Köszönöm gyors és kedves válaszát ) Érdekelne természtesen bővebben is ,ha lehetséges .Üdvözlettel Melinda
Kedves Melinda!
A Montserrat-Barcelona kirándulás Tossából mindig hétfői napon indul, reggel 8 órakor. Először Montserratba megyünk, ahol meg lehet tekinteni a bencés apárságot. Itt található a Fekete Madonna is, ami a katalánok védőszentje. Kb. 700 méterig megyünk fel busszal a hegyre, de siklóval akár 1000 méter magasságig is fel lehet jutni. Montserratban lehet likört is kóstolni, ami a bencések titkos receptje alapján készül. Kb. két két és fél órát töltünk itt, aztán megyünk Barcelónába. Maga a katalán főváros 50 km-re található Montserrat-tól. Ha beérünk a városba, akkor elhaladunk az FCB stadionja mellett, de annyi időnk nincs, hogy be is menjünk. Az egy másik kirándulás. A stadion után megállunk az Espana téren, amit a 29'-es világkiállításra építettek meg. Aztán felmegyünk a Montjuicra, ami egyik dombja a városnak. Itt találhatóak az olimpiai létesítmények, hiszen 1992-ben itt rendezték meg a XXV, nyári olimpiai játékokat. Bemegyünk az olimpiai stadionba is néhány percre. Majd a következő állomás a kilátó, ahonnan gyönyörű képeket lehet készíteni a városról. Ezután lemegyünk a kikötőbe, ahol 1 órás szabad idő keretében lehet sétálni a Ramblán, a város sétálóutcájában. A Katalán térről busszal tovább utazunk a Grácia sugárúton, ahol látható Gaudi két háza. A következő megálló a Sagrada Familia, amely Antonio Gaudi befejezetlen műve. Hazafelé még útba esik a volt bikaviadal aréna, valamint egy toronyház, amely a barcelonai vízművek toronyháza. Este vacsoraidőre érünk haza. Remélem sikerült felkeltenem érdeklődését! Maradok tisztelettel: Grandjózsi!