(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Korfu-Sidarin
Fórum bejegyzései

Beke Brigitta Dátum: 2010-04-29 20:49:10
Szia Zsuzsi!Azt szeretném kérdezni ha repülővel utazunk korfura akkor a városból milyen módon lehet eljutni sidari-ba?? Válaszodat előre is megköszönve!Üdvözlettel, Brigi
Dátum: 2010-04-28 14:06:48
Veres Mónika írta ekkor: 2010-04-22 09:32:16
Szia Zsuzsi! Nem nagyon ismerem Görögország időjárását. Tavaly júliusban voltunk Veletek Zakynthoson, ahhoz tudok viszonyítani csak. Azt szeretném kérdezni, hogy az előszezonban érdemesebb inkább utazni, vagy az utószezonban? Én leginkább az esőtől és a borult időtől félek! Úgy olvastam, hogy eső csak májusban és szeptemberben várható, az is heves és gyorsan elmegy. Tényleg így van? Május végén milyen a hőmérséklet? A fürdéshez gondolom nagyon hideg a víz. Így ilyen szempontból jobb szeptemberben menni? Köszi Mónika
Kedves Mónika! Görögországban a nyári idegenforgalmi szezon tulajdonképpen már a húsvéttal, azaz általában áprilisban elkezdődik. Május elsejével a legtöbb szezonálisan működő étterem, szórakozóhely kinyit, tehát ezt tekinthetjük a szezon "hivatalos" kezdetének! Görög barátaimtól tudom, hogy az elmúlt héten több alkalommal napközben 25 fok felé emelkedett a hőmérséklet Korfun. Májusban az esős napok száma kb. 6, azaz ki lehet fogni egy esős hetet, de ritkán fordul elő, hogy május második felében legyen csapadék. Az elmúlt években május utolsó 2 hetében nagyon meleg volt Korfun, a tengervíz partszakasztól függően 18-20 fokos. Az egész országra vonatkozóan hasonló a helyzet. Júniusban a víz hőfoka 20 fok fölé emelkedik, előfordulhat néhány esősebb nap ebben a hónapban is (kb. összesen 3), de általában a nappali legmagasabb hőmérséklet ekkor már gyakran eléri, meghaladja a 30 fokot. Tavaly június második felében volt 2-3 esős, szeles nap a szigeten, eső után gyorsan felmelegedett a levegő és lehetett fürödni. A májusi, júniusi esőzést valóban hirtelen jött záporoknak kell elképzelni, azaz heves, rövid ideig tartó eső után kisüt a nap és olyan meleg lesz, hogy mindenki azonnal rohan a strandra…… A szeptemberi időjárás hasonló az előszezonihoz, ekkor is előfordulhat egy olyan hét, amikor esőzés miatt kissé hűvösebb van. Az esős napok elhelyezkedése a hónapon belül változatosan alakult az előző években. Októberben is kellemes meleg még az idő, a 25 fokot eléri napközben, napoznak, fürödnek, kirándulnak az utószezonban nyaralók…… Néhány esős, borús napra ekkor is lehet számítani, hogy a hónap melyik részében, az megjósolhatatlan. A tenger 23 fok körüli, a lassan mélyülő partoknál szinte forrónak érezzük, ha a levegő hőmérséklete 24 -27 fokos. MINDENT ÖSSZEVETVE: májusban hűvösebb a tenger, mint szeptemberben és októberben, viszont ez még a tavasz vége, ezért minden frissebb, üdébb, virágosabb. Hosszabbodnak a nappalok, sok a napsütés, kellemes meleg az idő, ritkán esik a hónap második felében. Utószezonban meleg a tenger, és ha ekkor nyaralunk, meghosszabbítjuk a nyarat és lerövidítjük a telet, feltöltődünk „napenergiával” a téli hónapokra. Előszezonban ugyanannyi a valószínűsége egy néhány napos esős időszaknak, mint utószezonban. Szerencsére ez a valószínűség kicsi…:-)…(kb. 20%...ez az én magánvéleményem…:-)). Elő- és utószezonban érdemes néhány meleg ruhát is becsomagolni a bőröndbe, azaz pl. kardigánt, hosszúnadrágot az esti sétákhoz, egy zártabb cipőt, stb. Remélem, tudtam segíteni a döntésben! Üdvözlettel: Zsuzsa
Földesi Gáborné Dátum: 2010-04-28 06:14:09
írta ekkor: 2010-04-27 20:20:09
Kedves Marcsi! Már célegyenesben vagyunk...:-) A vouchert 1-2 héttel indulás előtt szoktuk elküldeni postai úton. Nem tudom, milyen módon foglaltatok, illetve hogy a Grand Tours irodájában vagy partnerirodán keresztül, de azt javaslom, az értékesítést hívd az ügyben, ha esetleg korábban szeretnéd megkapni a részvételi jegyet! Bár az is lehet, azóta már megkaptad!..:-)...Kellemes készülődést kívánok Nektek! Hamarosan találkozunk!...:-) Üdvözlettel: Zsuzsa
Köszi Zsuzsi! Már nagyon be vagyunk sózva!!!!!( 16 nap van az indulásig) Üdv: Marcsi
Tallai Fanni Dátum: 2010-04-27 22:45:31
Hiányzik Korfu:( Egyszerűen imádom(L)
Dátum: 2010-04-27 20:20:09
Földesi Gáborné írta ekkor: 2010-04-19 19:57:39
Szia Zsuzsi! Szépen fogynak a napok!!!! Már "csak" 25 nap és utazunk! Azt szeretném kérdezni , hogy a Vochert postán , vagy emailban szokták küldeni??????És mennyi idővel az utazás előtt????? Köszi a választ! üdv: Marcsi
Kedves Marcsi! Már célegyenesben vagyunk...:-) A vouchert 1-2 héttel indulás előtt szoktuk elküldeni postai úton. Nem tudom, milyen módon foglaltatok, illetve hogy a Grand Tours irodájában vagy partnerirodán keresztül, de azt javaslom, az értékesítést hívd az ügyben, ha esetleg korábban szeretnéd megkapni a részvételi jegyet! Bár az is lehet, azóta már megkaptad!..:-)...Kellemes készülődést kívánok Nektek! Hamarosan találkozunk!...:-) Üdvözlettel: Zsuzsa