(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Costa Bravara-án
Fórum bejegyzései

László Albert Dátum: 2012-01-18 18:39:56
Tisztelt József! Válasza egy kicsit mellbe vágott, de azért bízom tapasztalatában és helyismeretében.Amúgy sem tehetek mást mert már lefoglaltam a szállást. Így már alig várom a nyarat, hogy ezeket a problémákat megoldjuk és rengeteg élményben részesüljünk. Üdvözlettel: László Albert.
Grand Józsi Dátum: 2012-01-18 09:14:07
László Albert írta ekkor: 2012-01-16 19:21:14
Tisztelt József ! Fórumtársam tanácsára öntől kérnék információt. Ha egyénileg utazom, az autóval hol tudok parkolni és ez jár-e valamilyen költséggel. Üdvözlettel:László Albert.
Kedves Albert! A parkolás nem egyszerű Tossában, főleg főszezonban. Az ingyenes parkolóhelyekért mindig harc folyik. Egyedül a fehér zónában ingyenes a parkolás. A kék zóna fizetős, a sárga pedig csak a be- és a kipakolásra használható. Természetesen vannak parkolók, de azok sem olcsók. Júliusban, augusztusban a buszállomás mellett, 50 méterre a SOL apartmanháztól megszoktak nyitni egy ideiglenes parkolót, ennek tavaly az ára 24 órára 5 euró volt. Ez a legolcsóbb! De kérem, hogy semmi ne szegje a kedvét, valamilyen megoldást biztosan találunk, mint ahogy eddig is találtunk mindig!Tisztelettel: Grandjózsi!
László Albert Dátum: 2012-01-16 19:21:14
Tisztelt József ! Fórumtársam tanácsára öntől kérnék információt. Ha egyénileg utazom, az autóval hol tudok parkolni és ez jár-e valamilyen költséggel. Üdvözlettel:László Albert.
László Albert Dátum: 2012-01-15 10:04:21
Kovács Sándor írta ekkor: 2012-01-14 21:23:47
Üdv Albert! A parkolást illetően József majd megmondja a tutit, de ingyenesen nagyon nehéz parkolni Tossában. Ha már Google Earth, akkor a buszpályaudvar mögött van egy parkoló, ahol lehet pénzért parkolni. A látnivalók... Csak Barcelonában annyi látnivaló van, hogy kitöltheti az egész nyaralást, szerintem fölösleges 5-600 km-ekben gondolkodni... de nyilván ez a Te nyaralásod, ezt tiszteletben tartom. Egyéb fontos látnivaló Grandjozsi 2012-01-07 14:17:28-kor írt bejegyzésében megtalálható. Ajánlott még Marineland, a delfinárium. A weboldal fakultatív programjia között is csemegézhetsz, azok is látogathatók egyénileg is. Élelmiszer beszerzés... Szintén Google Earth. Az apartmantól indulj el a főúton a kiszáradt folyó felé s amint átérsz rajta, fordulj el balra. A következő kereszteződésnél lesz egy nagy épület, a neve Maxi Dia. Mi itt vásároltunk József tanácsára. Valóban olcsóbb ez a bolt, mint ami közelebb van az apartmanhoz. Árak... 2010-ben szinte itthoni árakat találtunk, talán a kenyér és a húsárú volt egy picit drágább... De, hát azóta mélyült a válság ott is, gondolom... smile Az éttermi árakat is ki lehet bírni. Egy pizza (40 cm, vékony tészta) 8-10 eu., egy paella - két személyes - 16-18 eu. Általában egy kétszemélyes vacsoráért, ami tartalmazott valamiféle húsételt, fél liter sangriát, és desszertet kb. 30-35 eu-t fizettünk. Halétel esetén ez az ár 40-50 eu-ra módosulhat. Ahol mi ettünk, ott az adag megfelelő volt az én 110kg/192cm-es testalkatomnak. smile Egyébként akad Tossában akár kínai kajálda is, ahol 5-8 eu-ért is lehetett enni. Tossa strandja hirtelen mélyül s néha nagyon hullámzik a tenger. Érdemes kishajóval átmenni Giverola strandjára. Lassabban mélyül, és csodás a környezet. Érdekesség... van valami ebben a városban, ami miatt visszavágysz majd... smile
Tisztelt Kovács Sándor! Köszönöm a válaszát, utána olvasok a megadott linknek és remélem nagy hasznát veszem a megadott infóknak. Üdv: Albert.
Kovács Sándor Dátum: 2012-01-14 21:23:47
László Albert írta ekkor: 2012-01-14 19:19:02
Sziasztok! Az idén nyáron Spanyolországba Tossa de Mar, Sol 2 apartmanba megyünk saját autóval. A kérdésem az lenne, hogy hol lehet biztonságosan és ingyenesen parkolni, mert a Google Earth-on láttam, hogy az utcákon parkoló órák vannak. Ezen kívül minden konkrét információ érdekelne. Látnivalók 500-600 km-es körzetben, élelmiszer beszerzés, étkezés, strandok, érdekességek. Előre is köszönöm a válaszokat.
Üdv Albert! A parkolást illetően József majd megmondja a tutit, de ingyenesen nagyon nehéz parkolni Tossában. Ha már Google Earth, akkor a buszpályaudvar mögött van egy parkoló, ahol lehet pénzért parkolni. A látnivalók... Csak Barcelonában annyi látnivaló van, hogy kitöltheti az egész nyaralást, szerintem fölösleges 5-600 km-ekben gondolkodni... de nyilván ez a Te nyaralásod, ezt tiszteletben tartom. Egyéb fontos látnivaló Grandjozsi 2012-01-07 14:17:28-kor írt bejegyzésében megtalálható. Ajánlott még Marineland, a delfinárium. A weboldal fakultatív programjia között is csemegézhetsz, azok is látogathatók egyénileg is. Élelmiszer beszerzés... Szintén Google Earth. Az apartmantól indulj el a főúton a kiszáradt folyó felé s amint átérsz rajta, fordulj el balra. A következő kereszteződésnél lesz egy nagy épület, a neve Maxi Dia. Mi itt vásároltunk József tanácsára. Valóban olcsóbb ez a bolt, mint ami közelebb van az apartmanhoz. Árak... 2010-ben szinte itthoni árakat találtunk, talán a kenyér és a húsárú volt egy picit drágább... De, hát azóta mélyült a válság ott is, gondolom... smile Az éttermi árakat is ki lehet bírni. Egy pizza (40 cm, vékony tészta) 8-10 eu., egy paella - két személyes - 16-18 eu. Általában egy kétszemélyes vacsoráért, ami tartalmazott valamiféle húsételt, fél liter sangriát, és desszertet kb. 30-35 eu-t fizettünk. Halétel esetén ez az ár 40-50 eu-ra módosulhat. Ahol mi ettünk, ott az adag megfelelő volt az én 110kg/192cm-es testalkatomnak. smile Egyébként akad Tossában akár kínai kajálda is, ahol 5-8 eu-ért is lehetett enni. Tossa strandja hirtelen mélyül s néha nagyon hullámzik a tenger. Érdemes kishajóval átmenni Giverola strandjára. Lassabban mélyül, és csodás a környezet. Érdekesség... van valami ebben a városban, ami miatt visszavágysz majd... smile