(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Costa Bravara-án
Fórum bejegyzései

Grand Józsi Dátum: 2011-02-03 14:35:15
írta ekkor: 2011-02-03 13:09:55
Kedves József! Augusztus végén, szeptemberben szeretnénk Spanyolországban nyaralni. Még a pontos dátum és egyelőre a helyszín sem tisztázott. Tudom, hogy Önnek elsősorban Tossáról vannak információi, de remélem tud nekem segíteni. Lenne néhány kérdésem: Amennyiben nem az apartmanok közül választunk szállást, melyik hotelt ajánlaná nekünk? Szívesen fogadom a nem Tossában található hotelekről is a véleményét. Milyen az időjárás az elmúlt évek tapasztalatai alapján a "szezon végén"? A tenger hőmérséklete alkalmas fürdőzésre? Egyelőre ennyi lenne. Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel: Renáta
Kedves Renáta! A katalógusunkban szereplő szállodákat nyugodt szívvel tudom ajánlani Önnek, legyen az Tossában, Lloretben, Malgratban vagy éppen Santa Susanában. Természetesen jobban ismerem a tossai lehetőségeket, hiszen már hatodik éve vagyok ott telepített idegenvezető. A Mare Nostrum két csillagos szálloda, tavaly újították fel, de a szobák nem légkondicionáltak. Kategóriájához képest viszont kellemes, viszonylag csendes, családbarát szálloda. A hotel Don Juan és a Costa Brava háromcsillagosak, a szobák légkondicionáltak, de ha választanom kellene közülük, akkor számomra is nehéz lenne a választás. Mindkettő kellemes időtöltést igérő, jól feszerelt szálloda, de nagyságából addódóan a Don Juan talán zajosabb. A szállodák mellett az appartmanházak is kielégítenek minden komfortigényt és nem utolsó szempont, hogy olcsóbbak is. Ha ezt a lehetőséget választják, akkor figyelmükbe ajánlom a SOL2 appartmanházat. A főutcára néző konyhás, erkélyes szobáink a következők: 101, 102, 103, 201, 202, 203. A 104-es és a 204-es szobák erkélye a főutcára és egy kis utcára nyílik. A többi konyhás szoba a már említett kis utcára néz. Egyszerűen berendezett szobákról van szó, de mint írtam minden komfortigényt kielégítenek: sütési/főzési lehetőség, a fűrdőszobák nem rég lettek felújítva. Ha félpanziót vagy vacsorát is kérnek az appartmanhoz, akkor a 200 méterre lévő Mare Nostrum nevű hotelben vehetik igénybe ezt a szolgáltatást. Azt tudnia kell, hogy nyáron Tossában is sok a túrista, de még ennek ellenére sincs akkora tömeg, mint Lloretben vagy a másik két településen. Tossa azoknak a vendégeknek való, akik élvezni akarják a pihenést. A többi helyen rengeteg a fiatal, minden éjszaka hajnalig működnek a szórakozóhelyek és ez nagyon sok pihenni vágyó vendégnek nem teteszik. De ha Ön ilyen típus, akkor biztosan jól fogja magát érezni ezeken a helyeken, ahol a szállodákkal semmi gond, nagyon közkedvelt szálloda mindegyik. Nyáron azt kell mondjam, hogy meleg van és ilyenkor a tenger is kellemes fűrdőzésre. Az időjárás, mint Ön is tudja, kiszámíthatatlan. Tavaly például szeptember közepétől egészen szezon végéig esős volt az idő, de ez nem mérvadó, mert előtte pedig négy éven kesresztül még októberben is 25-30 fok volt. Remélem sikerült kérdésére választ kapnia, ha mégis maradtak volna "sötét" foltok, kérem nyugodtan írjon! Maradok tisztelettel: Grandjózsi!
