(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Korfu-Sidarin
Fórum bejegyzései

Márki Sándorné Dátum: 2014-08-26 15:14:42
Sinka Dávid írta ekkor: 2014-08-26 14:29:42
Nagyon szépen köszönöm a tájékoztatást, kielégítő volt. :) Annyi még, hogy kissé bizonytalanok vagyunk mennyi pénzt vigyünk magunkkal. Tervezünk biciklizést, fakultatív progit is, de azért annyi készpénzt se vinnék magammal. Van e ott valami automata, ha esetleg le kellene vennem vagy inkább vigyek többet magammal? Elvileg a bankkártyám külföldön is használható. Üdv, Edit
Én a készpénzt javasolnám. A szupermarketben lehet kártyával fizetni azt tudom mert a fiam használta a kártyáját, de a többi helyen nem tudom hogyan fogadják el. Mi 4-en voltunk és 730 eurót vittünk. A kompot fizettük 4 főre (80 euró) Ebből két kirándulásra mentünk 4-en (244 euró) (a szigettúrát nagyon tudom ajánlani, a motorcsónakázást nem szabad kihagyni.) Minden nap étteremben vacsoráztunk ( 13 és 40 euró között volt 4 főre), és minden nap vásároltunk a szupermarketekben reggelinek valót. Ajándékot vettünk és még 30 eurót haza is hoztunk. Biciklit, motort, autót mi nem béreltünk azt nem tudom mennyibe kerül. A legdrágább vacsoránk kb. 40 euró volt, de abban szerepelt egy hal tál is amin kagyló, rák, tintahal, lazac és még többféle hal szerepelt és akkora adag volt, hogy az én nagy darab párom nem bírta megenni. A készpénzt levételt kinti automatából nem ajánlom, mert elég sok kezelési költséget levonnak, de ha fizetni akarsz kártyával akkor azt középárfolyamon számolja a bank.
Sinka Dávid Dátum: 2014-08-26 14:29:42
Márki Sándorné írta ekkor: 2014-08-26 12:59:11
Kedves Edit! Természetesen hajszárítót és hajvasalót lehet vinni. Laptopot is. Szerintem nyugodtan fel lehet vinni a buszra. A Louvros a város szélén van, de nincs igazán messze semmitől. A közelében 3 szupermarket van ahol lényegesen olcsóbban lehet vásárolni, mint a faluban lévő szupermarketekben (0,99 euróért vettünk ott barackot ami a benti boltban 2,5 euró volt) A Louvrostól a Canal d' amour kb. fél óra séta. ( a kis strandtól - ami 10 percre van - a tengerparton sétálva is meg lehet tenni az utat) Oda érdemes menni fürdeni az a legszebb és legtisztább rész. Közel van az Oassis nevű étterem ahol magyar a tulaj felesége és nagyon jól főznek. A báránysültet és a muszakát tudom ajánlani. A fakultatív kirándulások során majdnem az apartman előtt veszik fel az embereket a buszok. Jó nyaralást kívánok! Márkiné Tünde
Nagyon szépen köszönöm a tájékoztatást, kielégítő volt. :) Annyi még, hogy kissé bizonytalanok vagyunk mennyi pénzt vigyünk magunkkal. Tervezünk biciklizést, fakultatív progit is, de azért annyi készpénzt se vinnék magammal. Van e ott valami automata, ha esetleg le kellene vennem vagy inkább vigyek többet magammal? Elvileg a bankkártyám külföldön is használható. Üdv, Edit
Márki Sándorné Dátum: 2014-08-26 12:59:11
Sinka Dávid írta ekkor: 2014-08-26 11:16:14
Kedves Tapasztalt Korfun Nyaralók! Olvassgattam már itt rengeteg mindent Korfuról, de eléggé összefolynak a dolgok, úgyhogy elképzelhető, hogy a kérdéseimre már volt válasz, csak időhiányban több száz oldalt nem nagyon tudok visszaolvasni. Mit jelent az a tájékoztatóban, hogy elektronikus dolgot nem lehet vinni? Zárójelben volt, hogy ventillátor, elektonikus sütő, de gondolom egy hajszárító, hajvasaló játszhat nem? Valamint laptopot is vinnénk és az lenne még a kérdésem azzal kapcsolatban, hogy azt a buszra fel engedik vinni? Nem szívesen hagynám ugyanis a csomagtérben. Ja és többen írtátok, hogy ilyen-meg olyan messze van ez meg az. Mondjuk ez relatív, mert 10-20 perc séta számomra nincs messze. Mi a Louvros apartmanban szállunk meg. Az valóban olyan távoli mindentől? Előre is köszönöm a válaszokat, ha valami még eszembe jut kérdezek! :) Üdv, Sinka-Móré Edit
Kedves Edit! Természetesen hajszárítót és hajvasalót lehet vinni. Laptopot is. Szerintem nyugodtan fel lehet vinni a buszra. A Louvros a város szélén van, de nincs igazán messze semmitől. A közelében 3 szupermarket van ahol lényegesen olcsóbban lehet vásárolni, mint a faluban lévő szupermarketekben (0,99 euróért vettünk ott barackot ami a benti boltban 2,5 euró volt) A Louvrostól a Canal d' amour kb. fél óra séta. ( a kis strandtól - ami 10 percre van - a tengerparton sétálva is meg lehet tenni az utat) Oda érdemes menni fürdeni az a legszebb és legtisztább rész. Közel van az Oassis nevű étterem ahol magyar a tulaj felesége és nagyon jól főznek. A báránysültet és a muszakát tudom ajánlani. A fakultatív kirándulások során majdnem az apartman előtt veszik fel az embereket a buszok. Jó nyaralást kívánok! Márkiné Tünde
Sinka Dávid Dátum: 2014-08-26 11:16:14
Kedves Tapasztalt Korfun Nyaralók! Olvassgattam már itt rengeteg mindent Korfuról, de eléggé összefolynak a dolgok, úgyhogy elképzelhető, hogy a kérdéseimre már volt válasz, csak időhiányban több száz oldalt nem nagyon tudok visszaolvasni. Mit jelent az a tájékoztatóban, hogy elektronikus dolgot nem lehet vinni? Zárójelben volt, hogy ventillátor, elektonikus sütő, de gondolom egy hajszárító, hajvasaló játszhat nem? Valamint laptopot is vinnénk és az lenne még a kérdésem azzal kapcsolatban, hogy azt a buszra fel engedik vinni? Nem szívesen hagynám ugyanis a csomagtérben. Ja és többen írtátok, hogy ilyen-meg olyan messze van ez meg az. Mondjuk ez relatív, mert 10-20 perc séta számomra nincs messze. Mi a Louvros apartmanban szállunk meg. Az valóban olyan távoli mindentől? Előre is köszönöm a válaszokat, ha valami még eszembe jut kérdezek! :) Üdv, Sinka-Móré Edit
Takács Tamás Dátum: 2014-08-26 09:15:37
Busai Anikó írta ekkor: 2014-08-25 00:13:59
Kedves Laci és Nándi! Nem értek egyet azzal, hogy kiszálltok, mert idén már úgyis sok hasznos tanácsot adtatok, jövőre meg már úgyis más, talán békésebb utazók lesznek!? Ne adjátok fel, nem szabad. Én egy hét múlva indulok, ill. 5 nap múlva, hozom a friss infókat. Szeretném ha itt lennétek, amikor megosztom majd itt, hogy miket tapasztaltam.
Azt szeretném megtudni, hogy Korfun mikor vannak a fakultatív programok? Előre is köszönöm.