Sziasztok!
Mi most jártunk először Korfun- Sidariban és mi nagyon jól éreztük magunkat. Mi a Lena apartmanban voltunk, ahol szintén voltak diákok, de nekünk különösebb gondunk nem volt velük. Persze mi is ébredtünk fel hajnalban, amikor hazaértek a buliról, de a párom egyszer szólt át az erkélyen és többé nem volt nagyobb zaj :) Mondjuk azzal nyitottak, hogy az érkezés napján beköltöztek a szobánkba, de ezt szerencsére rövid úton le tudtuk rendezni és utána már nem volt gond. Mondjuk köszönni tényleg nem nagyon akartak, de mi nagyon nem is foglalkoztunk velük. A parttal sem volt semmi gond, mi nem találkoztunk sem hínárral, sem szeméttel, sem idegenvezetővel. Az elutazás napján sajnos a nagy kavarodásban eltünt két csomagunk, az egyik egy hátizsák minden értékünkkel és az útlevelekkel. Itthon mondogatta mindenki, hogy jegyzőkönyvet kellett volna felvetetni és nem hagyni a dolgot, de sajnos mindenki azt hajtogatta, hogy indul a busz és hogy a személyik megvannak-e, mert akkor haza tudna minket hozni. 16 óra körül elindultunk Sidariból és a komp 21 óra után indult Korfuvárosból. Addig szabadidő volt. Reggel 10 körül kellett a buszra kapkodva felpakolni, talán ennek is köszönhető, hogy a csomagunkat ott felejtettük a többi között, hiszen ugyanabból az apartmanból 3 busz vette fel az utasokat. Ezek után este indultunk és másnap még át kellett szállnunk egy másik buszra, ami szintén vett fel a Lena-nál utasokat és meg kellett várni a Törökországból érkező utasokat, akiket szintén a mi buszunkra raktak fel, picit elszámolva magukat, mert több utas volt, mint ülőhely. Hazafelé még több helyen megálltunk, így kb este 6 óra volt mire a Homokórához értünk. A buszsofőrök közül két busz sofőrei előtt le a kalappal, akik segítettek, végignézhettük a buszt és a csomagtartót is, hogy nem rakták-e véletlenül fel a mi csomagunkat is, még a bőröndöket is kiszedték, hogy átnézhessük a rakteret. A harmadik busz sőfőrje, szándékosan nem jelölöm ki volt, de aki a diákokat szállította, semmit nem volt hajlandó tenni csak azt hajtogatta, hogy ő nem emlékszik hogy idegen csomagot is felraktak volna. Még arra sem volt hajlandó, hogy legalább a csomagtérbe benézhessünk. Köszönjük szépen! Az apartmannál többször megkérdeztük a tulajdonost, ahova Niki és egy másik hölgy is visszajött velem, hogy nem látták-e a csomagjainkat, de mindannyiszor azt a választ kaptuk, hogy itt nem maradt csomag, azt felrakták a buszra. Ilyen még sosem fordult elő velünk hogy bármi eltűnt volna :( Igaz, hogy ebben a mi hibánk is benne van, de akkor sem értem a dolgot és innen üzenem az illetőnek aki megszabadított minket közel 400 ezer Ft értéktől és az útleveleinktől, hogy ő is járjon így és érezze azt amit mi éreztünk... Erről ennyit. Mindezek ellenére Korfu csodálatos hely és egy fantasztikus nyaralást élhettünk meg itt...
Szia István!
Hogy történt ez az eset pontosan?
Elméletileg mindenki maga rakja fel a csomagjait a buszokra, persze a sofőrök segítségével.
Akkor, hogy maradhat le egy csomag?
Egyedül a Nikoos Pool csomagjait vitték át érkezéskor kocsikkal szállásra, illetve haza fele vissza Louvroshoz, ahol mi is laktunk.
De akkor ott helyben viszonylag elég hamar kiderül, ha hiányzik vkinek vmilyen cucca!