(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Zakynthoson
Fórum bejegyzései

Csomor Miklós Dátum: 2010-10-01 16:34:29
Sziasztok Kedves hozzászólók! Sorban válaszolnék röviden. Először is köszönöm a válaszaitokat. Móni! Az általam alább leírt helyek csodaszépek ( számunkra ) és sok sikert és kellemes időtöltést kívánok a felfedezésükhöz! smile Árpi! Azt hiszem alaposan félreértettél. Mi is kipihentük magunkat, jót nyaraltunk és valóban csodálatosan szép helyek vannak Zantén, de van összehasonlítási alapom és ezért írtam le a negatívumokat is. Úgy vélem, hogy nem baj az ha az idelátogató érdeklődő, leendő utazók nem csak a mézes-mázos kiadást látja, hanem más szemszögből is kap infót. Ja és tényleg szívből örülök, hogy Ti nagyon jól éreztétek magatok és eszem ágában sincs elrontani a kedved. Feri! Én is rengeteg képet készítettem, sőt még a pályázatra is beküldtem. Valóban igazad van a Görög emberek nagyon vendégszeretők. Kata! Igazad van, én sem vitázni kívántam, csak leírtam az érzéseinket és a tapasztalatainkat. Nyilván ez mindenkinél más és más. Ezért is hangsúlyoztam már az elején, hogy "ez a mi benyomásunk" volt. Tibor! Sok igazságod vagyon. smile A táblázás engem sem akasztott ki, csak leírtam, hogy működik. Ennyi. Az elszórt szemét pedig úgy általában véve volt sok, nem pont a tengerparton. ( Bár a strandok víz alatti világa bizony néhol igen csak szemetes volt. ) smile Egyébiránt pedig egyet kell értsek veled, kiinek a pap kinek a paplan. smile Kellemes nyaralást kívánok mindenkinek a továbbiakban! Üdv.: Csomi
Vavrecky Tibor Dátum: 2010-09-30 14:13:07
Sziasztok. Hazaérkezésemkor én is irtam beszámolót. Csak igy most hozzászólok én is egy kicsit. Mi is hárman voltunk a szigeten, és pl nekem és barátnőmnek annyira jó volt, annyira jól éreztük magunkat a szigeten, hogy pl ilyen szemét és gondozatlan telek nem nagyon zavart minket, mert mi inkább a szépet kerestük a szigetben, mint a rossz dolgokat. Persze nem azt akarom ezzel mondani, hogy ez igy rendben van, mert nem! Igen is jobban rendet kéne a szigeten az ottlakóknak tartaniuk, mert volt részünk látni nem egyszer, hogy az ottani görögök csinálják a nagy szemétkupacokat, nem pedig a turisták. Na szóval a szemétről annyit, hogy szerintem el lehet siklani felette, ha amúgy meg nagyon tetszik a sziget, és nagyon élvezed az ottlétet, hisz itthon is rengeteg helyen vannak szemétkupacok, úgyhogy ebből a szempontból minden ember valamilyen szinten hibás. Sajnos ilyen sok ember gondolkodása. Mi Rodosz-on voltunk ezelőtt csak, de ott ennyi szemetet nem láttam, mint itt, de még 1x mondom, mi kettőnket itt sem érdekelt valahogy, de pl unokatesómat már annál inkább. Ez emberektől függő, nem vagyunk egyformák. Mi is béreltünk autót, én vezettem, bejártuk a szigetet, én pl élveztem is, hogy ilyen hülyén vannak a táblák, mert igy legalább nehezebb volt megtalálni a kinézett helyet, és igy keresgélnünk kellett, ami szintén lefoglal az utazás során, nem pedig táblától tábláig kell menni. Igy valahogy érdekesebb kicsit számomra. Persze otthon ez már zavarna is, de ott valahogy ez sem smile A gondozatlan telkek, na ez egy külön téma, de minket ez sem zavart. Bár 1-2 alkalommal úgy belegondoltam én is a sétálgatás közben, hogy ,, hm, milyen szép parkot lehetne itt csinálni, vagy befüvesiteni, vagy legalább levágni a nagy gazt "! A tengerpart szerintem csodálatos, még szebb is volt számomra, mint Rodosz-on, és sztem sokkal tisztább is a víz. Sokan panaszkodtak, hogy a tengerpart szemetes, lehet hogy ez igaz, de olyan helyet kell akkor keresni, ahol nem ! Pl. ahol mi szoktunk fürödni, ott szinte egy szemetet sem találtam, úgyhogy azt sem tudom, merre vannak ezek a szemetes partok. Vivien-nel sokat nem találkoztunk, nem is azért mentünk, hogy vele legyünk, vagy hogy teljesen kihasználjuk őt. Persze igen, ez a munkája, hogy segitse az embereket bármiben, amit kérnek tőle, de sztem csak kérni kell, és segit szivesen, legalábbis ha mi kértünk, akkor mindig segitőkész volt! Én többet őszintén szólva nem is vártam el tőle, amúgy is annyi embernek úgysem fog tudni mindenben teljesen a kedvére tenni, mert vannak akik többet, vannak akik kevesebbet várnakk el tőle. Nekem Viviennel semmi gondom nem volt. A főáváros lehetne kicsit szebb is, de ezen kivül is megtaláltuk a számunkra szép helyeket! Rodosz-on pl a főváros gyönyörű, na itt ezt nem lehet elmondani, de nem lehet mindenegyes hely olyan, amilyennek mi akarjuk, hogy legyen. Tényleg úgy van, hogy valakinekk nagyon bejön valami, valakinek kevésbé smile
Kata Dátum: 2010-09-30 13:46:55
Kedves Árpád! Nem akarok a vitátokba belemászni, de nem szabad meggyőzni másokat arról, hogy igen is minden szép és jó, ha ők bennük ez nyomot hagyott (gondolok pl.: a szemétre). Ha ők így érzik akkor neked ezt el kell fogadnod, még akkor is ha ez neked nem tetszik és te ezt máshogy élted meg. Mai világban szólás szabadság van, és ez a fórum is azt a célt szolgálja, hogy megosszuk másokkal az élményeinket, tapasztalatainkat. Bár nekem is az a véleményem, hogy Zante gyönyörű, de azt is kell fogadni, hogy nem minden arany ami fénylik. Neked Árpád és nekem ezek szerint nem szúrt szemet, de másnak igen. Ez van el kell fogadni, és nem vitázni. Összegezve: nem vitázni kell, hanem "eszmét cserélni".
ifj. Cseh Ferenc Dátum: 2010-09-30 13:23:13
Kedves Miklós! Abban egyetértek veled, hogy a gondozatlan telkek látványa és a rengeteg szemét lelombozza a nyaralási kedvet de ettől eltekintve szerintem gyönyörű hely Zakynthos. Nem véletlenül készítettem olyan sok fényképet. Vivien szerintem nagyon jó idegenvezető. Nekünk mindenben segített amiben csak tudott. Ezt külön köszönjük neki. Görög emberek meg nagyon vendégszeretőek. Csak egy dolgot sajnálok, hogy nem láttunk ókori görög romokat. De az 1953-as 7,9-es földrengés tett erről.....
Doba Árpád Dátum: 2010-09-30 08:22:18
Szia Miklós! Mindenben igazad van, csak egy bökkenő van, hogy mi csodálatosat nyaraltunk a szigeten és teljesen kipihentük magunkat és semmi negatívum nem volt, ti meg nem....