(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Costa Bravara-án
Fórum bejegyzései

Grand Józsi Dátum: 2011-01-26 11:02:51
Kedves Adrienn! Nagyon szépen köszönöm elismerő szavait, de azért vagyunk, hogy segítsünk és minél zökkenőmentesebb legyen a nyaralásuk. 1. Tossa de Marnak kb. 5000 lakosa van, maguk a helybeliek is falunak nevezik településüket, nyáron viszont sok turista keresi fel, de még így is csendesebb hely, mint a környező települések. Esténként - mégha a lehetőségek tárháza nem is olyan nagy - biztos vagyok benne, hogy mindenki megtalálja a magáénak valót, legyen az fiatal vagy idősebb korosztály. A fiatalok részére több diszkó is a rendelkezésre áll, az idősebbek pedig esténként elmehetnek bárokba, ahol élő Flamenco zenét hallgathatnak és ha kedvük van, táncolhatnak is. 2. A közbiztonság nagyon jó, a rendőrök éjjel-nappal szolgálatban vannak. 3. Mint írtam a köztbiztonság jó, de az ördög soha nem alszik, ezért inkább azt mondanám, hogy ne hagyjanak soha semmit a strandon! 4. Tossában tényleg nincs távolság a település nagyságából adódóan, tehát úton-útfélen vannak éttermek, bárok, ahol fonomabbnál-finomabb ételeket és italokat szolgálnak fel. 5. A tenger hirtelen mélyül,de július végén már elég kellemes a fürdőzéshez (20-22 fok), persze ez mindig időjárás függő. Remélem sikerült választ adnom a kérdéseire. Bármilyen új kérdése merülne fel, csak nyugodtan írjon. Minden jót! Üdvözlettel: Grandjózsi!
Vizi-Németh Adrienn Dátum: 2011-01-25 18:55:35
Kedves József! Nagyon szépen köszönöm a kimerítő válaszlevelét! Örömmel tölt el, hogy ily felkészült, tájékozott idegenvezetőt foglalkoztat a Grand Tours, mint Ön. Még a következő kérdéseim lennének:1. Este/éjszaka milyen szórakozási lehetőségek vannak a városban? 2. Mekkora a közbiztonság? 3. A tengerparton ott hagyhatjuk-e a strandfelszerelésünket, míg elmegyünk ebédelni?4. A város nagyságából számomra az következik, hogy rengeteg étterem, bár van. A valóságban is így van?5. A víz milyen gyorsan mélyül, illetve július végén milyen szokott lenni a hőfoka? Válaszát előre is köszönöm, maradok tisztelettel: Vizi-Németh Adrienn
Grand Józsi Dátum: 2011-01-25 17:26:26
Kedves Adrienn! 1. A SOL appartmanházban lévő studiók (szoba konyhával) egyszerűen berendezettek, de minden komfortigényt kielégítenek. Minden szobában van hűtő, lehetzőség van sütésre, főzésre: az ehhez szükséges eszközöket az appartmanház biztosítja. A fűrdőszobák nem rég lettek felújítva. Természetesen ágyneműt és törölközőt is biztosítanak: a törölközőt keddi napon cserélik is. Az ágyakra eddig még nem volt panasz. Minden konyhás szobához (studió) erkély is tartozik. A szobák nagysága hellyel-közel egyforma, de ennek ellenére azt mondom , hogy a főutcára néző szobák vmivel nagyobbak. A 101, 102, 103, 201, 202, 203-as szobák erkélye a főutcára néz, a 104 és a 204-es szoba erkélye a fő- illetve a kis utcára is néz. A többi szoba erkélye a kis utcára néz. 2. 10 euróért már három fogásos menüt is lehet fogyasztani, amihez helyenként fél liter asztali vörös bort is adnak, de ez nem mérvadó. Tossában egyes élelmiszereket olcsóbban meglehet vásárolni, mint nálunk Magyarországon, tehát felesleges előre bevásárolni és cipelni fél Európán keresztül. A hús és a kenyér viszont drágább, mint nálunk. Tavaly pl. egy negyedkilós bagett majd 1 euróba került. Igaz ez abban a boltban van így, ami a Sol appartmanházhoz nagyon közel van. Ha egy kicsit távolabb megyünk, akkor jóval olcsóbban is lehet kenyeret és húst vásárolni, de erről majd a helyszínen mindent elmondok. A piac is hasonló a mi piacunkhoz: van ott minden. Lehet vásároni gyümölcsöt, zöldséget, ruhákat és mindent, ami szem, szájnak ingere. Alkudni nem lehet. 3. A parton - ahogy Ön fogalmazott - nincsenek gyors étkezdék, de vannak olyan helyek, ahol el lehet fogyasztani akár egy hambugert, akár valamilyen helyi spanyol ételt, ami gyorsan elkészül. A paletta széles. 4. Szinte miondenhol van angolnyelvű étlap és beszélnek is angolul. 5. A tapas bárokban attól függ, hogy mennyit fizet, hogy mit választ. Itt szintén nagy a választék. Minél több mindenből választ, annál többet fizet. 6. Természetesen a Sol appartmanház közelében 100 méteren belül minden van. 7. Ez attól függ, hogy melyik szobát választják. A főutcára néző szobákra pl. délután süt nap. 8. Mint írtam Önnek a studiók nagy részének erkélye a kis utcára néz, kivéve a főtcára néző szobákat. Ez valóban egy kis utca, benne szemközt egy másik appartmanház, illetve ebben az utcában található egy angol bár és egy katalán kocsma is. 8. A kétágyas stúdiók a az első és a második emeleten helyezkednek el. Remélem sikerült kérdéseire választ adnom, ha mégis némi kételye van egyik-másik válaszommal, csak nyugodtan írjon! Tisztelettel: Grandjózsi!
Vizi-Németh Adrienn Dátum: 2011-01-24 21:50:32
Kedves József! Az előbbi levelemből kimaradt 1-2 dolog,amire még szeretnék választ kapni! 1. A Sol 1-be, ill. a Sol 2-be mikor süt be a nap? 2. A Sol2-ben mit takar az, hogy a szoba kis utcára néz? 3. A Sol2-ben hanyadik emeleten helyezkednek el a 2 ágyas stúdiók? Remélem, nem terhelem le a sok kérdéssel! Válaszát előre is köszönöm, üdv:Vizi-Németh Adrienn
Vizi-Németh Adrienn Dátum: 2011-01-24 20:57:48
Kedves József! Nagyon köszönöm a válaszát! Örömmel olvastam, hogy a buszút "csak" 25-26 óra hosszú! :) A következő kérdéseim lennének:1. Mennyire kénylemes szállások találhatók a Sol apartmanokban? Gondolok itt az ágyak minőségére, szobák nagysága, stb.2. Milyen árakra számítsunk az éttermekben, a boltokban,m a csütörtöki piacon? 3. A part közelében találhatók-e olcsó "gyorsétkezdék", s ezekben mi számít sláger ételnek? 4. Vannak-e angol nyelvű étlapok az éttermekben? Illetve beszélik-e, használják-e az angol nyelvet? 5. A tapas bárok elérhető áron kínálják az étkeket, italokat?6. A Sol apartmanház közelében vannak-e boltok, pékségek, cukrászdák? Hirtelen ezek a kérdések jutottak eszembe. A válaszát előre is megköszönve, maradok tisztelettel:Vizi-Németh Adrienn