Grand Józsi Dátum: 2011-02-03 14:02:55
írta ekkor: 2011-02-03 13:09:55
Kedves József! Augusztus végén, szeptemberben szeretnénk Spanyolországban nyaralni. Még a pontos dátum és egyelőre a helyszín sem tisztázott. Tudom, hogy Önnek elsősorban Tossáról vannak információi, de remélem tud nekem segíteni. Lenne néhány kérdésem: Amennyiben nem az apartmanok közül választunk szállást, melyik hotelt ajánlaná nekünk? Szívesen fogadom a nem Tossában található hotelekről is a véleményét. Milyen az időjárás az elmúlt évek tapasztalatai alapján a "szezon végén"? A tenger hőmérséklete alkalmas fürdőzésre? Egyelőre ennyi lenne. Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel: Renáta
Kedves Renáta! A katalógusunkban szereplő szállodákat nyugodt szívvel tudom ajánlani Önnek, legyen az Tossában, Lloretben, Malgratban vagy éppen Santa Susanában. Természetesen jobban ismerem a tossai lehetőségeket, hiszen már hatodik éve vagyok ott telepített idegenvezető. A Mare Nostrum két csillagos szálloda, tavaly újították fel, de a szobák nem légkondicionáltak. Kategóriájához képest viszont kellemes, viszonylag csendes, családbarát szálloda. A hotel Don Juan és a Costa Brava háromcsillagosak, a szobák légkondicionáltak, de ha választanom kellene közülük, akkor számomra is nehéz lenne a választás. Mindkettő kellemes időtöltést igérő, jól feszerelt szálloda, de nagyságából addódóan a Don Juan talán zajosabb. A szállodák mellett az appartmanházak is kielégítenek minden komfortigényt és nem utolsó szempont, hogy olcsóbbak is. Ha ezt a lehetőséget választják, akkor figyelmükbe ajánlom a SOL2 appartmanházat. A főutcára néző konyhás, erkélyes szobáink a következők: 101, 102, 103, 201, 202, 203. A 104-es és a 204-es szobák erkélye a főutcára és egy kis utcára nyílik. A többi konyhás szoba a már említett kis utcára néz. Egyszerűen berendezett szobákról van szó, de mint írtam minden komfortigényt kielégítenek: sütési/főzési lehetőség, a fűrdőszobák nem rég lettek felújítva. Ha félpanziót vagy vacsorát is kérnek az appartmanhoz, akkor a 200 méterre lévő Mare Nostrum nevű hotelben vehetik igénybe ezt a szolgáltatást. Azt tudnia kell, hogy nyáron Tossában is sok a túrista, de még ennek ellenére sincs akkora tömeg, mint Lloretben vagy a másik két településen. Tossa azoknak a vendégeknek való, akik élvezni akarják a pihenést. A többi helyen rengeteg a fiatal, minden éjszaka hajnalig működnek a szórakozóhelyek és ez nagyon sok pihenni vágyó vendégnek nem teteszik. De ha Ön ilyen típus, akkor biztosan jól fogja magát érezni ezeken a helyeken, ahol a szállodákkal semmi gond, nagyon közkedvelt szálloda mindegyik. Nyáron azt kell mondjam, hogy meleg van és ilyenkor a tenger is kellemes fűrdőzésre. Az időjárás, mint Ön is tudja, kiszámíthatatlan. Tavaly például szeptember közepétől egészen szezon végéig esős volt az idő, de ez nem mérvadó, mert előtte pedig négy éven kesresztül még októberben is 25-30 fok volt. Remélem sikerült kérdésére választ kapnia, ha mégis maradtak volna "sötét" foltok, kérem nyugodtan írjon! Maradok tisztelettel: Grandjózsi!
Grand Józsi Dátum: 2011-02-03 13:14:55
Dúzs Bálint írta ekkor: 2011-02-01 19:31:13
Kedves József. Az lenne a kérdésem, hogy mennyire melegek a szobák július elején? Tudom, hogy persze erre nehéz válaszolni. Csak azért kérdezem, mert felmerült bennünk, hogy ott ilyenkor még melegebb van mint itthon és esetleg emiatt nem fogunk tudni pihenni este? Egy kis utcára néző 2 fős konyhás szobát néztünk ki. Ha az anyagiakat nem vesszük figyelembe, érdemes-e ön szerint olyan szállodát választani inkább, ahol van légkondícionáló a szobában? Ha igen, esetleg tudna ilyet ajánlani ott Tossa de Mar-ban? Sajnos vannak nagyon rossz tapasztalataink és ezért aggódunk. Előre is köszönöm válaszát. Üdv, Bálint
Kedves Bálint! Ki kell javítani magamat: a hotel Mare Nostrumban a szobák nem légkondicionáltak. Helyette a hotel Don juan-t tudom ajánlani. Ez utóbbi három csillagos, de főszezonban mivel sokkal nagyobb, mint a MN - zajosabb. A MN két csillagos, kisebb, de szerintem sokkal családiasabb. A döntés az Ön kezében van. Köszönöm megértését! Maradok tisztelettel: Grandjózsi!
Dátum: 2011-02-03 13:09:55
Kedves József! Augusztus végén, szeptemberben szeretnénk Spanyolországban nyaralni. Még a pontos dátum és egyelőre a helyszín sem tisztázott. Tudom, hogy Önnek elsősorban Tossáról vannak információi, de remélem tud nekem segíteni. Lenne néhány kérdésem: Amennyiben nem az apartmanok közül választunk szállást, melyik hotelt ajánlaná nekünk? Szívesen fogadom a nem Tossában található hotelekről is a véleményét. Milyen az időjárás az elmúlt évek tapasztalatai alapján a "szezon végén"? A tenger hőmérséklete alkalmas fürdőzésre? Egyelőre ennyi lenne. Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel: Renáta
Grand Józsi Dátum: 2011-02-03 11:08:42
Kedves Bálint! Igaza van: erre a kérdésre nem könnyű válaszolni, de mégis azt kell mondanom, hogy ne aggódjon! Igaz, hogy már júliusban napközben meleg van, de éjszaka mindig kellemes az idő és reggelre ki tudja magát pihenni az ember. Különben is, ha Önök a kis utcára néző szobát választják konyhával, aminek persze erkélye is van, akkor oda délután már nem süt be a nap és a szobában is nagyon kellemes az idő. Felesleges ezért szállodában gondolkodni, ami ráadásul drágább is. Ha viszont úgy döntenek, hogy mégis szállodába szeretnének menni, akkor ajánlom a Mare Nostrum nevű szállodát. Ha bármilyen kételye maradt ezzel kapcsolatba, várom további kérdéseit! Üdvözlettel: Grandjózsi!