Sziasztok!
A hónap végén indulunk a párommal Sidariba az Unitravel és Grandtour közös útjára. Egy hete csak keresgélek és sehol nem találok idei árakat a szigetről. Önellátó apartmanba megyünk és ezért lenne fontos, hogy mennyi pénzel készüljek magár a kajára.
Tudna nekem segíteni valaki és leírná az idei árak.
Ami leginkább érdekelne: gyros, gyrostálak, frissensültek, üveges víz, Mythos sör, kenyér, péksütemények.
Előre is köszönöm!
Kedves Gergely!
Pár oldallal előrébb már leírtuk,hogy mennyi pénzzel kell készülni és mik a tapasztalatok a szigeten az árakkal kapcsolatban,de leírom önnek megint.Nos......először is a költőpénz az mindenképpen egyén és igényfüggő.De a tapasztalatok azt mutatják,hogy ha két fő nyaral és nem akar hercegi módon nagy lábon élni,hanem megelégszik az egyszerűbb de tartalmas nyaralással akkor lehet készülni úgy,hogy a napi étel-ital ellátáshoz/ami tartalmaz egy reggelit a szálláson a hazai vittből,egy délutáni 2.20-2.50 euro-s gyrost egy üdítővel,egy vacsora valamelyik tavernában/szükséges kb.25-30 euro/nap.Ezz függ éppen attól is,hogy ki milyen éhes,mert ha elég este a melegben egy palacsinta esetleg egy nagyobb fagyi akkor ez lehet egy kicsivel kevesebb is.A boltokban lehet kapni ásványvizet ami zsugorban kb.1.50-2.50 euro.Az üdítő /kóla stb/drágább természetesen.Az éttermi árak kb:gyros-souvlaki pitában 2.20-2.50euro körül,a porcio/tányéron/ 5.50-7.50 körül mozognak,Club Sandwich kb.5-6euro körül.Az üdítő 1-1.50 körül mozog étteremben.A sörök is kb.1-2euro körüliek.Tehát ha ezt figyelembe veszük akkor nem drágábbak az éttermek lent Sidariban mint otthon nálunk.Mi szoktunk vinni hazait füstölt áruból és ezt reggelizzük.Veszünk hozzá zöldségeket a helyi supermarketek egyikében és a többit tavernában oldjuk meg.A félpanziót nem ajánlom mert nem éri meg.Tehát ennek fényében és a heti két fakultatívval számolva ami kb:120euro ha akar menni az ember egyáltalán /mert természetesen nem kötelező ha valaki csak strandolni szeretne/és esetleg egy tengeri húzogatós "játékkal" számolva elég szokott lenni kb:400-450euro.De van aki ennél olcsóbban is meg tudja oldani és van /mert sajnos találkoztam más olyannal is/akinek az 1000 euro sem volt elég /de ezt hagyjuk

/.Ha értelmesen nyaral az ember, akkor mindent lehet és nem lesz anyagi csőd a végén.Kívánok önnek is kellemes nyaralást.Üdv:Nándi