(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Zakynthoson
Fórum bejegyzései

Szűcs Gergő Dátum: 2010-01-03 23:50:23
Kata írta ekkor: 2010-01-03 19:27:42
Lehet, hogy buta kérdés, de mivel mi busszal megyünk, így biciklit is lehet bérelni? És az mennyibe kerül? Mert hát a nagyon környékre elég az is. smile smile smile smile
Van bicikli bérlés is, de annyiba kerül majdnem mint egy robogó. Ha nagyobb túrát szerveztek, akkor robogót inkább, mert olyan tájak vannak 70%-ban, hogy ott a robogó is csak nagy nehezen, bár mi jártunk olyan úton is, ahol tolni kellett a robogót, mert nem bírt a meredek lejtővel. A robogók egyébként nagyon elhasznált állapotban vannak. Érdemes jól szemügyre venni a gumikat, abból nagyrész kiderül a gép állapota is. Olcsó a Keeway robogó 1 személynek ideális, de mi ketten használtuk, hosszú távon kényelmetlen. Van egy másik robogó, azt inkább a Georgina apartman melletti kölcsönzőből (szőke cicababa) hoztuk, a robogó valami DINK névre hallgat. Első ránézésre egy borzalom, de hamar kiderül, hogy 2 főre ez a jobb választás, mert nyomatékosabb, csendes, és kevesebbet is fogyaszt. Jah, és egy kis flakonba érdemes vinni benzint. Az éttermek közül ajánlom a laganasi Mr. Dallas éttermet. Nagyon kedvesek, és segítőkészek voltak. A segítőkészségről még annyit, hogy Zakynthitos Magyarország. Tehát NEM kell számítani lopásra, rablásra, ingerült emberekre. Könnyen meg lehet szokni. Laganas utcájának legvégén balra fordulva van a LIDL. Az árai pont mint MO-n, nagyrészt ugyanazok a cuccok is. Amit én sokaltam az az ásványvíz. Az éttermekben vagy 1 vagy 1.5 literes kiszerelésben érdemes kérni, ára 2-3 euro. Ez elég sok. Szódásoknak rossz hír: sok helyen nincs bubis víz, boltokban viszont van, kérni kell az eladótól (soda). Az éttermekben a kért ételek előtt friss bagettet szolgálnak fel vajjal. Nagyon finom és ezt nem számolják fel. Borravalót adni illik, de a számlát számoljátok át, (hogy most véletlenül vagy sem) néha nem stimmel, de rögtön korrigálnak! A cigaretta horribilis áron van, ezen ne lepődjünk meg (5-6 euro). Az uozo és az üdítők viszont jó áron. A La Curva boltban lehet kapni baklavát is, 4-5 db már 1 kg, tele mézzel!
Szűcs Gergő Dátum: 2010-01-03 22:35:04
Mi tavaly bejártuk az egész szigetet robogóval. Az utak minősége kitűnő, a szerpentinen tudni kell vezetni. A keeway robogó 2 személyes és 3 napra 17 euro volt (laganas - olympic rental). Benzinkút a sziget szélein sűrűn, a sziget belsejében 15-20 kilométerenként. A benzin ára 1 euro/liter. Az Iberia apartman jobb mint a többi apartman. 2 bolt is van, az egyik 100 m a másik 200 m. Strand 500 m. Összességében azt tudom javasolni, hogy mindig nézzetek körül ha valaholennétek vagy vásárolnátok, mert lehet, hogy pár méterrel arrébb jócskán olcsóbb. A gyros 2.5-3 euro, és elég nagy adag, egyszeri étkezésre is elég lehet. Június 26-július 3 között az idő pompás volt, a tenger meleg. Felhőtlen nyugodt és élményekben gazdag nyaralásunk volt. Tavaly busszal, idén autóval megyünk.
Kata Dátum: 2010-01-03 19:27:42
Lehet, hogy buta kérdés, de mivel mi busszal megyünk, így biciklit is lehet bérelni? És az mennyibe kerül? Mert hát a nagyon környékre elég az is. smile smile smile smile
Csepregi Csilla Dátum: 2010-01-03 17:18:36
írta ekkor: 2010-01-02 20:17:06
sziasztok ! SZERETNÉM MEGTUDNI HOGY ROBOGÓT VAGY AUTÓT mennyiért lehet bérelni ? és jun 12 indulásal sokan szoktak már lenni ? jo idö van már ilyenkor? viz is fürödhetö itt?
Szia Krisztián! Mi tavaly pont ebben az időpontban voltunk.Az apartman tele volt,nem volt üres szoba,de Laganasba a híres-hírhedt angol tinicsapatok még nem érkeztek meg teljes létszámmal.A második hetünkre már érezhető volt ott is az élénkülés.Ha szórakozni akarsz,megvan rá bőven a lehetőség,de még nincs tömegnyomor.Mi autót béreltünk,VW Polo,klímás,jól bírta a hegyi utakat,napi 30 euró volt.Robogót napi 12 euró körül lehet bérelni,ha jól emlékszem.Az első hetünkön NAGYON meleg volt,jó volt a klímás kocsi.Az utak minősége olyan,hogy csak akkor érdemes robogót bérelni,ha gyakorlott vagy.Azért nem tragikus!Autóbérlésnél vigyázzatok,hogy ne legyen benne önrész!Ez napi pár euróval jelent magasabb bérleti díjat,de ha esetleg történik valami,akkor nem kerül egy filléretekbe sem.A tenger baromi meleg volt,a széle délutánra igazi pocsolya volt!Jöhetnek bátran a kérdések,szívesen segítek!Üdv,Csilla
Leányfalvi Zsoltné Dátum: 2010-01-03 08:51:50
Szia Krisztián! Tavaly július elején voltunk az Ibéria aprtmanba. Az autóról nem tudok, de a többi kérdésedre válaszolok. A tenger nagyon meleg volt és kristálytiszta. Lassan mélyül, sokáig be lehet sétálni. Maga az apartman csendes helyen van, lehet aludni, de, ha sok embert akarsz, sétálj át Laganasba! Ott nem fogsz unatkozni! Laganas 15 perc séta. Mi gyerekkel voltunk, így nem vágytunk sok emberre, de a fiatalabbak átmentek minden este Laganasba. Remélem, segíthettem! Ibolya