(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Korfu-Sidarin
Fórum bejegyzései

Sólya Nándor Dátum: 2014-07-06 08:31:55
Farkas Barbara írta ekkor: 2014-07-03 18:37:43
Kedves Nándi! Köszönöm az infókat! Én is gondoltam rá ha az elektromos rovarcsapdát engedik akkor a hajszárítót is engedni fogják :). De azért biztos ami biztos,gondoltam megkérdezem.:):) Hát ha ilyen kedvesen felajánlottad a segítséget,akkor kérdeznék is párat. Milyen idegen nyelvvel lehet leginkább boldogulni Korfun?Nekem a német megy elég jól,angolból csak nagyon minimálisat tudok. Úgy terveztük,hogy nem fizetünk elő félpanziós ellátásra vagy vacsira a Paradise-ba,hanem keresünk valami éttermet ahol vacsizni vagy ebédelni tudunk (illetve viszünk hűtőtáskát). Tudsz valami jó helyet?Az utazási irodában (partneriroda) ahol rendeztük az utazás ügyeit ott azt mondták,hogy elég keményen veszik a 20kg-os tömeghatárt a csomagok esetében. Kézi poggyászt lehet a buszra felvinni? Mert a párom cukros és ezért neki az étkezéseket be kell tartania így nem árt ha a buszon van nálunk némi étel a táskámban (ill. inzulin). Előre is köszönöm a segítséget! Üdv.: Barbi
Kedves Barbara! Szerintem is el lehet boldogulni németül és angolul is.Bár az éttermekben van sok helyen magyar nyelvű étlap és van ahol beszélnek is pár szót magyarul.tehát ha semmilyen nyelven nem beszél akkor sem lesz gond "szerintem".A félpanziót nem éri meg semmi esetre sem szerintem,mert ennyi pénzért amennyibe kerül meg lehet oldani az étkezést mindig más és más helyen is.A San Remo-taverna,Alekos-taverna,három kismalac étterem,Kapitány étterem amiket ajánlani tudok.De a San Remo-t semmi esetre nem hagynám ki a helyükben.Szerintem a 20 kilós határt nem kell olyan komolyan venni,de azért nem kell fejenként 3 nagy bőrönddel utazni,mert a csomaghelyek korlátozottak.A buszra mi is fel szoktunk vinni egy kisebb táskát amikben az ételünket/ szendwicseket és üdítőket/ viszük az útra,no meg egyébb csokikákat,müzli szeleteket. smile smile Valami olvasni valót és ennyi...ja meg ha valaki szeret kártyázni akkor azt,meg egy kicsi pokrócot nem árt vinni a buszra,mert a légkondi megy a szellőzés miatt éjjel is.Üdv:Nándi smile
Molnár Gergely Dátum: 2014-07-05 20:15:57
Sziasztok! A hónap végén indulunk a párommal Sidariba az Unitravel és Grandtour közös útjára. Egy hete csak keresgélek és sehol nem találok idei árakat a szigetről. Önellátó apartmanba megyünk és ezért lenne fontos, hogy mennyi pénzel készüljek magár a kajára. Tudna nekem segíteni valaki és leírná az idei árak. Ami leginkább érdekelne: gyros, gyrostálak, frissensültek, üveges víz, Mythos sör, kenyér, péksütemények. Előre is köszönöm!
Márki Sándorné Dátum: 2014-07-05 08:22:18
M. Dávid írta ekkor: 2014-07-04 21:40:34
Üdv! Július 18-án indulunk egy 11 fős fiatalokkal teli társasággal a Louvros apartmanba. Már nagyon várjuk!!:) Felmerült 1-2 kérdés amire hosszas visszaolvasás során sem kaptam választ: 1. Lehet-e laptopot vinni? (ha igen, vámköteles-e?) 2. Robogó bérlés mennyibe kerül átlagosan egy napra? (autóra vonatkozó számokat már találtam) 3. Hogyan lehet túlélni egy ilyen hosszú buszos utat? Bármi hasznos túlélőtanácsot szívesen vennénk :) 4. Milyen gyakran áll meg a busz? Boltnál is megáll vagy csak 1-2 benzinkútnál? 5. Van-e lehetőség Sidarin vízibicikli bérlésre? Köszönöm előre is a válaszokat! Üdv, Dávid
Szia! A férjem elég sokat utazik ilyen hosszú útra busszal (zenész, karmester) kidolgozta a teleportálást. Ennek legfőbb eleme a házi pálinka. Kellő mennyiség elfogyasztása után a fele utat átalszod. smile smile smile
Busai Anikó Dátum: 2014-07-04 23:01:40
Magda Sándor írta ekkor: 2014-07-03 21:57:19
Szia Anikó! Autóbérléssel kapcsolatban annyit,hogy Sidariban vagy tíz helyen tudtok autót bérelni,egy napra már 28 euróért is, de van 70 eurós is az autó tipusától függően. Bemész a kölcsönzőbe és 10 perc alatt kezedben a kulcs.De egy dologra felhivtam a figyelmet 2-3 oldallal előbb,érdemes elolvasni,mert egyik helyen 0.25 euró centet számolnak fel kilométerenként. Nikit kérdezzétek hogy melyik az a kölcsönző ,majdnem befaragtunk velük
Köszönöm Sándor! Akkor van választék bőven, majd utánajárunk. Köszi a figyelmeztetést, Nikit meg fogjuk kérdezni, ilyet még nem is hallottunk, még soha nem kellett km után fizetnünk. De jó, hogy szóltál, nehogy utólag derüljön ki ilyesmi!
Busai Anikó Dátum: 2014-07-04 22:56:07
Olivér írta ekkor: 2014-07-04 06:02:18
Kedves Anikó! Nagyon szívesen! Fiad, ha megjön akkor én meg a Kefalóniás képekre leszek nagyon kíváncsi! smile
Kedves Olivér! Megnéztem a fotóidat, szépek nagyon és jó hangulatot csinált már az utazáshoz. Jó lenne már ott lenni! Nem tudtam, hogy nászúton voltatok, sok boldogságot kívánok nektek! Ha megjön a fiam töltök fel fotókat, de az majd csak szeptember közepén lesz! Azért a Louvrosról még írhatnál pár sort. A bár milyen volt, minden nap működött? Szeretnénk ott kezdeni a napot egy finom frappéval. Az utazás milyen volt, mikor értetek Görögországba reggel? Köszi előre is.