(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Costa Bravara-án
Fórum bejegyzései

Grand Józsi Dátum: 2012-08-24 18:24:00
Varga Károly írta ekkor: 2012-08-20 22:00:42
Két hete érkeztünk haza Tossa de Marból, ahol felejthetetlen napokat töltöttünk. Kicsit féltünk a közel 30 órás úttól, de nem volt annyira fárasztó, már holnap újra indulnánk vissza. A szervezett programok közül Monserrat-Barcelona, illetve a Barcelona Nou Camp Stadion látogatáson vettünk részt. Nagyon sajnáljuk, hogy az utolsó estére szervezett programon kevesen vettünk részt, mert jó hangulatban finom vacsorát fogyasztottunk el.Felejthetetlen élmény! Az idő nagyon jó volt, a tenger kicsit hidegebb illetve hamarabb mélyül. Nagyon szépen köszönjük GrandJózsinak ezt a felejthetetlen nyaralást, illetve a gépkocsivezetőknek, hogy szerencsésen elvittek-hazahoztak mindenkit. Remélem jövőre újra találkozunk valamelyik Grand-Tours által szervezett úton.:-) Üdvözlettel: Varga Károly
Kedves Karcsi bá! Engedje meg, hogy a magam, a gépkocsivezetők és a Grand Tours Utazási irodában megköszönjem az elismerő szavakat! Remélem a jövőben még több sikeres és élményekben gazdag nyaralásról fognak még visszatérni, amit irodánk szervez. Kívánok egész családjának nagyon jó egészséget! Üdvözlettel: Imre J.
Grand Józsi Dátum: 2012-08-24 18:20:11
Tóth Anna Mária írta ekkor: 2012-08-24 13:53:28
Azt szeretném kérdezni, hogy a tenger mindütt hirtelen mélyül-e, vagy vannak sekélyebb strandrészek is? Előre is köszönöm. Annamari
Kedves Mária! Sajnos Tossában illetve a Costa Bráván elég hamar mélyül a tenger, de ennek ellenére még itt Tossában is van olyan strand, pl. a vár mögött, ahol sekélyebb a víz. Viszont ajánlom figyelmébe Mezei Ibolya utastársuk leírását a tossai starndokról, ami igen részletes és hasznos! Üdvözlettel: Grandjózsi! Kedves leendő tossai utasok! Néhány információt szeretnék megosztani a STRANDOKKAL kapcsolatban. Tossa de Marnak 4 álomszép városi strandja van egymás szomszédságában, ill. közelében. Ezek: -- a legnagyobb strand a várnál kezdődő kb. 400 m hosszan elnyúló Platja Gran, -- mellette a kb. 15-20 méteres Platja del Reig, amelynek a meredek sziklák alatti, lépcsőkőn megközelíthető pici homokos részét időnként víz borítja, -- a vártól legtávolabbi strand a kb. 180 m hosszú Platja de la Mar Menuda, -- a vár túlsó oldalán pedig a kb.80 m-es Es Codolar található. A strandok fekvéséből adódóan előfordulhat, hogy olykor, erős szél esetén, valamelyiken a hullámzás miatt nem lehet fürdeni, ugyanakkor egy másik strandon csak enyhe hullámzás tapasztalható ezért kellemes a fürdés. Időnként a strandok egyes részeit, ill. a partot feltöltik homokkal, ám egy erősebb hullámzás képes egyik napról a másikra átrendezni, és ilyenkor az aprókavics válik uralkodóvá, a homok csak a fentebb lévő napozórészen marad meg. Ez évenként, de akár szezonon belül is változó lehet az időjárástól függően. Általában a nagy strand középső része a legfinomabb, szinte homokos, innen a szélek felé haladva egyre kavicsosabb, helyenként akár szúrós is lehet, de ez nem jellemző. Strandcipő nélkül is jól lehet boldogulni, egyébként nem is lehet látni, hogy hordanának, szükség esetén azonban kapható az üzletekben, amennyiben az érzékeny talpúaknak szükségük lenne rá. Így viszont nem részesülnek egy remek, természetes talpmasszázsban. Pár nap alatt hozzá lehet szokni az aprókavicson való járkáláshoz. A kavicsok mérete középről a szélek felé haladva kissé növekszik. Így általában a legkavicsosabb részek a várhoz közeli területek és a Menuda, annak is a vártól legtávolabbi része. Mosdó és zuhanyozási lehetőség minden strandon van. A zuhanyból a tengervíznél langyosabb, kellemes hőmérsékletű víz folyik. Még a napozástól felhevült testtel sem éreztem hidegnek. Fotók Tossáról és a strandokról a facebook Grand Tours Utazási Iroda oldalán a fényképeknél láthatóak: -- https://www.facebook.com/pages/Grand-Tours-Utazási-Iroda/120272417994851?sk=photos --
Tóth Anna Mária Dátum: 2012-08-24 13:53:28
Azt szeretném kérdezni, hogy a tenger mindütt hirtelen mélyül-e, vagy vannak sekélyebb strandrészek is? Előre is köszönöm. Annamari
tóth zoltán Dátum: 2012-08-23 22:32:34
köszi,Józsi!Mindjárt indulunk!Szombati látás reményében,üdv..zoli
Révi Józsefné Dátum: 2012-08-23 11:16:09
Grand Józsi írta ekkor: 2012-08-17 17:19:29
Kedves Andrea! A jegyárak úgy néz ki, hogy 85 eurótól kezdődnek, ez a legolcsóbb, de ebbe még nincs benne a transzfer (Tossa-Nou Camp-Tossa) ami kb. még kb. 30-35 euró. Ha így is érdekel a dolog, kérlek jelezz vissza időben, hogy meg tudjam rendelni a jegyeket! Köszönettel: Imre J.
Kedves Józsi! Nagyon köszönöm az infót. Igen, így is érdekel a dolog. Kérlek, hogy 3 db jegyet rendelj légszíves a részünkre. Visszajelzel ha sikerült? Ezer köszönet, üdvözlettel, Andrea