(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Zakynthoson
Fórum bejegyzései

Scarita Dátum: 2010-10-04 12:05:16
Köszönöm a válaszokat és ígérem, írok beszámolót majd mindenről! A Syrtakiról még annyit, előre be kell fizetni egész hétre a vacsorát, vagy lehet alkalomszerűen is, mindig az aktuális estén? Ja és még vmi, van helyben piac, ahol jó dolgokat lehet venni? Busszal kapcsolatban is kérdeznék, van egy olyan dilim, miszerint egy nagyobb táskát is fel szeretnék vinni magammal a buszra, tudjátok, takaró, könyv, kispárna, váltásruha, enni-innivaló, gyógyszerek, stb...és attól félek, hogy ilyen nagyobbacskát (azért ne utazótáskára gondoljatok) nem engednek majd a sofőrök felvinni. Még vmi, jön esetleg vki Pécsről? Bocs a sok kérdésért, de számítok Rátok! SOS! Köszi és további szép napot! Csak az időjárástól, vízhőmérséklettől és a fakultatívok garantált indulásától van félnivaló, de mindez úgysem tőlünk függ sajnos....ja és remélem még minden üzlet, illetve étterem is nyitva lesz.
Dátum: 2010-10-04 08:57:24
Szűcs Gergő írta ekkor: 2010-10-04 00:20:57
A Syrtakiban 10euroért svédasztal van, amit csak ajánlani tudok. Sok görög étel között természetesen sok a kontinentális étel is. A pocak garantáltan tele lesz, mozdulni se fogsz bírni! Máshol is tele eheted magad, de nem 10 euroból. Egy gyros (vagy ahogy arrafelé mondják: souvlaki with pita) 2-2,5 euro, ezt mindenhol ugyanúgy csinálják, tehát mindenhol jó. Az utószezon nekem is fejtörést okoz. Régebbi időjárások szerint késő nyárinak mondanám az időt, de lehet, hogy a szeszélyes időjárás csak nézelődni fog hagyni. Mindenesetre kérlek, hogy ha hazajöttél, oszt meg, milyen volt!
Sziasztok! Most jöttünk haza 09.03-án Zakynthosról... Aki a buszozástól fél, azt megnyugtatnám... Nagyon kényelmesek a buszok kb. 22 óra az út Szegedtől ! Először is Viviennek szeretnénk megköszönni rengeteg segítséget, amit az egyéni útvonalunkhoz nyújtott. Nem volt erőszakos a fakultatív programokkal, mindig rendelkezésre állt... Már az első nap elmondta mikor hol található meg, tehát aki odafigyel, annak mindig elérhető! Szeptemberben az idő változó, hiába nézitek az előrejelzést, ha esőt ír, az is megtévesztő, mert lehet csak felhős lesz az ég ! Zante főváros egy kissé csalódás volt, de ez relatív. Egy biztos, a várba a belépő 3 euro, amiben semmi nincs , csak egy erdő ! :) szóval itt egy kicsit ledöbbentünk... Úgy gondolom minden szigetnek megvan a maga szépsége, itt az öblök a barlangok, a tenger ami magával ragadó! Mi nem vagyunk nagy fürdőzősök, így motorozással fedeztük fel a szigetet... Rengeteg élménnyel tértünk haza! aki nem vett útikönyvet ne essen kétségebe, kint is lehet kapni, a motorkölcsönző is ad egy ajánlott útvonal leírást (magyar nyelvűt) A 3 apartman közül az Ibéria a legjobb, igazán szép otthonosak a szobák... Teljesen elégedetten, kipihenten tértünk haza... Köszönjük Grand Tours, és köszönjük Vivien! (remélem találkozunk még :) )
Szűcs Gergő Dátum: 2010-10-04 00:20:57
Scarita írta ekkor: 2010-10-03 19:41:15
Kedves Fórumozók! Jópár oldalt elolvastam itt, de pár kérdésre nem találtam választ, ebben kérnék segítséget! 1. Milyen a tenger és a levegő hőmérséklete ennyire az utószezonban? Utolsó turnussal mennénk most, október 9-től és nem preferáljuk a hideg vizet. 2. Milyen messze van a Syrtaki étterem a Georginatól? Előre be kell fizetni ide egész hétre mondjuk a vacsorákat, vagy lehet alkalomszerűen is pl aznap este még utolsó pillanatban is? 3. Utolsó turnus ellenére is indul garantáltan minden fakultatív program? 4. Érdekelne többek őszinte véleménye/tanácsa. Sok jót olvastam itt a Syrtakiról, miszerint olcsó, jó és kiadós, ez lenne az egyik variáció. Másik eshetőség, hogy befizetjük a Georginában a vacsorát, amiről itt többek azt írták, nem lakik jól vele az átlagember. Harmadik lehetőség, találomra menni vacsorázni, az itteni leírások alapján pedig 6-12 Euro egy főétel (gondolom ebben sem leves, sem saláta nincs). Azt tudni kell, hogy lehetőleg max 10 Euro/fő körüli összegből meg szeretnénk úszni egy vacsorát minden nap, anélkül, hogy üres maradjon a pocak. Várjuk a válaszokat, tanácsokat, mert főleg az utolsó kérdésben nagyon tanácstalanok vagyunk. Előre is köszönjük!
