(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Sartin
Fórum bejegyzései

Grand Kata Dátum: 2013-06-14 23:14:15
Gál Attila írta ekkor: 2013-06-11 10:21:21
Sziasztok! Mi idén először utazunk Sartira és kérdésem lenne, hogy milyen árakra lehet számítani, mondjuk étel-ital illetve valaki használt-e már kint bankautomatát pénzfelvétel céljából? Nem szívesen tartok magunknál készpénzt. Esetleg van-e valami amit mindenképpen kalkuláljunk bele a költségekbe. (nemtom valami kötelező helyi adó vagy ilyesmi) Illetve a fakultatív programokra mikor és hogyan kell/lehet jelentkezni, ott helyben kell fizetni vagy előre kell utalni? Válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm. Attila
Kedves Attila! Az itteni árak nagyon hasonlóak az otthoniakhoz. A zöldség, gyümölcs olcsóbb. Bankautomata van Sartin, de a boltok nagy többsége készpénzes. Semmiféle helyi adó nincs. A fakultatív kirándulásokra itt helyben lehet befizet. Remélem tudtam segíteni. Üdvözlettel Kata smile smile
Grand Kata Dátum: 2013-06-14 23:09:12
Szokol Piroska írta ekkor: 2013-06-10 17:21:14
Személyivel lehet utazni....nincs vele gond!Sőt itt-ott hatékonyabb nem kell lapozni,pecsételni!Baleset biztosításon kívül nem árt ha az Úniós eü.biztosítást is kikéritek!
Kedves Vendégek! Ez a kérdés tényleg rengetegszer felmerült a főrumon és én becsülettel mindig is válaszoltam rá. Igen elegendő az újfajta személyi igazolvány, és igen tanácsos minden kedves Utasunknak biztosítást kötni, mivel az EU-s kártya csak sürgősségi ellátásra jogosít. Amennyiben orvoshoz kell menni sérülés, betegség, baleset miatt és nincs biztosításunk ( az itteni orvosok csak azt fogadják el és nem a kártyát) egy vizet 40-60 €-ba kerül, + a gyógyszer. Tehát érdemes biztosítást kötni, persze ezt is minden kedves Vendégünk saját maga dönti el, hogy bebiztosítja, vagy sem a családját. Üdvözlettel Kata smile smile
Ujfalusi Mónika Dátum: 2013-06-14 20:55:05
Kedves Kata! Érdeklődnénk a pénz váltásról.Van e lehetőség és hogy alakul az árfolyam kint érdemes e váltani vagy csak itthon??????De akik voltak kint előző hetekben azoknak véleményük tapasztalatuk erről?köszönettel
Andrea Dátum: 2013-06-14 11:18:21
Gál Attila írta ekkor: 2013-06-11 10:21:21
Sziasztok! Mi idén először utazunk Sartira és kérdésem lenne, hogy milyen árakra lehet számítani, mondjuk étel-ital illetve valaki használt-e már kint bankautomatát pénzfelvétel céljából? Nem szívesen tartok magunknál készpénzt. Esetleg van-e valami amit mindenképpen kalkuláljunk bele a költségekbe. (nemtom valami kötelező helyi adó vagy ilyesmi) Illetve a fakultatív programokra mikor és hogyan kell/lehet jelentkezni, ott helyben kell fizetni vagy előre kell utalni? Válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm. Attila
Kedves Attila! Mi nemrég jöttünk haza Sartiról, így tudok némi aktuálisról írni. Szívesen segítek. :) Az étel-ital árról néhány szó. A legelső amit említenék a Gyros, ami főtéren a legolcsóbb ( 1.70 euro ) , DE nekünk nem jött be igazán ( ízlések és pofonok ), szerintünk Sassos óriás gyrosa a legfinomabb ( 2.5 euro ) és itt megemlíteném a nagyon kedves kiszolgálást is egy magyar lány személyében. smile . A boltok árait tekintve, mi a sárga szupermarketet ill. a George II. apartmannal srégen lévő boltot találtuk a legolcsóbbnak. ( pl. tartós tej : 1.05 , száraz tészta 0,5 kg : 0,60 , zsugor mentes víz: 1.20 , literes gyümilé : 0.90 euro) Pékárut pékségből vettünk ami egy kis cipó: 0,80 volt. Nagyon szép és finom sütik vannak : 2 euró. Kedvenc part menti éttermünk az Emmanuel Grill-Pizzázója, ahol valami isteni a Mousaka ( 6 euro ), a specialis pizza ( 7 euro ) és a hely hangulata ill. a kiszolgálás! Bank automatáról sajnos nem tudok infot adni, mi nem használtuk. Kötelező helyi adóról nem tudok! Fakultatív programokról pedig a kinti idegenvezetőktől fogtok felvilágosítást kapni, és ott is kell majd fizetni. Hirtelen most ennyi. Ha van még valami, kérdezz nyugodtan, szívesen segítek. :)
Takács Ferenc Dátum: 2013-06-13 17:53:22
Rivo Attilane írta ekkor: 2013-06-13 11:20:16
Kedves Kata! Nagyon szeretnénk megköszönni a munkádat a nyaralásunk során :) Nagyon jól éreztük magunkat!! :) Sok sikert a továbbiakban és remélem elkerülnek azok a kérdések itt a fórumon, hogy milyen idő lesz 3 hónap múlva, nah meg a személyi igazolvány jó-e vagy kell útlevél :) ;) És még köszönet természetesen Szandrának és Vikinek, nah meg a sofőröknek :) Puszi : Anita és Zoli Miskolcról :) :)
A gyerekek miatt kérdeztem azt, hogy jó-e nekik is a személyi. Harmadjára megyünk Görögbe a Grand-al, de pl 2004-be nem lehetett még használni csak az útlevelet, és 2005-be mikor egyénileg mentünk még kölkök nélkül akkor nagyívben sz@rtak a határon arra, hogy EU tagok lettünk. Kellett az útlevél, annak ellenére, hogy az EU sávot meg a gyors ügyintézést legalább biztosították. Azóta eltelt pár év, lett két fiam, és igen, megkérdezem, hogy elég-e a személyi nekik is, mert jelenleg még egyik sem áll rendelkezésre és nyilván valamit csináltatnom kell nekik az utazásig. Bár a nagyszerű és utólérhetetlen Kata még nem válaszolt. (Gondolom más dolga is van mint itt lenni a fórumon) De legalább nektek örömet okoztam az én egyszerű és bagatelnek tűnő kérdésemmel, de nekem ez fontos, mert nem vittem még a kölköket külföldre és bevallom nem tudom mi a módi jelenleg. Jó, hogy mások segítenek is, mert a biztosítás kötés az alap, de az EU-s TB kártya az például eszembe sem jutott. (KÖSZÖNÖM: Tóth Zoltánné!!!)