(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Zakynthoson
Fórum bejegyzései

Pálóczi Ágnes Dátum: 2010-09-29 07:51:39
Csomor Miklós írta ekkor: 2010-09-28 22:03:06
Sziasztok! Mi a párommal és a barátainkkal most érkeztünk haza szeptember 26-án, kéthetes, buszos turnus után. Előre bocsátom, Görögország szerelmesek vagyunk. Nem tudom, ki merre járt már előzőleg Görög honban, de nekünk az volt a véleményünk, hogy csalódás volt Zante az előzőekhez képest. Persze ez a mi benyomásunk. Az tény, hogy ez a sziget csodaszép lehetne, ha nem lenne nyakig szemetes, elhanyagolt, a buliturizmussal elárasztott és kesze-kusza település és úthálozattal megáldott. Az útbaigazító táblákról jobb szót sem ejteni. Azt aláírom, hogy aki bulizni jön ide, annak tökéletes hely, sőt még azoknak is megfelelő lehet, akik a homokos tengerpartot részesítik előnyben és az itt tartózkodásuk alatt szigorúan pihenni, napozni és fürdeni jönnek. Valószínűleg ezért nem jött be nekünk teljes mértékben. Mi ugyan is szeretjük felfedezni az egész környéket, az érintetlen természetet, az öblöket, strandokat és falvakat, valamint megismerni a helyben élőket. A mi szállásaink az Ibéria apartmanban voltak. Kisebb hibákat leszámítva nagyon rendben voltak. Jó helyen, csendes környezetben mégis relatíve közel mindenhez. Az utazással nem volt gondunk. A helyi idegenvezető (Vivien) a "kötelező" útbaigazításon túl, már nem nagyon erőltette meg magát. Mi a ténykedésére ezért az adható 5 pontból jóindulattal is csak 3 pontot adunk. Volna mit tanulnia az igazi profiktól. Azok részére egy-két jó tanács, akik ide készülnek a jövőben. A fakultatív programok ára némi angoltudással és utána járással jóval kedvezőbb árra lealkudhatók. Ráadásul nem is biztos, hogy érdemes befizetni rájuk. Sokkal-sokkal érdemesebb járművet bérelni (autó, motor, motorcsónak). A quadokat nem javaslom tapasztalatlan kezdőknek. Ugyan célszerűbbnek és stabilabbnak tűnik, de ez csalóka tévhit. Több balesetet is láttunk velük. Amit semmiképpen sem szabad kihagyni, az a motorcsónak bérlés. 3 perc alatt megtanítják a kezelését ( nem ördöngősség) és renegeteg olyan kis öblöt lehet vele felfedezni, amit máshogy nem lehet megközelíteni. Feltétlenül át kell menni vele a teknős szigetre, annak is a jobb oldali öblöcskéibe. Itt aztán olyan tiszta és élővilággal jócskán megáldott vizet talál, amely az egész szigeten egyedülálló. Alternatív megoldás a vizitaxi, csak azt kell bekalkulálni, hogy 10 euróért odavisz a megadott helyre és visszamegy értünk a megbeszélt időre. Közte viszont nem mozdulhatsz onnan. Ez sem túl nagy gond, mivel mozgó büfé látogatja meg az öblöket. Másik kihagyhatatlan célpont a Keri barlangok és öblök, szintén csak csónakkal, vagy hajóval megközelíthetők. A harmadik pedig a sziget észak-keleti oldalánál a kék barlangok, majd tovább a Navaggió öbölbe. Természetesen sorolhatnám még, de ízelítőül ennyi. Egy-két negatív dologra is felhívnám a figyelmet. Aki bérelt járművel közlekedik az készüljön fel rá, hogy az útkereszteződésekben nem fog eligazodni. Amikor átmegy rajta és visszanéz, akkor fogja látni a tábla túloldalán, merre is kellett volna mennie. A hegyi falvakról sok helyen áradoztak, olyanok, akik még az életben nem láttak igazi Görög vidéki falucskákat. A szigeten lévők nem ezek, bár felfedezhető bennük nyomokban. Keri előtt a Marathia strandból kettő van. Szigorúan az első útba esőt javaslom, mivel a 300m-rel hátrébb lévőn a vízparti kavicsok kátrányosak. Én ráfeküdtem, mivel nem feltűnő csak amikor odaragad az ember. No pl. ezeket is el kéne mondania egy profi idegenvezetőnek. Beleolvasgattam a korábbi hozzászólásokba és két dolog feltűnt. A kaja és lopások. Szerintünk a tavernák annál jobbak és olcsóbbak, minél messzebb vannak a tengertől, ez alól kivétel az El Graeco és az Ole Ole taverna. A lopásokról pedig az a véleményem, az olvasottak és az elmondások alapján, hogy azokat sajna honfitársaink, mi több utastársaink közül végezték egyesek. Itt szintén nem nyújtott "kimagasló teljesítményt" az ügyintézésben az idegenvezető, vagy inkább túl sok macerával jár. smile Összegezve, Zantén mindenkinek meg kell találnia a számára érdekes helyeket és kikapcsolódási formákat és ha át tud siklani a rengeteg szemét és gondozatlan telek látványán, akkor akár még szép is lehet. Egy dolog azonban biztos. Nekünk nem ez a sziget let a leg-leg.
