Kedves Krisztina! Egy kicsit pontosítok néhány dolgot: A hajós szigettúra alkalmával a hajó 1-1,5 órát maradhat az öbölben, ha az időjárás is úgy akarja. Kishajók Porto Vromiból és Agios Nikolaosból mennek, kb.15-20€/ fő. Ezek a kishajók általában kevesebb, mint egy órát maradnak ott, sokszor csak 15-20 percet. Ha ilyen hajókázást választotok, nagyon sok szép élményekről és látnivalókról maradtok le, ugyanis itt csak egy egy kis csücskét látjátok a szigetnek. A másik probléma, hogy sosem lehet tudni, hogy mennek-e a kishajók, ha hullámok vannak, nincs elég ember nem hajóznak, vagy órákat kell várni, hogy megteljen a hajó és elinduljon. Az idén már jártak úgy vendégeim, hogy három napig jártak vissza Porto Vromiba, hogy kijussanak az öbölbe. A Marathonissi szigetre átjutni valóban három lehetőség van: 1. taxi hajó, ami valóban csak egy transzfer a szigetre, kiraknak a homokos parton és majd visszamennek értetek, teknőst biztosan nem láttok út közben, viszont gyönyörű parton strandolhattok, ahol vannak teknősfészkek is 9€/ fő. 2. motorcsónakbérlés, ami elég költcséges jelenleg 30€/2fő/óra, később 40€/2fő/óra, plusz óra +10€, plusz fő +10€. Meg van határozva, hogy meddig lehet elmenni az öbölben és hol lehet kikötni ezekkel a kishajókkal. 3. kaiki kirándulás, teknőslessel, Keri - kék barlangokkal (kb. 1 óra nyílt-vízi fürdőzés) és Marathonissi sziget kavicsos-barlangos partjával (1-1,5 óra fürdőzés), ebéddel és magyar idegenvezetéssel 26€. De ezekről majd részletesen mesélek a helyszínen, addig is jó tervezgetést kívánok! Üdv. Vivien
Kedves Vivien!
Kicsit túlzottak a számok. Sok minden pontosítást igényelne, de nem ez a lényeg, a helyszínen mindenki el tudja olvasni az ártáblákat, mindenki le tudja mérni az időt az óráján. Talán nehéz elképzelni, hogy egy utas meglát 1-2 képet Navagio-ról, eldönti, hogy ide mindenképpen el kell jönnie? Befizet egy GT útra, elmegy a hajókirándulásra, nem sikerül kikötni az öbölben (vagy túl nagy volt a tömeg), megpróbálja másként, esetleg harmadszor. Ha sikerül, boldogan megy haza, megérte, ha nem sikerül, sok szép élménye volt ugyan, de maradt egy tüske, nem volt tökéletes a nyaralás, talán máskor … Nehéz azt elképzelni, hogy vannak olyan emberek, akik befizetnek néhány fakultatív programra, de valami mást is akarnak még? Talán mindennapos dolog az, amikor otthon motorcsónakot vezethetünk? Probléma az is, hogy esetleg a gyerekek is kipróbálhatják, otthon elmesélhetik, hogy motorcsónakáztak? Talán az is mindennapos dolog, hogy otthon a városunkban vagy falunkban robogóval, quaddal közlekedünk? Ez teszi teljessé a nyaralást, ha otthon elmeséljük, elmondjuk, hogy a GT útján voltunk, milyen szuper volt, jövőre megint jövünk. Kár ezt a plusz élményt elvenni a kalandra vágyóktól, ennyire hiányzik az irodának az a pár euro, hogy csak a saját szervezésű dolgokat preferálják? Szerintem azzal, hogy aláírtunk egy utazási szerződést, és fizettünk egy útért még nem vagyunk a GT tulajdona, hogy azt tegyük, ami neki jó, pont fordítva kellene lennie. Valahogy inkább azt várnám, hogy segítenének az utasnak, hogy mikor és hogyan jut el Navagio-ra, aznap mehetnek-e a hajók, nem pedig azt, hogy minek megy oda. Eddig a hozzászólásaimban csak dicsétem az irodát és a fakultatív programokat, vissza lehet olvasni. Kár a csalódásért, pedig már a jövő évi nyaralást is terveztük. Ez ne vegye el senki kedvét, biztosítva lesz a kiváló nyaralás

, csak van aki még többre vágyik!