(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Korfu-Sidarin
Fórum bejegyzései

Dátum: 2011-07-13 08:36:25
Rubi László írta ekkor: 2011-07-10 21:10:36
Ma érkeztünk haza Sidariból, az Elektra fszt1. ben voltunk. Mindenkinek csak ajánlani tudom, mind Sidarit, mind az Elektra apartmant. Néhány ár, ill segítség. gyros pita small 2.20E, large 3.6-4.0E. Tál, kb 6-7E. Souvlaki tál large 7E, de akkora adag hogy meg sem bírtam enni. Kajálásra a San Remo-t javaslom a főutcán. Fagy 1,5-1,8E /gombóc, de az övék megfelel nálunk 3 gombócnak. Nagyon finom érdemes megkóstolni. Felvágott nagyon drága, 4-5E pár szelet előrecsomagolt. Sajtok szintén nagyon drága kb 5-6 E egy feta sajt. Tzatziki saláta változó, nagyon körül kell nézni, a legolcsóbb a 250g-os az Alex supermarketben, 1,8 E. mindenütt máshol 2,8-3,4E. Halva 2,9-3,9E, szintén az Alexben a legolcsóbb, 400gr-os. Tej szintén drága, 1.8-2,5E. Érdemes hazulról vinni 1-2 Ráma dobozos margarint mert az is drága. Felvágottat, lapka sajtot szintén. Dinnye görög 1,0-1,2E, sárga 1,5-1,8, de van ahol 1,0E per kilo. Ásványvíz fél literes 0,5-1,0 E helytől függ. Fóliás 6-os 1,5 literes, kb 2,0E. Dobozos üdítő, 07-1,0E Bacardi Breezer 2,2-2,5E Nescafé capuccino, dobozos (nagyon finom) 1,6-1,7E Mojito soda (alkoholmentes szintén finom) 1,0E Olaszos ételeket ne vegyetek, nem jól csinálják. Lasagna, milánói és egyebek. Vásárolni Sidariban érdemes a kis boltokban, persze először csináljatok terepszemlét mert mindenütt más árak vannak. A fővárosban minden jóval drágább, tehát ott inkább csavargás és városnézés, de vásárolni nem szabad. Ital, két jellegzetesség, A Limoncello és a Kumquat, mindkettő nagyon finom likőr érdemes megkóstolni kizárólag jéghidegen, és hozni is. Fél literes üveg kb 8.5-12E helytől függ. Fánkok: sima cukros 1,2E vamiliás, csokis, 1,5-1,7E. Az idegenvezető (Gábor) nagyon jó fej, rendes, segítőkész. Nyugodtan forduljatok hozzá bármilyen kérdésetek problémátok van. Mindent tud a szigetről amit tudni lehet, bármikor megtalálható elérhető. Nekem kora reggel sikerült őt álmából felkeltenem mivel napallergiát kaptam és orvoshoz kellett fordulni, nagyon rendes volt segített, pedig alig volt ébren. Betegbiztosítást érdemes kötni, melegen ajánlom, tanulva a saját bajomból. Így az orvosért nem kellett fizetnem, csak a kenőcsért. A nap nagyon erős, 50+ naptej mellett is simán le lehet égni, bárkinek. Napallergia, napszúrás szintén, ha nem vigyáztok. Jó nyaralást..... Ja és jogsit vigyen aki bérelni akar bármit is....motorféléket, Jim-nél lehet, kocsit legalább 3 helyen kinálgatnak.... A szigettúrára feltétlen menjetek el, és a hajózásra is. Mi utóbbit kihagytuk de majd jövőre.... Gábor ugye ott leszel jövőre is?...:)
KEDVES LÁSZLÓ, NAGYON KÖSZÖNÖM KÉRDÉSEDET, IGEN ITT LESZEK, SZERETEM EZT A MUNKÁT!REMÉLEM AZÉRT KÉRDEZED, MERT ÚJRA JÖTTÖK ÉS AZ NEKEM AZT JELENTI, HOGY JÓL ÉREZTÉTEK MAGATOKAT! VÁRUNK VISSZA BENNETEKET! ÜDV, GÁBOR