Szia Miklós! A párommal mi is nagy Görögország imádók vagyunk.Az idén megadatott, hogy két hetet tölthettünk Zakynthos szigetén, de nekünk sem ez a sziget az álmaink szigete.Az igaz nagyon csodás természeti adottságokkal rendelkezik, de ez egy "felfedezőnek" kevés.Mi is magunk fedeztük fel, előbb itthon készülve rá, majd ott a valóságban.Mi elkönyveltük nem szeret minket a sziget.Nagyon szép, de koszos, nem a megszokott görög.Tehát nekünk sem ez a leg-leg.Üdv Ági
Csomor Miklós Dátum: 2010-09-28 22:03:06
Sziasztok! Mi a párommal és a barátainkkal most érkeztünk haza szeptember 26-án, kéthetes, buszos turnus után. Előre bocsátom, Görögország szerelmesek vagyunk. Nem tudom, ki merre járt már előzőleg Görög honban, de nekünk az volt a véleményünk, hogy csalódás volt Zante az előzőekhez képest. Persze ez a mi benyomásunk. Az tény, hogy ez a sziget csodaszép lehetne, ha nem lenne nyakig szemetes, elhanyagolt, a buliturizmussal elárasztott és kesze-kusza település és úthálozattal megáldott. Az útbaigazító táblákról jobb szót sem ejteni. Azt aláírom, hogy aki bulizni jön ide, annak tökéletes hely, sőt még azoknak is megfelelő lehet, akik a homokos tengerpartot részesítik előnyben és az itt tartózkodásuk alatt szigorúan pihenni, napozni és fürdeni jönnek. Valószínűleg ezért nem jött be nekünk teljes mértékben. Mi ugyan is szeretjük felfedezni az egész környéket, az érintetlen természetet, az öblöket, strandokat és falvakat, valamint megismerni a helyben élőket. A mi szállásaink az Ibéria apartmanban voltak. Kisebb hibákat leszámítva nagyon rendben voltak. Jó helyen, csendes környezetben mégis relatíve közel mindenhez. Az utazással nem volt gondunk. A helyi idegenvezető (Vivien) a "kötelező" útbaigazításon túl, már nem nagyon erőltette meg magát. Mi a ténykedésére ezért az adható 5 pontból jóindulattal is csak 3 pontot adunk. Volna mit tanulnia az igazi profiktól. Azok részére egy-két jó tanács, akik ide készülnek a jövőben. A fakultatív programok ára némi angoltudással és utána járással jóval kedvezőbb árra lealkudhatók. Ráadásul nem is biztos, hogy érdemes befizetni rájuk. Sokkal-sokkal érdemesebb járművet bérelni (autó, motor, motorcsónak). A quadokat nem javaslom tapasztalatlan kezdőknek. Ugyan célszerűbbnek és stabilabbnak tűnik, de ez csalóka tévhit. Több balesetet is láttunk velük. Amit semmiképpen sem szabad kihagyni, az a motorcsónak bérlés. 3 perc alatt megtanítják a kezelését ( nem ördöngősség) és renegeteg olyan kis öblöt lehet vele felfedezni, amit máshogy nem lehet megközelíteni. Feltétlenül át kell menni vele a teknős szigetre, annak is a jobb oldali öblöcskéibe. Itt aztán olyan tiszta és élővilággal jócskán megáldott vizet talál, amely az egész szigeten egyedülálló. Alternatív megoldás a vizitaxi, csak azt kell bekalkulálni, hogy 10 euróért odavisz a megadott helyre és visszamegy értünk a megbeszélt időre. Közte viszont nem mozdulhatsz onnan. Ez sem túl nagy gond, mivel mozgó büfé látogatja meg az öblöket. Másik kihagyhatatlan célpont a Keri barlangok és öblök, szintén csak csónakkal, vagy hajóval megközelíthetők. A harmadik pedig a sziget észak-keleti oldalánál a kék barlangok, majd tovább a Navaggió öbölbe. Természetesen sorolhatnám még, de ízelítőül ennyi. Egy-két negatív dologra is felhívnám a figyelmet. Aki bérelt járművel közlekedik az készüljön fel rá, hogy az útkereszteződésekben nem fog eligazodni. Amikor átmegy rajta és visszanéz, akkor fogja látni a tábla túloldalán, merre is kellett volna mennie. A hegyi falvakról sok helyen áradoztak, olyanok, akik még az életben nem láttak igazi Görög vidéki falucskákat. A szigeten lévők nem ezek, bár felfedezhető bennük nyomokban. Keri előtt a Marathia strandból kettő van. Szigorúan az első útba esőt javaslom, mivel a 300m-rel hátrébb lévőn a vízparti kavicsok kátrányosak. Én ráfeküdtem, mivel nem feltűnő csak amikor odaragad az ember. No pl. ezeket is el kéne mondania egy profi idegenvezetőnek. Beleolvasgattam a korábbi hozzászólásokba és két dolog feltűnt. A kaja és lopások. Szerintünk a tavernák annál jobbak és olcsóbbak, minél messzebb vannak a tengertől, ez alól kivétel az El Graeco és az Ole Ole taverna. A lopásokról pedig az a véleményem, az olvasottak és az elmondások alapján, hogy azokat sajna honfitársaink, mi több utastársaink közül végezték egyesek. Itt szintén nem nyújtott "kimagasló teljesítményt" az ügyintézésben az idegenvezető, vagy inkább túl sok macerával jár. smile Összegezve, Zantén mindenkinek meg kell találnia a számára érdekes helyeket és kikapcsolódási formákat és ha át tud siklani a rengeteg szemét és gondozatlan telek látványán, akkor akár még szép is lehet. Egy dolog azonban biztos. Nekünk nem ez a sziget let a leg-leg.
