(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Zakynthoson
Fórum bejegyzései

Dátum: 2010-10-18 10:17:38
Bíró Magdolna írta ekkor: 2010-10-10 23:25:20
Szia Edina!Mi is megkóstoltuk Zantén a fitura nevű tejbegrízes finomságot.Ma elkészítettük,itthon is nagy sikere volt.1 liter tejet fel kell forralni 2csomag vaníliás cukorral,mi 2evőkanál cukrot tettünk még hozzá.Belereszeltünk citromhéjat,majd forrás után 20deka búzadarával sűrűre főztük.Egy négyzetalakú műanyag tálba öntöttük,amikor kihült,óvatosan kiborítottuk,téglácskákra vágtuk és forró olajban megsütöttük.Fahéjjal és porcukorral szórtuk meg,így tálaltuk.Nagyon finom volt,gyorsan elfogyott,érdemes kipróbálni,nagyon egyszerű elkészíteni.Jó étvágyat hozzá!Magdi
Köszönöm szépen , kipróbálom :DD
Bíró Magdolna Dátum: 2010-10-10 23:25:20
írta ekkor: 2010-10-05 09:05:49
Szia Vivien! megszeretném kérdezni, hogy mi a neve annak a tejbegrízes sütinek, amit a Zante városban shoppingoláskor kostolásra ajánlottál? Ördögné Ági folyamatosan arról áradozik... itthon megpróbálná elkészíteni, gondoltam segítek neki egy recepttel... :D előre is köszönöm! Edina
Szia Edina!Mi is megkóstoltuk Zantén a fitura nevű tejbegrízes finomságot.Ma elkészítettük,itthon is nagy sikere volt.1 liter tejet fel kell forralni 2csomag vaníliás cukorral,mi 2evőkanál cukrot tettünk még hozzá.Belereszeltünk citromhéjat,majd forrás után 20deka búzadarával sűrűre főztük.Egy négyzetalakú műanyag tálba öntöttük,amikor kihült,óvatosan kiborítottuk,téglácskákra vágtuk és forró olajban megsütöttük.Fahéjjal és porcukorral szórtuk meg,így tálaltuk.Nagyon finom volt,gyorsan elfogyott,érdemes kipróbálni,nagyon egyszerű elkészíteni.Jó étvágyat hozzá!Magdi
Dátum: 2010-10-05 09:05:49
Szia Vivien! megszeretném kérdezni, hogy mi a neve annak a tejbegrízes sütinek, amit a Zante városban shoppingoláskor kostolásra ajánlottál? Ördögné Ági folyamatosan arról áradozik... itthon megpróbálná elkészíteni, gondoltam segítek neki egy recepttel... :D előre is köszönöm! Edina
Grand Zakynthos Dátum: 2010-10-04 15:46:31
Scarita írta ekkor: 2010-10-04 12:05:16
Köszönöm a válaszokat és ígérem, írok beszámolót majd mindenről! A Syrtakiról még annyit, előre be kell fizetni egész hétre a vacsorát, vagy lehet alkalomszerűen is, mindig az aktuális estén? Ja és még vmi, van helyben piac, ahol jó dolgokat lehet venni? Busszal kapcsolatban is kérdeznék, van egy olyan dilim, miszerint egy nagyobb táskát is fel szeretnék vinni magammal a buszra, tudjátok, takaró, könyv, kispárna, váltásruha, enni-innivaló, gyógyszerek, stb...és attól félek, hogy ilyen nagyobbacskát (azért ne utazótáskára gondoljatok) nem engednek majd a sofőrök felvinni. Még vmi, jön esetleg vki Pécsről? Bocs a sok kérdésért, de számítok Rátok! SOS! Köszi és további szép napot! Csak az időjárástól, vízhőmérséklettől és a fakultatívok garantált indulásától van félnivaló, de mindez úgysem tőlünk függ sajnos....ja és remélem még minden üzlet, illetve étterem is nyitva lesz.
Kedves Scarita! Ezen a héten nagyon szép időnk van, 25-28 fok, a tenger még nem hideg, nyugodtan lehet benne fürödni, kb.24 fokos lehet. A Syrtaki étterem tudomásom szerint a héten bezár és már több étterem, üzlet is zárva van Agios Sostisban és Laganasban is, ezért is javaslom a Georginában a félpanziót vagy csak vacsorát. Nekem még senki nem jelezte, hogy ne lakna jól a vacsorával. A félpanzió menüjét az ellátás menüpont alatt megtalálod. A fakultatív programokkal az a helyzet, hogy létszámfüggőek, tehát az aktuális csoporttól függ, hogy melyik kirándulásokat tudjuk elindítani. A buszra azt javaslom, hogy inkább 2 kisebb csomagot pakolj, ugyanis útközben a nagy táska zavaró lehet, a kicsiket pedig pl. az ülés alá is be lehet tenni. Remélem, szombaton találkozunk! Üdv. Vivien
Doba Árpád Dátum: 2010-10-04 14:40:02
szia nem kell befizetni a Sirtakiba lehet alkalomszerűen is. A buszra inkább két kisebb csomagot vigyél fel, azt tuti felengedik mi is ugy csináltuk. egy nagy csomag lehet másokat zavarni fog. jó utat.