Hello mindenkinek! Én 2008 szeptemberében voltam Zakynthoson. Mi Tsilivibe voltunk elszálásolva. Az egész sziget valami gyönyörű, a hajós kirándulásokat semmi képpen nem szabad kihagyni ésérdemes valamilyen járművet bérelni, mert egyénileg is fel lehet fedezni az egészet. Mi quadot béreltünk és két nap alatt nagyon sok mindent (a sziget 70%át felfedeztük) Még szeptember közepén is 40 fok volt és az akkori idegenvezetőnk azt mondta, mióta ő ott volt nem is esett, de még csak felhő sem volt. A víz pedig hihetetlen meleg volt. Angol sok lesz, főleg Laganasban, rájuk vannak berendezkedve a görögök (kaja, étterem, boltok-tele van mű kenyerekkel), de el lehet őket viselni egy ilyen gyönyörű helyen. Távolságok nincsenek a szigeten-szinte. Volt hogy egy délután alatt a part mentén 3 falut gyalogoltunk. Nagyon fogjátok élvezni! Hihetetlen gyönyörű hely!
Kedves Anita! Kedves Grandzsuzsi! Kedves Fórumozók!
A quadról szeretnék kérdezni. Az micsoda tkp.? Gondolom, hogy motorféle, de mennyiben más, mint egy sima robogó? Alkalmasabb Zantén a közlekedésre? A motorozást elég veszélyesnek tartják ott: ez biztonságosabb? Vagy nincs jobb és olcsóbb megoldás a helyváltoztatásra két ember számára sem, mint az autóbérlés? Köszönöm a válaszokat, Judit