(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Zakynthoson
Fórum bejegyzései

Dóri Dátum: 2010-07-20 09:29:26
Szia Kata! Köszi a válaszodat. Esetleg arra tudnál választ adni, hogy van-e valami korlátozás hogy mit tilos hazahozni Görögországból? Az autóbérlésről tudsz valamit mondani? Köszi
Kulcsár Zsuzsa Dátum: 2010-07-19 18:37:55
Kedves Fórumozók! Idén első nyaralásunkat töltöttük Görögországban, Zakynthoson az Ibéria apartmanban. Kimondhatatlanul jól éreztük magunkat, minden első osztályú volt, a Grand Tours részéről (is). A buszút hosszú, de izgalmas :) Mi hajnal 3-kor indultunk a "gyűjtő busszal" Miskolcról, aztán Pesten átszálltunk arra, ami végül végig vitt Zakynthosig. Kb. reggel 10 körül indultunk el Szegedről a szerb határ felé, a makedón határhoz már sötétben érkeztünk. Emlékeim szerint a görög határt éjfél körül léptük át. 3-4 óránként tényleg megáll a busz, ez elég is ha nem issza magát tele az ember. A wc-k ahol megállunk kulturáltak, papír, szemetes, mozsdó, folyékony szappan mindenhol volt. A határokon kellett többet várnunk, de közel sem annyit mint más buszoknak vagy személyautóknak (a sofőrök leleményességének köszönhetően :). A komp, ami átvitt a szigetre fantasztikus volt, ha akartál kint ültél, ha akartál moziztál, vagy iszogattál a légkondis belső térben. Görög idő szerint fél 1 körül értünk az apartmanhoz, ami pont olyan volt mint a képeken. A szoba is rendben volt, az is olyan mint a képeken. Minden fontos felszereléssel el van látva, tiszta, kellemes. Az Ibéria apartmanhoz nagyon közel van két szupermarket a La Curva és a Zeusz. A Zeusz szupermarketbe éri meg menni, mert tényleg a legolcsóbb. Sokszor 0.5-1 eurós eltérés van a Zeusz árai és a tengerpart mellett lévő szupermarketek árai között.A legközelebbi partszakaszhoz 5 perces sétával lehet eljutni, itt szélesebb a part mint pl. a Georgia apartmanhoz közel eső partszakaszon (ami kb 10 perces séta után elérhető). Érdemes mind két partszakaszt kipróbálni, mindkettő más, mindkettő más miatt szép :). A parton, a tengeren keresztül gyorsan (10 perc) el lehet jutni Agios Sostisból Laganasba. Majdnem végig a parton lehet sétálni, ha be kell menni a vízbe az max. térdig ér. Szárazföldön hosszabb az út, egyébként gyalogosan sokan közlekednek a tengeren keresztül, rövidebb is, le is hűti kicsit az embert, meg legalább más partszakaszt is felfedez az ember. Laganas főutcáján a parthoz közelebb eső boltok árai magasabbak, megéri a parttól messzebbi boltokban vásárolni. (Kicsit csalódás volt, hogy a legtöbb laganasi szupermarket teljes mértékben az angolokra specializálódott és alkoholon, kólán, chipsen és cookies-on kívül mást nem nagyon lehet kapni.) Laganas főutcáján van egy Moulin Rouge nevő szórakozóhely, melynek mindkét oldalán ajándékbolt található, itt vannak (véleményünk szerint) a legjobb árak, szinte minden ajándékot itt vettünk meg. Meg kell említeni még egy táska boltot. Ez is Laganas főutcáján, távol a parttól található. Egy nagyon aranyos kassai magyarul beszélő lány az eladó, és gyönyörű, egyedi kézzel készített bőr!!!!! táskákat, pénztárcákat lehet kapni. (2 és 15 euró között mozognak az árak, mi vettünk is 3 táskát és 2 pénztárcát + kaptunk ajándékba "aprótartó" kis pénztárcát) Nőknek kötelező elmenni oda :) Meg férfiaknak is, mert egy szép táskának minden nő örülne :) Kihagyhatatlan még véleményünk szerint a Kalamaki beach. Ezt a Laganasi tengerpart felé haaldva, az Ibéria apartmanból kb. 50 perces tengerparti sétával lehet elérni. Nagyon szép, csendes tengerpartra jutunk, tele szép kagylókkal. Itt a tenger nagyon lassan mélyül és széles homokos a part.Most egyenlőre ennyi, később folyt.köv. Bárkinek bármilyen kérdése van, szívesen válaszolok!
Kata Dátum: 2010-07-19 13:55:04
Ibéria apartman: mi a 8-as szobában voltunk, pont azt kaptuk, mint ami a katalógusban szerepel. Nagyon jó kis csendes, kicsit távolabb eső apartman. A Georginába leérsz 10-15 perc kényelmes sétával leérsz. Kérdezzetek nyugodtan, szívesen válaszolok. smile
Kata Dátum: 2010-07-19 13:52:13
Zakyntoson nagyon jó idő volt. Pénteken már 40 Fokban hajókáztunk. A buszúttal nem volt semmi probléma.... a lényeg, hogy a megállóknál gyorsan WC uzsgyi fel a buszra és gó tovább. Ja és az is nagyban segít ha minél tovább kibírjátok wc nélkül! Minél kevesebbet álltok, annál hamarabb élvezhetitek a nyaralást. A határok, így is elég húzósak. Mi visszafele az egyiknél 3 órát álltunk.
Dóri Dátum: 2010-07-19 11:57:07
Sziasztok! Milyen idő volt zakynthos-on? Nagyon hosszúnak tűnt a buszos utazás? smile