Kedves Ágnes!
Tudom, hogy nehéz a választás, de remélem tudok segíteni. Én személyesen Tossa de Marban vagyok telepített idegenvezető májustól október közepéig és a Sol2 appartmanházban lakom együtt az utasokkal, ami azt jelenti, hogy nap mint nap találkozom velük, bármilyen problémájuk, kérésük van elérhető vagyok és segítek. Az Ön által említett másik két helyszín egy másik idegenvezetőhöz tartozik, aki nem lakik együtt a vendégekkel, de Lloretben elérhető, hiszen ott él. Mindhárom helyszínen a tengerpart finom kavicsos, tehát ebben nincs különbség. Malgratban és Lloretben a szállodák közvetlenül a part mellett találhatók, de egyik szálloda a másik sarkában. Lloret és Malgrat éjszakánként zajos, hiszen rengeteg fiatal keresi fel ezeket az üdülőhelyeket, főleg németek, hollandok és franciák, akik a szállodák közvetlen közelében lévő diszkók állandó vendégei. Tossában a Grand Toursnak 3 szállodája van: a Costa Brava, a Don Juan és a Mare Nostrum. Az első kettő 3 csillagos, a szobák légkondicionáltak, több, mint ezer vendéget tudnak fogadni egyszerre, így méretükből adódóan hangosak. A Mare Nostrum két csillagos, a szobák nem légkondicionáltak, de nagyon család barát szálloda, tavaly lett felújítva és a konyhája is jó. Persze hozzá kell tenni, hogy mindegyik helyszínen és szállodában jól főznek, de én jobban ismerem a tossai szállodákat, mint a többit. Az ellátást illetően: szerintem elég a félpanzió, hiszen a reggeli és a vacsora is svédasztalos rendszerben működik és a választék igen gazdag. A magyarok többsége hiányolja a hazai ízeket, de a spanyol konyha ennek ellenére is finom és ízletes. Visszatérve még a három helyszinre: tudom, hogy azt fogja gondolni, hogy minden szentnek maga felé hajlik a keze, de a vendégek elmondása szerint Tossa a legszebb. Gyönyörű az óvárosa - ami a strand jobb oldalán helyezkedik el, kedvesek az emberek és Tossában talán még nincs annyi ember (méretéből adódóan), mint a másik két helyszínen. Nagyon fontos szempont az ár is: ha megnézi, akkor Malgratban a szálloda árak félpanzióval olcsóbbak, mint Lloretben vagy Tossában, ami nem elhanyagolandó tényező. Természetesen mindhárom helyszínről el lehet jutni fakultatív kirándulás keretében Barcelónába, a delfináriumba és hajókázni is lehet a tengeren. Általában júniusban, júliusban, augusztusban nem esik, meleg van, de egy-egy futó zápor bármikor kialakulhat. Június végén, július elején a tenger kb. 20-22 fokos. Ha bármilyen kérdése megválaszolatlan maradt, csak nyugodtan írjon. Remélem sikerül dönteni! Ha mégis Tossát választja, akkor várom nagy-nagy szerettel Önöket. Üdvözlettel: Grandjózsi!
Kedves Józsi! Köszönöm, hogy válaszolt a kérdéseimre. Engem meggyőzött Tossa de Mareval kapcsolatban, úgyhogy a tervezett 1 hét helyett 2 hétre lemennék a gyerekeimmel a Sol2-be júliusban, viszont így az önellátás mellett döntöttem anyagi okokból. Vannak Tossában utcai árusok (pizza, hamburger, gyros stb), amihez a magyar tinédzserek hozzá vannak szokva, és ezek mennyibe kerülnek kb? A fórumot olvasgatva mégiscsak a július lenne a megfelelőbb, bár kíváncsi vagyok, hogy akkor általában hány fokra kell számítani, illetve, hogy mikor kezdődik a medúza rajzás. Ettől függne, hogy július elején, vagy inkább július közepén indulnánk. A tenger hőmérséklete között van különbség ekkor? Annyi kérdésem lenne még, hogy a buszon, amivel utaznánk mennyire lehet kinyújtani az embernek a lábát-esetleg az előtte lévő ülés alá-, mert sajnos a reumám miatt nem tudom a térdeimet huzamosabb ideig derékszögben tartani. Üdvözlettel: Ágnes