(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Zakynthoson
Fórum bejegyzései

kiss zita Dátum: 2013-06-26 09:42:31
Józsi írta ekkor: 2013-06-26 00:30:49
Kedves Vivien! Kicsit túlzottak a számok. Sok minden pontosítást igényelne, de nem ez a lényeg, a helyszínen mindenki el tudja olvasni az ártáblákat, mindenki le tudja mérni az időt az óráján. Talán nehéz elképzelni, hogy egy utas meglát 1-2 képet Navagio-ról, eldönti, hogy ide mindenképpen el kell jönnie? Befizet egy GT útra, elmegy a hajókirándulásra, nem sikerül kikötni az öbölben (vagy túl nagy volt a tömeg), megpróbálja másként, esetleg harmadszor. Ha sikerül, boldogan megy haza, megérte, ha nem sikerül, sok szép élménye volt ugyan, de maradt egy tüske, nem volt tökéletes a nyaralás, talán máskor … Nehéz azt elképzelni, hogy vannak olyan emberek, akik befizetnek néhány fakultatív programra, de valami mást is akarnak még? Talán mindennapos dolog az, amikor otthon motorcsónakot vezethetünk? Probléma az is, hogy esetleg a gyerekek is kipróbálhatják, otthon elmesélhetik, hogy motorcsónakáztak? Talán az is mindennapos dolog, hogy otthon a városunkban vagy falunkban robogóval, quaddal közlekedünk? Ez teszi teljessé a nyaralást, ha otthon elmeséljük, elmondjuk, hogy a GT útján voltunk, milyen szuper volt, jövőre megint jövünk. Kár ezt a plusz élményt elvenni a kalandra vágyóktól, ennyire hiányzik az irodának az a pár euro, hogy csak a saját szervezésű dolgokat preferálják? Szerintem azzal, hogy aláírtunk egy utazási szerződést, és fizettünk egy útért még nem vagyunk a GT tulajdona, hogy azt tegyük, ami neki jó, pont fordítva kellene lennie. Valahogy inkább azt várnám, hogy segítenének az utasnak, hogy mikor és hogyan jut el Navagio-ra, aznap mehetnek-e a hajók, nem pedig azt, hogy minek megy oda. Eddig a hozzászólásaimban csak dicsétem az irodát és a fakultatív programokat, vissza lehet olvasni. Kár a csalódásért, pedig már a jövő évi nyaralást is terveztük. Ez ne vegye el senki kedvét, biztosítva lesz a kiváló nyaralás smile , csak van aki még többre vágyik! smile
Kedves Józsi! Minden szavaddal egyet értek, az idegen vezetők valóban hajlamosak leminősiteni más cégek fakultativ programjait és elérni hogy minél előbb befizess az övékére, még mielőtt lenne időd szétnézni és gondolkodni, tavaly ugyanezt tapasztaltam Sartin. ott a Kata is mindenféle tróger alkoholistának lehordta a konkurenciát (a Kalózhajós Attilát) és nem éppen pozitivan beszélt azokról az utasokról sem akik mégis inkább azt választották. Idén először megyek Zakyntosra, egyénileg, az irodánál csak szállásra 'szerződtem' le. Nem kérek a fakultativ programjaikból, majd én eldöntöm hogy hova és mivel szeretnék eljutni, ha már egyszer én fizetek érte. Más fórumokon rengeteg információt be lehet szerezni (még sehol nem olvastam olyat hogy csak 15-20 percet tartózkodtak a Navaghio-öbölben, kiváncsi lennék hogy a kedves Vivien melyiket próbálta már,hogy ilyen bizosan tudja).