A Syrtakiban 10euroért svédasztal van, amit csak ajánlani tudok. Sok görög étel között természetesen sok a kontinentális étel is. A pocak garantáltan tele lesz, mozdulni se fogsz bírni! Máshol is tele eheted magad, de nem 10 euroból. Egy gyros (vagy ahogy arrafelé mondják: souvlaki with pita) 2-2,5 euro, ezt mindenhol ugyanúgy csinálják, tehát mindenhol jó. Az utószezon nekem is fejtörést okoz. Régebbi időjárások szerint késő nyárinak mondanám az időt, de lehet, hogy a szeszélyes időjárás csak nézelődni fog hagyni. Mindenesetre kérlek, hogy ha hazajöttél, oszt meg, milyen volt!
Nemes Melinda Dátum: 2010-10-04 00:04:24
Scarita írta ekkor: 2010-10-03 19:41:15
Kedves Fórumozók! Jópár oldalt elolvastam itt, de pár kérdésre nem találtam választ, ebben kérnék segítséget! 1. Milyen a tenger és a levegő hőmérséklete ennyire az utószezonban? Utolsó turnussal mennénk most, október 9-től és nem preferáljuk a hideg vizet. 2. Milyen messze van a Syrtaki étterem a Georginatól? Előre be kell fizetni ide egész hétre mondjuk a vacsorákat, vagy lehet alkalomszerűen is pl aznap este még utolsó pillanatban is? 3. Utolsó turnus ellenére is indul garantáltan minden fakultatív program? 4. Érdekelne többek őszinte véleménye/tanácsa. Sok jót olvastam itt a Syrtakiról, miszerint olcsó, jó és kiadós, ez lenne az egyik variáció. Másik eshetőség, hogy befizetjük a Georginában a vacsorát, amiről itt többek azt írták, nem lakik jól vele az átlagember. Harmadik lehetőség, találomra menni vacsorázni, az itteni leírások alapján pedig 6-12 Euro egy főétel (gondolom ebben sem leves, sem saláta nincs). Azt tudni kell, hogy lehetőleg max 10 Euro/fő körüli összegből meg szeretnénk úszni egy vacsorát minden nap, anélkül, hogy üres maradjon a pocak. Várjuk a válaszokat, tanácsokat, mert főleg az utolsó kérdésben nagyon tanácstalanok vagyunk. Előre is köszönjük!
Kedves Scarita! A Syrtaki étterem nincs messze a Georginától. Azt nem tudom, hogy ott milyenek az ételek, mert én mindig a Georginában ettem. Nekem nem volt gondom az ottani ételekkel, nagyon finomak, és szerintem elég az átlag embernek, de hát ez egyén függő szerintem. Remélem jó idő lesz Nektek (ott még biztosan meleg van! smile ), érezzétek nagyon jól magatokat!! Úgy visszamennék veletek! smile smile
Scarita Dátum: 2010-10-03 19:41:15
Kedves Fórumozók! Jópár oldalt elolvastam itt, de pár kérdésre nem találtam választ, ebben kérnék segítséget! 1. Milyen a tenger és a levegő hőmérséklete ennyire az utószezonban? Utolsó turnussal mennénk most, október 9-től és nem preferáljuk a hideg vizet. 2. Milyen messze van a Syrtaki étterem a Georginatól? Előre be kell fizetni ide egész hétre mondjuk a vacsorákat, vagy lehet alkalomszerűen is pl aznap este még utolsó pillanatban is? 3. Utolsó turnus ellenére is indul garantáltan minden fakultatív program? 4. Érdekelne többek őszinte véleménye/tanácsa. Sok jót olvastam itt a Syrtakiról, miszerint olcsó, jó és kiadós, ez lenne az egyik variáció. Másik eshetőség, hogy befizetjük a Georginában a vacsorát, amiről itt többek azt írták, nem lakik jól vele az átlagember. Harmadik lehetőség, találomra menni vacsorázni, az itteni leírások alapján pedig 6-12 Euro egy főétel (gondolom ebben sem leves, sem saláta nincs). Azt tudni kell, hogy lehetőleg max 10 Euro/fő körüli összegből meg szeretnénk úszni egy vacsorát minden nap, anélkül, hogy üres maradjon a pocak. Várjuk a válaszokat, tanácsokat, mert főleg az utolsó kérdésben nagyon tanácstalanok vagyunk. Előre is köszönjük!