Üdv! Autósoknak! Tavaly július végén augusztus elején voltunk Görögországban autóval (meteorák, Lefkada, Kefalonia, Zakhyntos, Peloponnészoszi-félsziget). Társulok TELEK ATTILÁNÉ hozzászólásához, tájékozódni kell előtte. Olvastuk az említett leírást, nagyjából minden úgy volt. Sok szerb rendőr van kint az úton, de semmi dolgunk velük, ha szabályosan(!) közlekedünk, macedon és görög rendőrt talán nem is láttunk. A macedon határon van külön "EU citizen" kapu, itt gyorsabb az áthaladás, semmi gond, csak biztosítási "zöld kártya" legyen. Mindenhol, autópályán, benzinkútnál VISA kártyával fizettünk (az éj közepén, kis kutaknál is ment - üdítő, üzemanyag), semmi más pénzünk nem volt csak euro. Lent Görögország belsejében elég érdekes viszonyok vannak, ügyelni kell a tankolásra, kevés a kút, nincs a pálya mellett semmi (WC, ital). Sarti-ig, szerintem nem kell szállás, de gyakorlott vezető és türelmes család kell ehhez. Mi a Meteoráknál szálltunk meg először. (Korán reggel indultunk és vígan vacsoráztunk már a kempingben.) Most Sarti-ba gondoltuk a nyaralást, de végül, Kefaloniában foglaltunk szállást.
Kedves Vendégek! Úgy gondolom az autóval utazók eszmecseréje bőséges felvilágosítást adott mindenki számára. Én csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy indulás előtt mindenki tájékozódjon az aktuális körülményekről, autópálya díjakról, stb. Amikor májusban leérünk Görögországban a pontos költségekről tájékoztatjuk majd leendő Vendégeinket. Jó utat kívánok Mindenkinek