Doba Árpád Dátum: 2010-09-28 11:10:05
Sziasztok nagyon elnéptelenedtünk. Lassan vége a szezonnak is. Gondolom ti is a jövő nyarat várjátok én nagyon szeretnék visszamenni erre a csodálatos szigetre... jöhetne már a jövő évi katalógus smile
Pálóczi Ágnes Dátum: 2010-09-20 21:36:19
Sziasztok!Mi szeptember 12-én jöttünk haza Zakynthosról, a Jennyben laktunk két hétig.Mindennel nagyon meg voltunk elégedve.Nekünk egyik apartman sem tünt lepukkantnak, sőt.A szobák tágasak a bútorok újszerűek.Mind három szállás más korosztálynak való.A sziget valóban mesés, a fehér sziklák, a leírhatatlanul kék tenger és a zöld erdők váltják egymást.És azok a változatos part szakaszok, azok csodálatosak.Nekünk csak egy problémánk volt, az étel.Mi már sokszor nyaraltunk Görögországban és nem ezt szoktuk meg.Bármelyik étteremben ettünk nem a megszokott görög konyha tárult elénk.Hiányoltuk a birka gyrost, a mézes csöpögős édességeket.Mi is voltunk hajókirándulásokon, az valami páratlan élmény.Béreltünk autót is, azzal sok érintetlen helyre is eljutottunk, bejártuk az egész szigetet.Vivien nagyon sokat segített mindenben és nagyon kedves aranyos,mindenki gondját, baját, örömét a szívén viseli.Mi boldogan emlékszünk vissza erre a nagyszerű nyaralásra.Nekünk is voltak kisebb problémák, de nem ezek jutnak eszembe.A Grand Tours irodában még nem csalódtam mindenkinek csak ajánlani tudom.Köszönjük Grand Tours és köszönjük Vivien!
Nemes Melinda Dátum: 2010-09-20 19:20:46
Kedves Klementina! Mi is augusztus 20.--tól voltunk Zakynthoson! smile A Georginában. Nekem nem votl gond a tisztasággal, a klímánk az valóban csöpögött a hét végére. A medencés-koktélozós, pálmafás, zenés, beszélgetős, jó hangulatú délutánok feledhetetlenek! Mindenkinek ajánlom! smile Én tavaly voltam Korfun, szintén a Grand Tours-sal, és szintén a Katerina apartmanban. Mi nagyon jól éreztük magunkat. A szállás jó helyen van, tiszta, közvetlenül ott van mellette egy bár vagy étterem, ahol befizethettek vacsira, ebédre, mindenre, mint az Adelfiában! Azonban Korfu teljes ellentéte Zakynthosnak. Szerintem!!!! :) Mindkét hely gyönyörő, de Korfu teljesen más! Sidari szerintem a fiatalok üdülőhelye, ugyanis az éjszakai élet teljesen más, mitn Zakynthoson. A Katerinához közel van minden, az utca tele van szórakozóhelyekkel, valmaint éttermekkel, boltokkal, de nagyon-nagyon jó!! És gyönyörű!!!! smile A tengerpart végig homokos, közel van a szálláshoz!! Nagyon közel! :) Az emberek ugyanolyan vendégszeretőek, barátságosak és kedvesek, mint Zakynthoson (látsd: Daniel!!), és minden más görög területen. Én bátran ajánlom Nektek Korfut!!! Csodás! Egy élmény!:-) Még mi sem tudjuk, hogy, hová menjünk jövőre, de hazafelé a buszon szóbakerült Korfu (a nagy visszatérés) valamint Spanyolország. Legszívesebben én Kefalóniát nézném meg. Görög szerelmes vagyok! :) Van valaki köztetek, aki volt már Zakynthoson és Kefalónián?? Kíváncsi lennék egy összehasonlításra!!!