(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Korfu-Sidarin
Fórum bejegyzései

Molnár Gergely Dátum: 2014-07-06 13:22:42
Sólya Nándor írta ekkor: 2014-07-06 08:55:50
Kedves Gergely! Pár oldallal előrébb már leírtuk,hogy mennyi pénzzel kell készülni és mik a tapasztalatok a szigeten az árakkal kapcsolatban,de leírom önnek megint.Nos......először is a költőpénz az mindenképpen egyén és igényfüggő.De a tapasztalatok azt mutatják,hogy ha két fő nyaral és nem akar hercegi módon nagy lábon élni,hanem megelégszik az egyszerűbb de tartalmas nyaralással akkor lehet készülni úgy,hogy a napi étel-ital ellátáshoz/ami tartalmaz egy reggelit a szálláson a hazai vittből,egy délutáni 2.20-2.50 euro-s gyrost egy üdítővel,egy vacsora valamelyik tavernában/szükséges kb.25-30 euro/nap.Ezz függ éppen attól is,hogy ki milyen éhes,mert ha elég este a melegben egy palacsinta esetleg egy nagyobb fagyi akkor ez lehet egy kicsivel kevesebb is.A boltokban lehet kapni ásványvizet ami zsugorban kb.1.50-2.50 euro.Az üdítő /kóla stb/drágább természetesen.Az éttermi árak kb:gyros-souvlaki pitában 2.20-2.50euro körül,a porcio/tányéron/ 5.50-7.50 körül mozognak,Club Sandwich kb.5-6euro körül.Az üdítő 1-1.50 körül mozog étteremben.A sörök is kb.1-2euro körüliek.Tehát ha ezt figyelembe veszük akkor nem drágábbak az éttermek lent Sidariban mint otthon nálunk.Mi szoktunk vinni hazait füstölt áruból és ezt reggelizzük.Veszünk hozzá zöldségeket a helyi supermarketek egyikében és a többit tavernában oldjuk meg.A félpanziót nem ajánlom mert nem éri meg.Tehát ennek fényében és a heti két fakultatívval számolva ami kb:120euro ha akar menni az ember egyáltalán /mert természetesen nem kötelező ha valaki csak strandolni szeretne/és esetleg egy tengeri húzogatós "játékkal" számolva elég szokott lenni kb:400-450euro.De van aki ennél olcsóbban is meg tudja oldani és van /mert sajnos találkoztam más olyannal is/akinek az 1000 euro sem volt elég /de ezt hagyjuk smile /.Ha értelmesen nyaral az ember, akkor mindent lehet és nem lesz anyagi csőd a végén.Kívánok önnek is kellemes nyaralást.Üdv:Nándi smile
És még annyit, hogy a 400-450 euró az két főre értendő vagy egy főre?!
Molnár Gergely Dátum: 2014-07-06 13:18:09
Sólya Nándor írta ekkor: 2014-07-06 08:55:50
Kedves Gergely! Pár oldallal előrébb már leírtuk,hogy mennyi pénzzel kell készülni és mik a tapasztalatok a szigeten az árakkal kapcsolatban,de leírom önnek megint.Nos......először is a költőpénz az mindenképpen egyén és igényfüggő.De a tapasztalatok azt mutatják,hogy ha két fő nyaral és nem akar hercegi módon nagy lábon élni,hanem megelégszik az egyszerűbb de tartalmas nyaralással akkor lehet készülni úgy,hogy a napi étel-ital ellátáshoz/ami tartalmaz egy reggelit a szálláson a hazai vittből,egy délutáni 2.20-2.50 euro-s gyrost egy üdítővel,egy vacsora valamelyik tavernában/szükséges kb.25-30 euro/nap.Ezz függ éppen attól is,hogy ki milyen éhes,mert ha elég este a melegben egy palacsinta esetleg egy nagyobb fagyi akkor ez lehet egy kicsivel kevesebb is.A boltokban lehet kapni ásványvizet ami zsugorban kb.1.50-2.50 euro.Az üdítő /kóla stb/drágább természetesen.Az éttermi árak kb:gyros-souvlaki pitában 2.20-2.50euro körül,a porcio/tányéron/ 5.50-7.50 körül mozognak,Club Sandwich kb.5-6euro körül.Az üdítő 1-1.50 körül mozog étteremben.A sörök is kb.1-2euro körüliek.Tehát ha ezt figyelembe veszük akkor nem drágábbak az éttermek lent Sidariban mint otthon nálunk.Mi szoktunk vinni hazait füstölt áruból és ezt reggelizzük.Veszünk hozzá zöldségeket a helyi supermarketek egyikében és a többit tavernában oldjuk meg.A félpanziót nem ajánlom mert nem éri meg.Tehát ennek fényében és a heti két fakultatívval számolva ami kb:120euro ha akar menni az ember egyáltalán /mert természetesen nem kötelező ha valaki csak strandolni szeretne/és esetleg egy tengeri húzogatós "játékkal" számolva elég szokott lenni kb:400-450euro.De van aki ennél olcsóbban is meg tudja oldani és van /mert sajnos találkoztam más olyannal is/akinek az 1000 euro sem volt elég /de ezt hagyjuk smile /.Ha értelmesen nyaral az ember, akkor mindent lehet és nem lesz anyagi csőd a végén.Kívánok önnek is kellemes nyaralást.