"Mintegy 250 tűzoltó próbál megfékezni Görögországban négy nagy erdőtüzet - közölték a helyi hatóságok.
A lángok a Jón-tengeren elterülő, közkedvelt üdülőhelyeknek számító Zakinthosz, Kefalónia és Lefkasz szigeteken, valamint az ország középső részén, Zilefto közelében is felcsaptak, bár egyelőre nem fenyegetnek lakott területeket.
Az erős szél nehezíti az oltási munkálatokat, gyorsítja a tűz terjedését.
Görögország minden nyáron szenved a pusztító erdőtüzektől, idén azonban eddig még nem okoztak nagy kárt a lángok."
Infó forrása: http://www.klubradio.hu/cikk.php?id=16&cid=113926#c
Zakynthoson 3-szor volt erdőtűz de mindegyiket eloltották fél nap alatt. Másodiknál egy kicsit megijedtünk mert tőlünk 2-3Km csaphattak föl a lángok este. De megnyugtattak, hogy nem lesz semmi gond és reggelre el is oltották. Már csak hellyel - közzel füstölgött. Görögök nagyon szakszerűen oltanak. Ha az oroszok is így csinálták volna akkor 2-3 nap alatt végeztek volna az erdőtüzekkel.