Dátum: 2011-07-13 08:28:21
Dömötör Gabi írta ekkor: 2011-07-11 22:43:11
Kedves Gábor! Tudnál nekem abban segíteni, hogy mennyibe kerül egy "50-s" vagy nagyobb robogó bérlése? Előre is köszönöm smile
SZIA GABI, KB. 15 EURO/NAP AZ ÁRA, EGY NAGYOBB PL. 80-AS, KB. 20 EURO. ÜDV, GÁBOR
Dátum: 2011-07-13 06:12:11
mati81 írta ekkor: 2011-07-12 20:02:43
Szia Mária! Már csak pár nap és pancsi! Üdv Márti
Szia Márti! Pont ma reggel gondoltam Rád, még 9-et kell aludni és indulunk. Jó sok hasznos infót olvastam a napokban itt a fórumon. Szerintem a 18eur kompdíj oda-vissza értendő és odafele kell kifizetni, ha lesz időm még visszaolvasok. A mostani hétvégén nagyjából összerakom mit szeretnénk vinni. Sok cuccot nem viszünk, de ahogy itt többen írták vajat. sajtot, szalámit érdemes. Jó készülődést Nektek is.: Mária
mati81 Dátum: 2011-07-12 20:02:43
írta ekkor: 2011-07-11 16:44:30
Szia László! Köszönöm, hogy részletesen leírtad, megosztottad a tapasztalataidat. Nagyon hasznos és mindenre kiterjedő az írásod. Köszi mégegyszer: Mária
Szia Mária! Már csak pár nap és pancsi! Üdv Márti
mati81 Dátum: 2011-07-12 20:01:42
Rubi László írta ekkor: 2011-07-11 12:25:35
A fszt1.ben ahol voltunk, teljesen kulturált volt minden, konyha, fürdő, szobák, semmi problémánk nem volt. Azt kaptuk amit hirdettek semmi átverés vagy becsapás. Volt hűtő fagyasztóval, mikró, vizforraló, étkészlet, tányérok edények, adtak törölközőket bőven, minden reggel új szemeteszsákot, és légkondira sem volt szükség mivel estére lehül a levegő kb 20 fokra, nyitott ablaknál lehet aludni. Szúnyogháló van mindenütt, de szúnyog összesen 1 volt az apartmanban, az levadásztuk, aztán több nem is akadt. Célszerű lent tartani a szúnyoghálót, és akkor nem lesz gond. Este a parton és a sétálóutcán azért már van szúnyog de elviselhető mennyiségben. Autó 70-130euro a quad kb 45 eu, de azt nem tudom mennyi időre adják, mivel nem béreltem csak megnéztem az árakat.... Az apartman területén van zuhanyzó azt javasolt használni fürdőzés után mivel a sós víz megesz mindent, a bőrt is. A parton egyébként sehol sem láttam zuhanyozókat ilyen célra, és sem wc-t sem öltözőt nem találtam. Az elektra előtti part a kis strand, a móló másik oldalán van a nagy strand. A távolságok kicsik, műholdképen nézve a települést, nagyon csalóka. A sétálóutca kb 50 m lehet összesen, de sokfelé lehet mászkálni. Vásárolni lehet a Sconto-ban de az 10 perc séta, és nem annyira olcsó hogy érdemes legyen, én az Alex-et javaslom. Az majdnem pont szemben van az elektrával. Van még két szupermarket, a Markato és a Diellas, de az 20 perc séta, azok szintén olcsóak.
Szia László! Azt szeretném kérdezni, hogy visszafele is fizetni kell a kompért 18eurot? Válaszod előre is köszönöm! Márti