Sziasztok! Június 12-én megyünk Zakyhthosra, amit már nagyon várrunk. Kérdésem lenne az előkészületekkel kapcsolatban. Mennyire tudunk kártyával fizetni az éttermekben, kocsi bérlésnél, kissebb boltokban, souvenir üzletekben. Mennyire kell KP-val készülni, vagy hagyatkozhatunk a kártyánkra? Köszi a választ előre is.
Kedves Roberta! Nem tudom, hogy mások hogy tudják, de valahogy ezen a szigeten nem a kártyás fizetés az ismert. A kisboltok, éttermek, árusok, benzinkutak a készpénzt ismerik. A LIDL-ben természetesen lehet kártyával fizetni. Ez a hely olyan mint egy kicsi magyar falu, mármint a pénzügyek tekintetében. Borravalót nehéz kártyával fizetni. A nagyvárosban van lehetőség talán kártyára, de az üdülőrészeken végül is nincs semmi olyan, amit ne készpénzzel fizetnél. Tapasztalatunkból kiindulva sok 1-2 eurós érmét viszünk magunkkal.