Józsi Dátum: 2013-06-26 00:30:49
Grand Zakynthos írta ekkor: 2013-06-25 11:28:00
Kedves Krisztina! Egy kicsit pontosítok néhány dolgot: A hajós szigettúra alkalmával a hajó 1-1,5 órát maradhat az öbölben, ha az időjárás is úgy akarja. Kishajók Porto Vromiból és Agios Nikolaosból mennek, kb.15-20€/ fő. Ezek a kishajók általában kevesebb, mint egy órát maradnak ott, sokszor csak 15-20 percet. Ha ilyen hajókázást választotok, nagyon sok szép élményekről és látnivalókról maradtok le, ugyanis itt csak egy egy kis csücskét látjátok a szigetnek. A másik probléma, hogy sosem lehet tudni, hogy mennek-e a kishajók, ha hullámok vannak, nincs elég ember nem hajóznak, vagy órákat kell várni, hogy megteljen a hajó és elinduljon. Az idén már jártak úgy vendégeim, hogy három napig jártak vissza Porto Vromiba, hogy kijussanak az öbölbe. A Marathonissi szigetre átjutni valóban három lehetőség van: 1. taxi hajó, ami valóban csak egy transzfer a szigetre, kiraknak a homokos parton és majd visszamennek értetek, teknőst biztosan nem láttok út közben, viszont gyönyörű parton strandolhattok, ahol vannak teknősfészkek is 9€/ fő. 2. motorcsónakbérlés, ami elég költcséges jelenleg 30€/2fő/óra, később 40€/2fő/óra, plusz óra +10€, plusz fő +10€. Meg van határozva, hogy meddig lehet elmenni az öbölben és hol lehet kikötni ezekkel a kishajókkal. 3. kaiki kirándulás, teknőslessel, Keri - kék barlangokkal (kb. 1 óra nyílt-vízi fürdőzés) és Marathonissi sziget kavicsos-barlangos partjával (1-1,5 óra fürdőzés), ebéddel és magyar idegenvezetéssel 26€. De ezekről majd részletesen mesélek a helyszínen, addig is jó tervezgetést kívánok! Üdv. Vivien
Kedves Vivien! Kicsit túlzottak a számok. Sok minden pontosítást igényelne, de nem ez a lényeg, a helyszínen mindenki el tudja olvasni az ártáblákat, mindenki le tudja mérni az időt az óráján. Talán nehéz elképzelni, hogy egy utas meglát 1-2 képet Navagio-ról, eldönti, hogy ide mindenképpen el kell jönnie? Befizet egy GT útra, elmegy a hajókirándulásra, nem sikerül kikötni az öbölben (vagy túl nagy volt a tömeg), megpróbálja másként, esetleg harmadszor. Ha sikerül, boldogan megy haza, megérte, ha nem sikerül, sok szép élménye volt ugyan, de maradt egy tüske, nem volt tökéletes a nyaralás, talán máskor … Nehéz azt elképzelni, hogy vannak olyan emberek, akik befizetnek néhány fakultatív programra, de valami mást is akarnak még? Talán mindennapos dolog az, amikor otthon motorcsónakot vezethetünk? Probléma az is, hogy esetleg a gyerekek is kipróbálhatják, otthon elmesélhetik, hogy motorcsónakáztak? Talán az is mindennapos dolog, hogy otthon a városunkban vagy falunkban robogóval, quaddal közlekedünk? Ez teszi teljessé a nyaralást, ha otthon elmeséljük, elmondjuk, hogy a GT útján voltunk, milyen szuper volt, jövőre megint jövünk. Kár ezt a plusz élményt elvenni a kalandra vágyóktól, ennyire hiányzik az irodának az a pár euro, hogy csak a saját szervezésű dolgokat preferálják? Szerintem azzal, hogy aláírtunk egy utazási szerződést, és fizettünk egy útért még nem vagyunk a GT tulajdona, hogy azt tegyük, ami neki jó, pont fordítva kellene lennie. Valahogy inkább azt várnám, hogy segítenének az utasnak, hogy mikor és hogyan jut el Navagio-ra, aznap mehetnek-e a hajók, nem pedig azt, hogy minek megy oda. Eddig a hozzászólásaimban csak dicsétem az irodát és a fakultatív programokat, vissza lehet olvasni. Kár a csalódásért, pedig már a jövő évi nyaralást is terveztük. Ez ne vegye el senki kedvét, biztosítva lesz a kiváló nyaralás smile , csak van aki még többre vágyik! smile
Nagy Károly Dátum: 2013-06-25 15:10:17
Kedves Vivi! Érdeklődnék, hogy kb. mennyibe kerülne csúcsszezonban a robogó/quad/autó bérlés 3 napra, biztosítással és anélkül? Köszönöm segítséged!