Üdv:Nándi smile
Nagyon szépen köszönöm a részletes tájékoztatást!!! És ha már itt tartunk, megy valaki július 25-i indulással Sidariba? :)
Fenyő András Dátum: 2014-07-06 10:32:51
Sziasztok! Szeretnék olyan információt beszerezni valakitől aki saját autóval utazott,hogy kb mennyire jön ki az útiköltség Budapest- Sidari útvonalon. Gondolok az autópályadíjakra,üzemanyag,kompdíj.....stb. Megköszönném ha valaki tudna erről írni pár szót. Köszönettel András
Sólya Nándor Dátum: 2014-07-06 08:57:17
Kedves Gergely! Annyit elfelejtettem,hogy van kompdíj is ami tavaly 20euro volt fejenként oda-vissza a szigetre.Ezt is kell számolni.Üdv:Nándi smile
Sólya Nándor Dátum: 2014-07-06 08:55:50
Molnár Gergely írta ekkor: 2014-07-05 20:15:57
Sziasztok! A hónap végén indulunk a párommal Sidariba az Unitravel és Grandtour közös útjára. Egy hete csak keresgélek és sehol nem találok idei árakat a szigetről. Önellátó apartmanba megyünk és ezért lenne fontos, hogy mennyi pénzel készüljek magár a kajára. Tudna nekem segíteni valaki és leírná az idei árak. Ami leginkább érdekelne: gyros, gyrostálak, frissensültek, üveges víz, Mythos sör, kenyér, péksütemények. Előre is köszönöm!
Kedves Gergely! Pár oldallal előrébb már leírtuk,hogy mennyi pénzzel kell készülni és mik a tapasztalatok a szigeten az árakkal kapcsolatban,de leírom önnek megint.Nos......először is a költőpénz az mindenképpen egyén és igényfüggő.De a tapasztalatok azt mutatják,hogy ha két fő nyaral és nem akar hercegi módon nagy lábon élni,hanem megelégszik az egyszerűbb de tartalmas nyaralással akkor lehet készülni úgy,hogy a napi étel-ital ellátáshoz/ami tartalmaz egy reggelit a szálláson a hazai vittből,egy délutáni 2.20-2.50 euro-s gyrost egy üdítővel,egy vacsora valamelyik tavernában/szükséges kb.25-30 euro/nap.Ezz függ éppen attól is,hogy ki milyen éhes,mert ha elég este a melegben egy palacsinta esetleg egy nagyobb fagyi akkor ez lehet egy kicsivel kevesebb is.A boltokban lehet kapni ásványvizet ami zsugorban kb.1.50-2.50 euro.Az üdítő /kóla stb/drágább természetesen.Az éttermi árak kb:gyros-souvlaki pitában 2.20-2.50euro körül,a porcio/tányéron/ 5.50-7.50 körül mozognak,Club Sandwich kb.5-6euro körül.Az üdítő 1-1.50 körül mozog étteremben.A sörök is kb.1-2euro körüliek.Tehát ha ezt figyelembe veszük akkor nem drágábbak az éttermek lent Sidariban mint otthon nálunk.Mi szoktunk vinni hazait füstölt áruból és ezt reggelizzük.Veszünk hozzá zöldségeket a helyi supermarketek egyikében és a többit tavernában oldjuk meg.A félpanziót nem ajánlom mert nem éri meg.Tehát ennek fényében és a heti két fakultatívval számolva ami kb:120euro ha akar menni az ember egyáltalán /mert természetesen nem kötelező ha valaki csak strandolni szeretne/és esetleg egy tengeri húzogatós "játékkal" számolva elég szokott lenni kb:400-450euro.De van aki ennél olcsóbban is meg tudja oldani és van /mert sajnos találkoztam más olyannal is/akinek az 1000 euro sem volt elég /de ezt hagyjuk smile /.Ha értelmesen nyaral az ember, akkor mindent lehet és nem lesz anyagi csőd a végén.Kívánok önnek is kellemes nyaralást.Üdv:Nándi smile