(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Korfu-Sidarin
Fórum bejegyzései

Berki Attila Dátum: 2010-04-17 11:46:55
Sziasztok! Én arra lennék kíváncsi, hogy Korfun egy 4 személyes kis autónak kb. mennyi a napi bérlési ára és kérnek-e kaukciót? 10 éve voltunk Korfun és ahhoz, hogy a sziget minden zeg-zugát bejárjuk szerintem nélkülözhetetlen egy- két napra autó.
kaliber Dátum: 2010-04-16 20:03:53
Szabó Ferenc írta ekkor: 2010-04-16 13:55:26
Tisztelt Fórumozók ! A tartós és éjszakai vezetést én is csak a rutinos vezetőknek ajánlom. Javaslom, hogy két autós család utazzon együtt Mi 2005 után szintén augusztusban megyünk ( két család ), akkor három alkalommal állítottak meg bennünket állítólagos sietés végett. Minden alkalommal megoldottuk kissebb ajándékokkal, ( sör, csokoládé ) mivel csak az első autót állitják meg ( Szerbia, Montenegró ) javasolt a követő autó megállása is. Nevezett országokben az éjszakás rendőrök angolul jól beszélnek, Nekünk a perfekt német és a kezdő angol bejött, tiz percnél egy helyen sem időztünk többet. Autósok figyelem : 2005-ben a határ átlépése után megdöbbenve tapasztaltuk, hogy a nagy benzinkutaknál sem nagyon fogadtak el bankkártyát!!! Görögországban abban az időben pedig kimondottan sértő volt megprobálni vele fizetni!!! Mindenkinek kívánok kellemes pihenést és jó nyaralást! 112 nap és indulunk!!! Tisztelettel : Szabó Ferenc
2006 óta változott a helyzet nincs annyi rendőr az utakon négy év alatt nem büntettek meg egyszer sem (igazából meg sem állítottak) de persze ennek ellenére a sebesség határokat szigorúan betartom (a rendőr csak akkor állít meg ha tényleg gyorsan mész) az a legnehezebb az egész úton, hogy figyelni kell a táblákat. Persze a török vendégmunkások mennek mint a golyó, a német és svájci rendszámú autók 99%-a török tranzit. A szerb részen tankolás csak az OMV és MOL kúton javasolt, tavaly én oda-vissza csak Macedóniában tankoltam dieselt jóval olcsóbb mint a többi országban és kártyára (OTP maestro) probléma nem volt. Nekünk már csak 92 nap smile smile smile
Szabó Ferenc Dátum: 2010-04-16 13:55:26
Tisztelt Fórumozók ! A tartós és éjszakai vezetést én is csak a rutinos vezetőknek ajánlom. Javaslom, hogy két autós család utazzon együtt Mi 2005 után szintén augusztusban megyünk ( két család ), akkor három alkalommal állítottak meg bennünket állítólagos sietés végett. Minden alkalommal megoldottuk kissebb ajándékokkal, ( sör, csokoládé ) mivel csak az első autót állitják meg ( Szerbia, Montenegró ) javasolt a követő autó megállása is. Nevezett országokben az éjszakás rendőrök angolul jól beszélnek, Nekünk a perfekt német és a kezdő angol bejött, tiz percnél egy helyen sem időztünk többet. Autósok figyelem : 2005-ben a határ átlépése után megdöbbenve tapasztaltuk, hogy a nagy benzinkutaknál sem nagyon fogadtak el bankkártyát!!! Görögországban abban az időben pedig kimondottan sértő volt megprobálni vele fizetni!!! Mindenkinek kívánok kellemes pihenést és jó nyaralást! 112 nap és indulunk!!! Tisztelettel : Szabó Ferenc
kaliber Dátum: 2010-04-16 00:50:57
Kiss Edina írta ekkor: 2010-04-15 18:54:00
Kedves Zsuzsa, Imre, Fórumozók! A lent említett itinerben kiemelten szerepel, hogy ne induljon senki útnak éjszaka. Ennek van az emberi tényezőn kívül egyéb oka is? Az utikalauzos linken pont ajánlják, hogy éjszaka utazzon az ember, ha már rutinosabb ebben (kisebb forgalom, kisebb hőség) - ezt magam is így vélem. A válaszokat előre is köszönöm. Üdvözlettel: Edina
Kedves Edina! A Grandtours-os itiner frissitésre szorul mert a görög részen leterel az autópályáról holott 2009-ben már átadták Igoumenitsáig a pályát. Az éjszakai utazásról annyit, hogy mi négyszer voltunk autóval (Sartin, de az útvonal 80%-ig ugyanaz) és mindig délután indultunk tehát az utazás nagy része éjszaka zajlott nem volt semmi probléma igazából az dönti el, hogy ki mennyire szeret v. tud éjszaka vezetni, sok előnye van neki.
Kiss Edina Dátum: 2010-04-15 18:54:00
írta ekkor: 2010-04-14 15:36:33
Kedves Imre! Csatlakozom az előző véleményhez, az említett weboldal tényleg nagyon hasznos. Ajánlom figyelmébe a honlapunkon található itinert is: http://www.grandtours.hu/images/uploads/Itiner_arlista_menetrend/gorog_itiner_20070118-093125.pdf__20080418_141708.pdf, azzal a megjegyzéssel, hogy a tavaly évben egészen Igoumenitsáig elkészült az autópálya (itt található a kompkikötő), illetve hogy Sidariba beérve már ne keressék utasaink a McDonald's-ot, mert már csak néhány felirat emlékeztet minket az egykori gyorsétteremre. Tehát az új információ ezzel kapcsolatban: az egykori "Meki" épülete mellett van egy étterem: az "Olive and Oregano" gyros bár (a bal oldalon van), azt elhagyva kell balra fordulni. Hamarosan meglátják majd a Paradise éttermet, mögötte van a Katerina Grand Tours-os szálláshely-táblával ellátva. Minden egyénileg érkező utasunknak javaslom, hogy mielőtt beérnének Sidariba, hívjanak a részvételi jegyen is feltüntetett telefonszámon! A Katerina előtti parkolóhelyeket minden utasunk igénybeveheti, itt a weboldalon a fotók között talál olyat, amelyen látható, hol parkolnak az autók. Üdvözlettel: Zsuzsa
Kedves Zsuzsa, Imre, Fórumozók! A lent említett itinerben kiemelten szerepel, hogy ne induljon senki útnak éjszaka. Ennek van az emberi tényezőn kívül egyéb oka is? Az utikalauzos linken pont ajánlják, hogy éjszaka utazzon az ember, ha már rutinosabb ebben (kisebb forgalom, kisebb hőség) - ezt magam is így vélem. A válaszokat előre is köszönöm. Üdvözlettel: Edina