esti korfui várakozást azt Korfu szabadidős városnézésnek hívnám,mert turnus közben ezért Önök pénzt fizetnek Korfu shopping néven. Eddig ez 2x fordult elő, mindkettő külső okok miatt, normálisan 16 órakor indulunk és a 18,30-as komppal megyünk. Amikor ez a 2 eset volt,akkor volt a török vendégmunkások hazafelé tartó mizériájának a csúcsa -egybe esett a Ramadán vége és a szabadságok kezdete. Általában a török 1x megy haza 1 évben,vagy a Ramadán végén vagy a szabadságkor. Kétszeri utazásra nincs pénzük és szabadságuk és ez most egybeesett mert a Ramadán úgy vándorol mint nálunk a húsvét -és így pl. a 3 zakynthosy buszból 1-2 nem érte el a kompot és nem tudott visszafordulni azzal amivel szokott,valamint a legfeketébb hétvégén a török járatunk 16 órára ért le Kusadasiba,mert még a kompnál is 2 km-es sorba kellett neki beállni,a határokról nem is beszélve,ahol oda se fértünk a buszsávhoz pedig üres volt a sok személykocsitól. Ezek a dolgok azt jelentik, késni fognak ezek a járatok Szegedre a Tescohoz. Szegeden akkor is van várakozás ha minden simán megy,mert gondoljanak bele mennyi idő az,ha vegytisztán csak 10 db grandos kocsi áll egymás mögött a határon?Órák! És nem is mindig vegytiszta! Sajnos ez az ára,hogy minden megyeszékhelyről - kivéve Salgótarján- tudjuk Önöket felár nélkül utaztatni.Ha minden buszt minden irányba külön busz várna Szegeden és azonnal indulnának tovább átszállás után, annak ára miatt senki nem utazna velünk. Gondolom az sem megoldás,hogy minden busz Budapestre megy és mindenki megy haza ahogy tanulta. Szerintem ennél jobb ár/érték arányú "gyűjtést/terítést senki nem tud Magyarországon.az ezzel járó "kellemetlenségeket" már a katalógusunkban jelezzük Önök felé,nincs benne semmi simli.Ezért emberibb dolognak tartok 3 óra szabadidőt Korfun mint 3 óra plusz várakozást Szegeden. Csak és kizárólag az Önök érdeke miatt volt ez így és reméljük már ebben a szezonban több nem lesz. A Sidariból való 16 órás indulás pedig "technikailag" elkerülhetetlen,mert nem tudunk utána az új csoport miatt már a régivel foglalkozni sem térben ,sem időben. Pataky Gábornak ismerem a munkáját, de igen finoman fogalmaztam vele kapcsolatban. Sajnos, a legnagyobb jellemtelensége az volt,hogy jelzés nélkül lelépett cserbenhagyva Önöket és Minket is.
Az elveszett csomagról csak annyit,hogy még nem ránk bízott csomag volt. A gazdája csak kereste, hogy hová lett. Szerintem, addig az utas felelőssége a csomag,amíg be nem kerül az csomagtérbe. Egyébként már csomagcédulázunk,így ha keveredés is van,könnyebb megtalálni,de gazdátlan, névvel ellátott csomag azon a váltáson nem maradt egyik buszban sem.
Nagy Sándor ügyvezető