Üdvözlet a Korfu-specialista Zsuzsának és a Grandtoursnak!
Ez úton szeretném megköszönni Neked, kedves Zsuzsa és a Grandtoursnak ezt az utazást. A szigettúrán szép és érdekes helyeket mutattál nekünk és én külön köszönetet mondok a részletgazdag beszámolókért, melyeket a buszon és fölkeresett helyeken osztottál meg velünk. Nagyon élveztem, különösen azért, mert hihetetlenül gazdag volt információban: a görög mitológia mellett Korfu földrajzát, történetét és a közelmúlt eseményeit, amelyek meghatározzák a sziget jelenét és jövőjét, olyan ügyesen ’keverve-adagolva’ ismertetted meg velünk, hogy észre sem vettük, és rengeteget tanultunk. Bizonyosan nagyon sok háttérmunkát igényel ez az igényes idegenvezetés….mikor jelenik meg az útikönyved? ;)
Szeretném megköszönni a busz vezetőinek is azt, hogy biztonságban elértük oda és vissza is az úticélt: nagyon precízen szervezett úton vehettem részt profi vezetőkkel. A szegedi átszállás (visszaút) okozott csupán némi kellemtlenséget: a csomagtérbe történő pakolás alatt az utazótáskák nem részesültek a ’legfinamabb bánásmódban’, de ez is értethető, hiszen nem jó az időt vesztegetni, ha késésben vagyunk. Annyi észrevételt tennék még, hogy kicsit negatív diszkrimináció részesének éreztem magam, mint „vidéki” (miskolci) utas, mert hazafelé (Szegedről) Budapest irányába tettünk egy nagy kerülőt. Mivel Budapesten egyébként is sok utas szállt föl (odaút), ezért én úgy találtam, hogy ők ’megtöltöttek’ volna egy egyszintes buszt is és az egrieknek, mezőkövesdieknek, nyékládháziaknak stb. nem feltétlenül kellett volna Pestre kísérni őket. Biztosan van erre is logikus magyarázat, de nekem, mint egyszerű utazónak kellemetlen volt ez a kitérő.
Összességében nagyon jól éreztem magam és nagyon köszönöm a Grandtours-kollégák munkáját!
Kedves Zsuzsa! Köszönöm a kedves szavakat! Örülök, hogy tetszett Korfu és a