T Józsi és mindenki , aki volt már ezen a kiránduláson.
Az Andorrai kirándulás érdekelne.
Célirányosan visszaolvasva a tavalyi szezont , nem találtam róla utalást.
Mennyire népszerű ez a program?
MIvel látszatra elég messze van városunktól érdekelne ,hogy mikor indúl és ér véget?
A magsabb szint miatt mennyire kell rákészülni az esetleges hűvösebb levegőre ? ( mert akkor már itthonról is úgy készülök)
Mik alátnivalók? Ott meg tudunk ebédelni ? Milyen áron?
Végül , jó Magyar szokás szerint említik a vásárlási lehetőséget.
Nagy listát nem kérnék , de leg. 1-2 konkrétumot , amiből látszik a különbség .
Akár email címemre is írhatnak :
[email protected]
Köszönöm a segítséget !
üdv.
Kedves Péter!
Aki szeretne eljutni Andorrába, természetesen van rá lehetősége. Elő- és utószezonban viszont nem mindig jön össze. Általában minden héten szerda reggel indul a busz 07:00-kor Tossából és este 21:00-21:30-kor érkezik vissza. Az út odáig gyönyörű, főleg amikor elérik az elő-Pireneusokat. Maga a főváros is, Andorra la Vella önmagáért beszél. Az út időben 4-4,5 óra egy pihenővel és kb. 5 órát töltenek az andorrai fővárosban. Nyáron, ha meleg van, akkor a hegyek közzé is beszorul a hőség, így nem érezhető a hideg, sőt kimondottan meleg van. Sajnos látnivalóból nincs sok: fel szoktunk sétálni az óvárosba és megnézzük európa legkisebb parlamentjét, a többi időt a vendégek vásárlással és önállóan töltik el. Hozzátartozik az igazsághoz, hogy Andorra Spanyolországhoz képest olcsóbb, de Magyarországhoz képest nem. Korábban nagyobbak voltak az árak közötti különbségek és magyarként jobban megérte vásárolni Andorrában. Természetesen akciók mindig vannak, legyen az parfüm, ruha, műszaki cikk vagy épp márkás italok. Egy ebéd (menü) 7-8 euró körül van. Maradok tisztelettel: Imre J.