Kedves László!
Tetszik a hozzáállása a kérdéshez, kultúráltan meg tudja beszélni, nem úgy, mint egyesek. Csak két észrevételem lenne:
1.) A homokos aljazatú víz nem kavarodik fel, ugyanis Sartin is homok van, és kristálytiszta víz; csak az ilyen agyagos homok, mint Sidarin (persze a köves sem, de én nem arról beszéltem).
2.) Aki pedig nem tud mondjuk úszni, és nem veszi a fáradtságot, az meg ne menjen a tengerbe, maradjon a parton, igaz? Végül is a nyílt tengeren a legtisztább a víz...
Csak az a baj, ha valakinek nincs teljes rálátása a két helyre, akkor féligazságokat ír, az meg nem feltétlen a legszerencsésebb... Maradtam tisztelettel.