Grand Zakynthos Dátum: 2013-06-25 11:28:00
Józsi írta ekkor: 2013-06-25 09:10:45
Kedves Krisztina! A Sziget körbehajózás során visznek el benneteket Navagio-ra, 20-30 perc jut az ottlétre. Mindig benne van a pakliban, hogy nem tudnak kikötni, igen ritkán elő is fordul. A kikötés nélkül is nagyon szép a túra, nem szabad kihagyni, van több gyönyörű helyen fürdés is. Ha mindenképp Navagio-t szeretnétek (megéri!) Porto Vromi-ból lehet kishajóval átmenni, 1 óránál több ekkor sem jut az öbölre (az egyszerű verzió kb. 10 €/fő+az odajutás). Előtte, aznap reggel érdeklődni kell, hogy a hullámzás miatt lehet-e hajókázni. Ebben szerintem Vivien segít, telefonon ezt meg lehet érdeklődni. Ha teknőst akartok látni, talán még mindig működik a reggeli időpont Sostis kikötőjében, jön teknős. Ebben is Vivien tud segíteni. A sziget: mehetsz a szervezett kirándulással, vagy motorcsónakot kell bérelni. Ki lehet kötni a szigeten, csak nem akárhol. Csak a homokos partszakaszon van gond, ha máshol próbálkozol, az sem gond, rögtön elküldenek udvariasan a kikötőhelyre. Érdemes körbecsónakázni a szigetet, szép a sziklás rész is, be lehet menni a barlangokba, ott úszni egyet, ha hosszabb időre béreltek, még Keri felé is kerülni lehet, ott szép sziklakapuk, barlangok, fürdőhelyek vannak. Ez úgy 3 órába biztosan beletelik. (Sostisban kb 45€-max 6 fő, ha ketten vagytok, esetleg érdemes társulni egy másik párossal)
Kedves Krisztina! Egy kicsit pontosítok néhány dolgot: A hajós szigettúra alkalmával a hajó 1-1,5 órát maradhat az öbölben, ha az időjárás is úgy akarja. Kishajók Porto Vromiból és Agios Nikolaosból mennek, kb.15-20€/ fő. Ezek a kishajók általában kevesebb, mint egy órát maradnak ott, sokszor csak 15-20 percet. Ha ilyen hajókázást választotok, nagyon sok szép élményekről és látnivalókról maradtok le, ugyanis itt csak egy egy kis csücskét látjátok a szigetnek. A másik probléma, hogy sosem lehet tudni, hogy mennek-e a kishajók, ha hullámok vannak, nincs elég ember nem hajóznak, vagy órákat kell várni, hogy megteljen a hajó és elinduljon. Az idén már jártak úgy vendégeim, hogy három napig jártak vissza Porto Vromiba, hogy kijussanak az öbölbe. A Marathonissi szigetre átjutni valóban három lehetőség van: 1. taxi hajó, ami valóban csak egy transzfer a szigetre, kiraknak a homokos parton és majd visszamennek értetek, teknőst biztosan nem láttok út közben, viszont gyönyörű parton strandolhattok, ahol vannak teknősfészkek is 9€/ fő. 2. motorcsónakbérlés, ami elég költcséges jelenleg 30€/2fő/óra, később 40€/2fő/óra, plusz óra +10€, plusz fő +10€. Meg van határozva, hogy meddig lehet elmenni az öbölben és hol lehet kikötni ezekkel a kishajókkal. 3. kaiki kirándulás, teknőslessel, Keri - kék barlangokkal (kb. 1 óra nyílt-vízi fürdőzés) és Marathonissi sziget kavicsos-barlangos partjával (1-1,5 óra fürdőzés), ebéddel és magyar idegenvezetéssel 26€. De ezekről majd részletesen mesélek a helyszínen, addig is jó tervezgetést kívánok! Üdv. Vivien
Grand Zakynthos Dátum: 2013-06-25 11:07:04
Ágnes írta ekkor: 2013-06-24 15:47:49
Sziasztok!:) Azt szeretném kérdezni,hogy a 2013-as szezonban mennyi a kompdíj?A görög est tartalmazza a vacsorát vagy azért fizetni kell? Ki jön az aug.03-10-i turnusban?:)))
Szia Ágnes! A kompdíj 8€/fő/út, tehát ezt majd ide és vissza is meg kell váltanotok. A görög est nemcsak a háromfogásos házias vacsorát tartalmazza, hanem a korlátlan borfogyasztást is. A program leírása: Csodálják meg a naplementét, ismerjék meg velünk a görög konyhát, élvezzék az élő görög zenét és táncbemutatót! Görögestünket egy lélegzetelállító helyen, hatalmas sziklák tetején, a Kampiban található Michalis családi taverna sziklateraszán rendezzük meg. 40 perces buszos utunkat követően érkezésünket még naplemente előttre időzítjük, hogy a hangulatos öböl felett a sziklák pereméről végignézhessék, ahogy a nap a csodálatos Jón – tengerbe bukik. Naplemente után felcsendülnek a legnépszerűbb görög dallamok, élő zenével kísérve. A házigazdák többfogásos, házias görög vacsorával, korlátlan házi borfogyasztással, látványos, hangulatos változatos műsorral várják vendégeiket. Profi táncosok népviseletbe öltözve Görögország több tájegységének táncait mutatják be, majd a vendégeket is megtanítják néhány alaplépésre. Garantáltan felejthetetlen estében lesz részük! Augusztus 3-10. én biztosan itt leszek, várlak Titeket is szeretettel. Vivien